Група екстремалів перелетіла усі Карпати на повітряних кулях
Обществоzaxid.net05 февраля 2021

Група екстремалів перелетіла усі Карпати на повітряних кулях

Семеро мандрівників на двох повітряних кулях за три години подолали понад 90 км над Карпатами. Політ відбувся 2 лютого. Місцем старту стало с. Довге Хустського району на Закарпатті. Завершили переліт у Долині на Івано-Франківщині, подолавши два перевали.

«Це, можливо, й більше, ніж 90 км. Раніше були схожі перельоти. Але це були перельоти, коли перелітали окремі хребти, коротші дистанції, а ми пролетіли з Закарпаття до Прикарпаття. Це рекорд, правда, я ще не знаю, як точно звучатиме саме визначення», – розповів у коментарі ZAXID.NET один із організаторів перельоту Микола Рубель.

За його словами, усі учасники – спортсмени, повітроплавці. Ще один співорганізатор перельоту – чемпіон України з повітроплавного спорту Валентин Щенявський. В одній кулі була команда з 3 осіб, в іншій – з 4-х.

Кожна повітряна куля розрахована на 8 пасажирів, але більша частина простору у кошиках була заповнена балонами з пальним (приблизно 0,5 т пального у кожній). Ще кілька людей залишилися на землі для координування польоту.

Кулі стартували на сільському стадіоні у с. Довге. Далі все горами: над селищем Межигіря, с. Торунь (Закарпатська обл.), с. Вишків, с. Мислівка і м. Долина (Івано-Франківська обл.). Мандрівники перелетіли Вишківський та Торунський перевали. У підсумку перша куля долетіла до Долини. Друга змушена була сісти в Мислівці.

Учасник перельоту Андрій Риштун розповів, що летіти на далекі відстані краще взимку, бо холодне повітря краще піднімає гарячу кулю. Тож газу витрачається менше. Влітку, наприклад, польоти можливі лише дуже рано чи ввечері і то вони тривають доволі коротко.

Андрій розповів, що маса кулі з корзиною та газом важила 1,5 тонни. Це більше, ніж маса легкового автомобіля. Але піднялися в повітря легко й швидко.

«Перша хвилина польоту, а враження ніби нічого не відбувається: ти і далі стоїш на землі. Адже куля відривається надзвичайно плавно та беззвучно. А ще вона завжди летить за вітром. Тож навіть при швидкості 60 км/год в корзині – штиль, а навколо – абсолютна тиша. Нічого не свистить і не дує. Крім пальника, звісно що», – зазначив Андрій.

Спочатку летіли у хмарах, після 2400 м піднялися вище хмар та побачили гарні краєвиди. Підніматися вище 2,5 км диспетчер не дозволив. Спочатку летіли зі швидкістю 67 км/год., далі зменшили її десь 20 км/год. Температура була нульовою. Приблизно 90 км маршруту подолали за три години. Дані про політ передали в Книгу рекордів України. Тепер чекають на відповідь, та сподіваються, що їхній переліт стане рекордом.

Учасники перельоту:

Перша куля: Микола Рубель (Східниця) – організатор, Андрій Риштун (Львів), Олег Жук (Східниця).

Друга куля: Валентин Щенявський (м. Київ) – організатор, переможець Чемпіонату України з повітроплавного спорту (2018 р.), Микола Рубель (Східниця), Олег Базюк (Львів), Тарас Рубель (Львів).

https://zaxid.net/news/

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Зелепукин
физ.раствор вкололи)
Гость
А ты кастрюлеголовый мудак ! Сьорбай зе парашу , болезный !
Одесситка
Одесситка. А между тем на последнее заседание (24 февраля) явился опять новый прокурор, который сказал, что не ознакомился с делом и слушание перенесли на 25 марта
Луна-2
Стая хохлатых мартышек прыгает до небес. В бороду тихо смеется Старый, усталый бес. Бес не дает им покоя. вновь разрушает страну. Бес, что играет нами Гонит нас на войну. Бес языки запрещает "мовный" закон приняв. Церковью он заправляет Христа из церкви изгнав. Бес вырезает семьи . Ему никого не жаль. Ведь либеральные ценности Он за основу принял. Бес, что зовется Америкой Не оставляет страну. Снова и снова он хочет Ввергнуть Россию в войну. И на чужой территории Разграбив страну до конца. Черти сыграют свадьбу Соединив два хвоста.
Гость
О, Ленка сосалка с придорожной канавы вернулась в эфир ! Очко натрудила гарненько ? Чем румыны расплатились сырой картошкой или обещали завтра ? кинули как всегда как и Зе начальника его кураторы ! Ха !
Весёлый Роджер
Ой знаю, то я знаю Шмуля! Шо ты кажеш – шо то ны я, тай ы рука ни моя, а ми тильки вийшли колядувати та нищими дупами по Эуропе стрибати! Панове запизденцы вы там часом Сало не уронили? Бо тут пердуну дэбилу чуть люлей не навалили! Уже все тут поняли про тебя Шмуля, лысую пердунистую "дивчину" и твоего клона, шо пошла б с тобой в разведку, да порвала колготы об ветки.
е
все то ты знаешь, все то ты пробовала..