Як батьки "програмують" дитячі психотравми
Обществоnashamama.com24 марта 2020

Як батьки "програмують" дитячі психотравми

До народження і в перші роки життя

1. До народження Не всі в це вірять, та до народження дитина переймає мамині слова, думки, переконання, установки. Наприклад, в період вагітності жінка лається, плаче. Від цього малюку погано, адже він в зв'язці з мамою. Щоб вижити, йому потрібно включити механізм самозахисту. Єдине, що можна зробити, - це зачаїтися, перечекати бурю. Подібна ситуація - підстава для психотравми. Надалі малюк, ставши дорослим, буде при перших ознаках небезпеки впадати в стан скутості, напруги, викликати підсвідоме бажання втекти.

2. Негативна установка Наступний рівень впливу - навіювання. Дитина народилася, батьки твердять їй, що деякі дії можуть призвести до страшних наслідків. В результаті дитина виростає нерішучою тихонею.

3. Виховання Це третій рівень впливу на дитину до 6 років. Виховання - множинні, регулярні, щоденні повторення: «Їж з хлібом, доїдай до кінця, хліб - всьому голова». Формується звичка - і людина вже із зайвою вагою. Так формуються погані звички, але найгірше - комплекси, які подолати самотужки важко будь-якій підрослій дитині.

Написать комментарий