Обществоukr.mediaSep 12

Як не втратити себе, перебуваючи у відносинах: кілька дієвих порад

Деякі поради допоможуть залишатися собою у відносинах.

nk_hauz/uPiyWtI7g.webp

Протягом усього нашого життя ми зіштовхуємося з тим, що не лише оточуючі, а й найближчі люди порівнюють нас з кимось. Іноді нам кажуть, що ми кращі, і ми приймаємо рішення посилювати це найкраще у собі, а часом нам кажуть, що у чомусь ми гірші, і тоді ми прагнемо відмовитися від цих слабких частин нашого "Я", інформує Ukr.Media.

Часто ці посили діаметрально протилежні — люди хочуть бачити нас сильними, але при цьому чутливими, успішними, але не амбітними, веселими, але стриманими. При цьому у разі, якщо ми чуємо подібне від сторонніх людей, часто їх думка ніяк не впливає на нас, але тоді, коли такі слова говорить нам близька людина, ми замислюємося і неусвідомлено починаємо фантазувати на тему того, якими вона хоче нас бачити. Трапляється таке, що ми наполегливо намагаємося створити ідеальний образ себе, не помічаючи, що у цій гонитві втрачаємо власну індивідуальність.

Важливо пам'ятати, що обставини можуть складатися по-різному, але головне — зберегти себе. Отже, розбираємося, як це зробити.

Усвідомити, хто ви є

Найголовніше, що потрібно розуміти і усвідомлювати — те, яка ви людина. Справжня індивідуальність — цей той внутрішній стрижень, на який не лише завжди можна спертися, але й центр, навколо якого виникають усі поліпшення. Можна просто написати список, перерахувати усі ті риси, які лежать у основі вашої особистості. При цьому нехай цей список буде особистим — не варто демонструвати його оточуючим, він повинен працювати лише на вас.

Також спробуйте відверто відповісти собі на питання, яка ви є. Активна або податлива, яскрава або скромна? Який стиль у одязі підходить саме вам? Ми часто порівнюємо себе з героями книг або фільмів, реальними людьми, які нам подобаються, і приміряємо їх риси на себе. Але важливо розуміти, що не усе, що нам подобається, нам підходить.

Відмовитися від марних жертв

Не варто робити щось лише заради відносин або вашого партнера, якщо ви самі того не бажаєте. У цьому питанні дуже важливо дотримуватися правила золотої середини — шукати той варіант, який буде приємним не лише для партнера, але й для вас. Не можна робити щось всупереч своїм поглядам та інтересам — можливо, у певний момент це й дасть позитивний ефект, але у довгостроковій перспективі така жертва не принесе користі нікому, а лише зашкодить.

Правильно висловлювати емоції

Не замовчуйте те, що вам не подобається, але й не влаштовуйте через це скандали — намагайтеся спокійно промовляти те, що вас засмучує. Коли ви мовчите, ваш партнер не розуміє, що сталося (адже він не вміє читати думки), і продовжує чинити так само. Він може думати, що ваше мовчання не пов'язане з тим, що сталося, а ви при цьому будете страждати через власні негативні думки і переживати проблему всередині себе.

При цьому відкритий конфлікт — теж не найкращий вихід, оскільки під час сварки люди часто "виливають" весь накопичений негатив одне на одного, при цьому не вирішуючи проблеми. Важливо навчитися спокійно висловлювати претензії і шукати компроміс, який влаштує обох партнерів.

Зосереджуватися на власних бажаннях

Намагайтеся зосередитися не на тому, що не так у ваших стосунках, а на тому, чого ви хочете. Не треба шукати причини, чому ви не там, де добре — шукайте дорогу, шлях туди, де ви дійсно хочете бути. Наприклад, можна висловлювати партнерові претензії стосовно того, що у ваших відносинах немає місця для ніжності або романтики, а можна знайти такий варіант взаємодії з ним, де ці складові є.

Приділяти час собі

Частіше виділяйте час лише на себе. Відносини — це важлива частина життя, але не усе життя. У вас має бути час, який ви проводите саме так, як хочете ви — це може бути спілкування з друзями, хобі, якісь доглядові процедури. Головне, що це той час, коли ви думаєте саме про себе, свої бажання і потреби, а не про когось іншого.

💬 Последние комментарии
Кот
Пусть покоится с миром,но,видимо собак он любил больше,чем людей!!!
е
..брехливая
Не понял
Очевидно, что власть тоже боится эффективных политических решений. Вот эта психическая особенность и может сблизить власть с изберателем.
Не понял
Украинцы не любят власть. Если действующую власть зарезать, то появится новая. Возможно, более сообразительная. Но это далеко не факт.
Не понял
Так а в чем, собственно, проблема? Какой-то избератель предъявил депутату свой политический аргумент. Здесь нет никакой угрозы для демократии. Напротив, это самый эффективный политический прием и образец для подражания в условиях прямой демократии, прямого волеизъявления. Думаю, что украинскому украинцам срочно нужно брать пример с англичан. И чем быстрее, тем лучше.
е
ха, так вот и направляйся в свою любимую америку, желание у тебя по ТВОИМ словам есть, здоровье тоже (судя по постоянному обслуживанию морячков под мостами)...а возможностей говоришь нет, так работать иди дура тупая или морячков своих потряси, тариф им подними...и уедешь, у нас же свободная страна, можно куда угодно уехать
е
так ты НЕИЗЛЕЧИМАЯ тупая брезгливая дура???!!!