ХТО ЖИВЕ ДОВШЕ: "ЖАЙВОРОНКИ" ЧИ "СОВИ"

15.04.2018 16:52 misto-tv.poltava.ua
Різна добова активність людей впливає на них набагато більше, ніж здається на перший погляд. Нещодавно це підтвердило масштабне дослідження.

Представники науки з Британії після проведеного експерименту вважають, що ймовірність прожити довше вища у жайворонків, які рано засинають і рано прокидаються. Також вчені стверджують, що у сов підвищений ризик передчасної смерті. Як відомо, вони люблять допізна не спати та часто важко прокидаються вранці.

Для отримання інформації був проведений масштабний експеримент за участю 400 000 добровольців, у яких виявлені проблеми зі станом здоров'я. Вік учасників становив 38-73 роки. Частина добровольців була жайворонками, а частина – совами.Після аналізу даних всіх учасників, вчені прийшли до висновку, що довгожителями можуть стати саме жайворонки. Сови, які прагнуть до їх способу життя, ризикують заробити проблеми зі здоров'ям.

Варто зауважити, що не так давно вчені відкрили ще один тип людей – голуби. Вони прокидаються пізніше жайворонків, але вкладаються спати раніше сов. Тому такий тип людей вважається проміжним (золотою серединою) між жайворонками та совами.

Вчені зробили висновок, що роботодавцям доцільно вводити більш гнучкі вимоги до робочого графіку, враховуючи різні особливості добової активності людей. Совам варто дозволяти починати та закінчувати роботу пізніше.

Якщо перебудувати графік роботи, з огляду на вищевказані особливості людей, покращиться не тільки їхнє здоров'я, а й підвищиться продуктивність на роботі, адже вони будуть виконувати завдання з хорошим самопочуттям і настроєм.

Комментарии

Добавить комментарий