Як не розлучитися та не зруйнувати сім’ю за час карантину: поради психолога
Общество24tv.ua7 дней назад

Як не розлучитися та не зруйнувати сім’ю за час карантину: поради психолога

Через вимушений карантин багато подружніх пар зіткнулися з проблемою рутини. Адже якщо раніше вони мали різні графіки роботи та потреби в спілкуванні чи відпочинку, то тепер фактично весь час проводять разом, не відпочиваючи один від одного.

У Китаї подружжя все частіше подають заяви на розлучення. Причиною є те, що пари занадто багато часу проводять разом у самоізоляції від коронавірусу. 

Щоб такого не ставалося, варто дотримуватися порад психологів. Так, психологиня Марта Приріз розповіла виданню УП.Життя власні рекомендації, які можуть допомогти вашим стосункам під час карантину.

Майте своє місце спокою

За словами психологині, для доброго самопочуття усім потрібен час наодинці з собою та власними думками. У різних людей ця потреба варіюється від кількох хвилин до кількох годин на день.

Для чого? Час із собою допомагає осмислювати та психічно опрацьовувати події дня.

Навіть, якщо ви мешкаєте в однокімнатній квартирі, знайдіть свій куточок (це може бути кухня, ванна тощо), де ви зможете безперешкодно проводити щодня принаймні 15-30 хвилин на самоті. Буде добре, якщо цей час мине не за телефоном та стрічкою новин, а за приємними заняттями, – сказала Марта Приріз.

Вона додала, що як показують дослідження, в 68% випадків читання книг допомагає впоратися зі стресом швидше, ніж інші методи. Допомагає також приємна музика: у 61% випадків вона заспокоює. Чай або кава на третьому місці: вони діють у 54% випадків.

Влаштовуйте спільні 20 хвилин тривоги

В кожної людини зараз приходять в голову різні думки: "Як буде далі?", "Коли можна вийти на роботу?", "Як дитина адаптується до дистанційного навчання?" тощо. Звісно, можна робити вигляд, що таких думок у вас нема, але від цього вони нікуди не зникнуть.

Тож, психологи знайшли рішення для наших тривог і запропонували відводити тривозі конкретний час протягом дня. А якщо робити цю техніку зі своїм чоловіком або дружиною, то зможете укріпити довіру та відчути, що ви не одні переживаєте схожі емоції та думки.

"Головне правило техніки: є конкретний час для розмови про тривожні думки. Ймовірно, це звучить для вас дещо абсурдно. Втім, мозок вчиться витримувати тривогу, знаючи, що щодня до прикладу о 19:00, зможе виплеснути її співрозмовнику", – запевнила психологиня.

Озвучуйте всі тривоги, які приходять до голови, діліться емоціями. Завдання слухача: не заперечувати емоції та страхи, а визнати, що це нормально – почуватися так за ситуації непевності. Після того, як ви 10 хвилин поділилися та отримали співчутливу підтримку, побудьте слухачем для людини навпроти.

Робіть те, що перебуває під вашим контролем

Відчувати страх, невпевненість та тривогу – нормально, адже ситуація, яка склалась, є незнаною, складною та сповнена невідомості.

Адже коли ми хвилюємося, то можемо забувати багато речей, які досі є під нашим контролем: ми все ще можемо дзвонити батькам, виконувати деяку роботу та підтримувати онлайн-контакт з друзям.

"Аби не перебувати постійно у пригніченому стані, подумайте разом з коханою людиною, що конкретно є під вашим контролем зараз. Заново поділіть обов’язки і справи та виконуйте їх. Роблячи те, що напряму залежить від вас, ви перетворюєте ваш неспокій в продуктивний процес", – відповіла ескпертка.

Чуйність, орієнтована на дії

В усіх нас є різні реакції на стрес. Буває, що люди наче відтинаються від емоцій та перестають їх відчувати. Ми можемо реагувати на стрес інакше, ніж наші рідні чи друзі.

Це нормально, якщо вашій близькій людині потрібно більше обіймів зараз. Це нормально, якщо вам хочеться плакати більше, ніж зазвичай, або ви шукаєте приводу, щоб поспати і не думати. Ми намагаємося знайти свої методи, як дати раду з несподіваними викликами, – каже психологиня.

Усім без винятку потрібне відчуття стабільності та безпеки. Тож, якщо вашим рідним зараз потрібно більше підтримки та любові, це нормально. Ви можете зробити маленькі дії, які покращать стан іншої людини. Для цього підтримайте її так, як вона цього потребує.

Використайте цей час, аби зблизитися

Можливо, більше в нас не буде необхідності вимушено сидіти вдома. Тому можна повернути цю ситуацію на свою користь та зближуватися з чоловіком або дружиною.

До прикладу, можете вигадати нову сімейну традицію, обговорити те, на що давно не вистачало часу, чи просто разом переглянути улюблені фільми.

І не забувайте про побачення. Романтичні вечері можна проводити й удома: запаліть свічки, налийте вино, вдягніть улюблену сукню, якщо хочеться. І проведіть вечір разом.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Ты Роджер прямо через себя переступил,сделал прямой и решительный шаг(это не подколка), Пьемонт украинский не трогать,я не с Западной Украины, сколько можно говорить,а нищеброды есть только в Галичине?За 2019 год в россии ниже прожиточного минимума проживало около 18,6 млн россиян ,это около 12,7 всего населения,а ведь это судьбы людей и трудности и проблемы,к сожалению такое наблюдается везде,а окол 10% россиян имеют 60% доходов это у вас на телевидении сказали у В.Соловьева на передаче не помню точно кто,это как барин козлоослик понимать?Значит не только в Украине есть большой разрыв в доходах,а и в России,а в Европе разрыв в доходах меньше,это как понимать козлоослик?Что делать и как дальше так жить?ха.поэтому читай на что я писала раньше, Украина идёт в Европу!
Весёлый Роджер
Ы ышо раз про культуру и вот этого мудака: «Елена, 03.11.2019 20:37 Дадут по любому,не кинут Украину, можете масковские тролли даже не сомневаться, Америка и Европа с нами, хотите вы этого ,не хотите,но по любому помогать Украине будут,даже к гадалке не ходи» Не хватает тильки как всегда!? Сала Бандере - хероям убийцам Сала! ТакЪ Победим! Смерть творогам! Панду Гэть! Рагульному роду - нима переводу!
Елена
Что-нибудь придумают.
Весёлый Роджер
ты чо совсем МУДАК Шмуля! Конечно на стороне того, кто со Сталиным, а не стороне захватчиков нищебродных галычан! Не та стала Одесса, не та, все в Россию уехали! Не то бы отловили всю эту шоблу вечерком и поехали бы рагули в гробах до хаты в свой Пэемонт сраный! Ось но як! Всё доволен? - беги за серебренниками в СБУ!
Весёлый Роджер
Шмуля пропахандон ты пиднасраний, швыдчей сюда, я тут москальского аХента спимал! Тай Ны, вин ны потерявся, вин знашовся! Вот дывись, до чего он дошёл – книги читает, а писли ны хочэ до Эуропы скакать! Вот жэшь падлюка! Тай вин ны признаэ созидательной роли спекулянтив рагуль в экономике Украины! Мол що тот Пъемонт львывский за счёт всей Украины был зроблен! Так давай тащи него на гилю! Вот жешь сепар який! Сала Бандере - хероям убийцам Сала! ТакЪ Победим! Смерть творогам! Панду Гэть! Рагульному роду - нима переводу!
Елена
Ответа нет, дурака включил от ответа ушёл,я тебя спрашивала на чей ты стороне с портретом Сталина на стекле,где ответ? Видишь какой ты ,не хочешь однозначно ответить,гнильё ты ,гниль ,ха.
гость
Интересный ты мужик Анатолий. Нас предали в !991г. когда мы проголосовали за сохранение СССР. Ведь было это. Предали в отношении Русского языка. Было? Было. Предательство у нас в крови. Ведь о нас поговорка, як що не зъйм то понадкусюю. Теперь по поводу кредитов. Ты ведь живешь в Эвропе. Найди книгу Джона Перкинса. Исповедь экономического убийцы. Прочти и удивись, там мы описаны. Ну один в один. Кто виноват? Мы. Мы позволили себе из страны высокой культуры, высоких технологий стать быдлом. Позволили бандеровским рагулям сесть себе на голову. Мы позволяли себя дурить, из раза в раз наступая на те же грабли. Мы как идиоты верили. Нам с экранов вещали Шустеры и Куликовы, Говнопольские и Гандоны и почие Пальчевские. А мы верили, верили. И сейчас та думаешь мы пошевелим хоть одним органом? Мы опять будем на кухнях рассказывать о происках Москвы. Мы не способны к самооценке. Не способны самим себе сказать правду о себе. Мы хуже тех макак из Африки. Те только бананы жрут а мы срем кругом и радуемся. Стране 3,14.....ц. Допрыгались.