Головне питання дня – тепло та гаряча вода
Обществоvyshneve.org31 марта 2015

Головне питання дня – тепло та гаряча вода

24 березня щотижнева нарада керівників комунальнихпідприємств міста у міського голови тривала значно довшезвичного. Перед керівництвом міста стояла важлива та важказадача – прийняти виважене рішення щодо завершенняопалювального сезону 2014-2015 років та визначити умовизабезпечення містян гарячою водою в міжопалювальний період.

За інформацією, яку надав керівник КП «Вишнівськтеплоенерго» ПетроТрегуб, організація отримала припис від постачальників газу проприпинення постачання природного газу на котельні міста з 25 березня таопломбування газових вентилів. Відповідно до вимог опалювальний сезонмає припинитися з 26 березня, це стосується навіть об’єктів соціальноїінфраструктури. Також загроза нависла над гарячим водопостачанням.

Міський голова Ілля Діков категорично не згодний з даним рішенням. По-перше, нічна температура повітря ще досить низька,тому залишати житловий фонд без опалення мер вважає неприпустимим, принаймні до першого квітня. По-друге, як можназалишати садочки, лікарню та школи міста без теплозабезпечення? Тому Ілля Валерійович поставив завдання тепловикампродовжувати роботу котелень, а сам вирішив «штурмувати» кабінети вищих посадовців, аби відстояти інтереси містян.

Начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков пояснив, що припинення газопостачання має відбутисячерез відсутність лімітів на використання газу. «Право на отримання певної кількості природного газу (навіть і у мінімальнійкількості) на сьогодні не має жодне місто Київщини. Керівництво країни постійно вказує на те, що проблема постачанняприродного газу є дуже складною», - зауважив Олександр Степанович. Ускладнює проблему вартість блакитного палива.

Відомо, що з першого квітня значно зростає вартість природного газу. Згідно рішення національної комісії, що здійснюєрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 641 від 03.03.2015 року вартість тарифу за теплову енергію для потреб населення становить 590 грн за одну ГКал (без ПДВ). А для бюджетнихустанов та приватних підприємств вартість ще більша - 1717 грн за одну ГКал (без ПДВ). Зрозуміло, що вартість опалення одногоквадратного метра житлової площі та вартість підігріву води також зросте.

Що стосується опалення, останнім часом до комунальників та виконкому надходить велика кількість звернень від громадян щодонедоцільності опалення вдень. Тому працівники ЖЕД отримали від мера завдання вдень обмежувати циркуляцію теплоносія вмережі опалення і зберегти її виключно в системі підігріву води. «Оскільки за технологією система опалення і система циркуляціїгарячої води живиться на бойлерах від одного потоку теплоносія з котелень, повністю припинити їх роботу неможливо, абизберегти підігрів води. Місто, на вимогу постачальників газу, і так застосовує максимальний режим економії газу», - повідомивОлександр Волков. Лише за цей опалювальний період котельні міста використали природного газу майже на 2 млн куб метрівменше ніж торік. Місто має борги за газ лише з поточної місячної проплати. Не зважаючи на це, постачання газу під загрозою.

«Відкритою залишається проблема підігріву води в міжопалювальний сезон. Вже зрозуміло, що по завершенню опалення котельніміста будуть опломбовані від газу і гріти воду звичним шляхом не зможуть», - додав Олександр Степанович. Але ще восени булоприйнято рішення якомога швидше встановити на центральній котельні додатковий котел на твердому паливі – відходахдеревини. Всю зиму, незважаючи на вкрай важку економічну ситуацію, на території котельні КП «Вишнівськтеплоенерго» тривалироботи з організації додаткової виробничої ділянки. На сьогодні, за словами Петра Трегуба, робота на завершальному етапі, томуприблизно з середини квітня новий котел має запрацювати. Таким чином влада міста змогла вирішити питання підігріву води налітній період. «Все ж таки два-три тижні гаряча вода може бути відсутня, оскільки комунальники очікували, що опалювальнийсезон триватиме традиційно до 15 квітня», - зауважив Олександр Волков.

Єдиною проблемою, яка на сьогодні більш за все турбує міського голову - підігрів гарячої води на південній стороні міста. Будинкинового південного масиву отримують підігрів через систему дахових котелень. І влада сподівається, що керівник ТОВ «Ресурсозбереження» Федір Кацап також докладає максимум зусиль, аби вирішити проблему. «Частина будинків на вул.Першотравнева мають газові колонки. Та все одно залишаються будинки, де гаряче водопостачання влітку під загрозою. Томуміський голова прийняв рішення звернутися до депутатів міської ради з питанням про виділення приблизно одного млн грн длявстановлення твердопаливного котла на твердому паливі на котельні по вул. Чорновола», - повідомив Олександр Волков. Принапруженій роботі питання вдасться вирішити приблизно за три місяці.

Написать комментарий