Обществоnashamama.com20 февр.

Генетика: Які зовнішні риси дитини залежать від її батьків?

Колір очей Якщо у тата очі темно-карі, а у мами блакитні, то у дитини з великою ймовірністю будуть карі. Ген карих очей є домінантним, тобто сильним, а блакитний – рецесивним, тобто слабким.

nk_hauz/-mtz2w4lqli0isuskhbo.jpg

Якщо в обох батьків карі очі, то навряд чи їх дитина народиться із зеленими, сірими або блакитними очима. З часом вони почнуть темніти, перетворюючись в карі. Якщо ж обоє батьків мають блакитні очі, то і малюк з великою часткою ймовірності буде мати блакитний відтінок очей.

Домінантна ознака Якщо хоча б в одного з батьків є ямочки на щоках, ніс з горбинкою, великий, кривий або відстовбурчені вуха, то дуже велика ймовірність, що й у дитинки буде ця особливість зовнішності. Те, що люди чомусь вважають недоліками, є домінантними ознаками й з'являються у дитини. Проте це стосується тільки однієї особливість, рідше – двох.

Волосся Ген темного волосся переважує ген світлого, оскільки його пігмент є сильним. Якщо обоє батьків – світлі, то дитинка теж народитися блондином або світло-русявим. У випадку, коли тато – яскравий брюнет, а мама – блондинка, то волосся у дитини буде темними або русявим.

Проте дитина, яка народилася від такої комбінації темноволосою, в майбутньому може мати світленьких дітей. Діти змішаних генів отримують і сильний ген батька, і слабкий матері. Пізніше, слабкий ген може "об'єднатися" зі слабким геном партнера, тому волосся майбутнього малюка може бути світлим.

Крім цього, дитина може бути зовсім не схожий на батьків, якщо успадкує "стрибаючі гени" далеких родичів. Наприклад, у сім'ї шатенів може раптом з'явитися рудий малюк. Також бувають випадки, коли у білошкірих батьків народжувався темношкірий дитина, якщо в роду навіть кілька поколінь назад були мулати.

Хвилясте чи кучеряве волосся також вважаються домінантною ознакою. Швидше за все, вона проявиться у дитини, якщо хоча б в одного з батьків є ця риса.

Зріст та вага дитини Генетики стверджують, що зріст дитини – це середнє арифметичне зросту обох батьків. Тобто: у мами й тата, які високого зросту – такі ж діти, а у невисоких – низенькі або середнього зросту.

Проте малеча може значно перерости своїх батьків, якщо займається видами спорту, що допомагають витягнутися, наприклад, баскетболом.

Майже у 40% людей схильність до повноти або худоби передається від батьків. Це може бути як маминою "спадщиною", так і татовою. Ось тільки схильність до стрункості рідше передається дітям, ніж схильність до набору ваги.

Інтелект Гени, що відповідають за когнітивні здібності, містяться в Х-хромосомі. Відповідно, якщо народиться син, він отримає свій інтелект від матері. Дочки отримують розумові здібності від обох батьків. Проте успадковується лише 40% інтелекту, решта дитина добирає в результаті виховання і навчання.

На кого схожий малюк Хлопчики в основному схожі на матусь, а дівчатка – на татусів. Так відбувається, тому що сини успадковують від матері тільки одну Х-хромосому, яка відповідає за зовнішні дані.

А у зовнішності доньки не все так однозначно, оскільки дитина бере одну Х-хромосому від мами та ще одну від батька, тому може бути схожою на обох.

Як зрозуміти, який ген в родині є домінантним Подивіться сімейні фото як матері, так і батька. Приділіть увагу тому, які риси найчастіше повторюються у родичів з покоління в покоління. Наприклад, кучеряве волосся, форма підборіддя, форма вилиць, форма кінчика носа і так далі. Ці риси будуть домінантними й з більшою ймовірністю виявляться у майбутньої дитини.