Гормон кохання може бути корисним не лише для настрою
Обществоchangeua.com09 августа 2020

Гормон кохання може бути корисним не лише для настрою

Експерименти на мишах показали, що гормон любові окситоцин може допомогти зупинити втрату пам’яті при хворобі Альцгеймера.

Одним з основних факторів, що провокують хворобу Альцгеймера, вважається відкладення в мозку бета-амілоїду – токсичної форми природного пептиду. Амілоїдні бляшки можуть порушити роботу клітин головного мозку, що призведе до втрати пам’яті, пише maximum.fm

Вчені перевірили, чи може окситоцин знизити негативний ефект від впливу бета-амілоїду на мозок. Вони обробили мозок мишей бета-амілоїдами, щоб підтвердити, що пептид дійсно викликає погіршення здатності нейронів створювати зв’язок один з одним. У цьому випадку порушується синаптична пластичність мозку, погіршується пам’ять і когнітивні здібності.

Вчені також обробили зразки мозку мишей як бета-амілоїдом, так і окситоцином. Як виявилося, гормон любові перешкоджав негативному впливу бета-амілоїду на мозок. На думку фахівців, в майбутньому окситоцин може бути використаний для створення препаратів, що сприяють поліпшенню пам’яті і когнітивних здібностей при хворобі Альцгеймера.

Написать комментарий