Як перемогти дитячий страх відповідати на уроках
Обществоnashamama.com01 марта 2020

Як перемогти дитячий страх відповідати на уроках

Дитина боїться усних відповідей?

1. Допоможіть дитині з підготовкою. Краще прорепетирувати свою промову кілька разів перед членами сім'ї. Але ні в якому разі не пропускайте відповіді дитини мимо вух - слухайте, задавайте питання, направляйте і хваліть. Не забувайте, що боязкі діти реагують на критику і невдачі гостріше.

2. Помічайте маленькі перемоги: невпевненість в собі і занижена самооцінка йдуть рука об руку, тому важливо, щоб дитина бачила, що ви відзначаєте її успіхи, навіть якщо вони не такі значні.

3. Обов'язково обговоріть ситуацію з учителем. Багато викладачів готові піти назустріч учням і дати можливість відповідати один на один тільки перед вчителем або письмово. Важливо, щоб учитель підтримував і заохочував ініціативу відповідати на уроках, адже часто неграмотна поведінка викладача стає бар'єром для школяра.

4. Побороти боязкість і невпевненість в собі допомагають позашкільні заняття в театральних гуртках. Почніть з міні-груп, де займаються 3-4 людини. Коли дитина відчує себе впевнено, спробуйте перевести її в групу побільше.

5. Спонукайте дитину розповідати про цікаві події, які відбуваються з ним. Візьміть за правило розмовляти в сімейному колі про важливі події та ділитися ними.

6. Найчастіше невпевненість постає не через страх публічних виступів, а через незнання предмета або відсутності інтересу до нього. У таких випадках необхідно допомогти малюкові знаходити цікаве для нього в темі уроку і розповідати про це своїми словами.

Написать комментарий
Авторские статьи