Як побороти тривогу, пов’язану з коронавірусом: 3 прості способи
Обществоchangeua.com22 апреля 2020

Як побороти тривогу, пов’язану з коронавірусом: 3 прості способи

Режим вимушеної ізоляції, коли люди опинилися наодинці зі своїм Я, породив масу страхів і фобій, на які раніше багато хто просто не звертав уваги у повсякденному житті. Як з ними боротися та мінімізувати тривогу, розповіли психологи.

Коронавірус, криза, страх за своє життя і здоров’я близьких людей призвели до того, що люди постійно перебувають в очікуванні найгіршого. В результаті квартира стає кліткою, в якій людина метається, як тигр у зоопарку, пише maximum.fm

Психологи рекомендують три прості способи зберегти душевне здоров’я у нинішній непростий час.

ВИЗНАЙТЕ ПРОБЛЕМУ

Так, весь світ накрила пандемія коронавірусу, економіка йде в штопор, із грошима у більшості не густо, а то й зовсім погано, ризик захворіти високий, з роботою щось незрозуміле і так далі за списком. Це стосується тільки вас? Ні, в такій же ситуації опинилися багато людей, а це означає, що у цьому немає вашої провини. А отже – заспокойтеся і перестаньте себе мучити.

ЗМІНІТЬ ТЕ, ЩО В ВАШИХ СИЛАХ

Наприклад, вам загрожує втрата роботи або ви її вже втратили. Може це шанс змінити своє життя? У вас нарешті з’явився час зайнятися тим, що вам подобається, розробити бізнес-план майбутнього успішного підприємства, освоїти комп’ютер, знайти роботу дома, згадати про свої колишні захоплення. Навіть розібравши багаторічні завали на балконі, ви вже відчуєте себе краще. Просто тому, що думається краще і продуктивніше, коли ви зайняті чимось корисним, а не лежите, втупившись у стелю, по сотому колу пережовуючи «жуйку» своїх страхів.

ДАЙТЕ СПОКІЙ ТОМУ, ЩО ВАМ ПІД СИЛУ

Просто ввімкніться в «сьогодні». Ні «вчора», це просто ваші спогади, які не завжди відповідають дійсності. Ні «завтра», це лише ваша спроба обдурити себе, придумуючи можливий розвиток подія. Все цілком може бути зовсім не так, як здається зараз. Всесвіт – великий витівник у написанні сценаріїв наших доль. І він дуже не любить, коли ми наполегливо кричимо йому про те, чого хочемо саме ми. Обов’язково знайдеться спосіб зробити не так, як нам би хотілося. Згадайте самі, що ви планували на поточну весну і що отримали у результаті.

Тому, просто живіть. Цінуйте те, що є і дайте можливість подіям вільно розвиватися без вашого контролю. І ще, будьте готові прийняти те, що вам готує завтрашній день. У ньому обов’язково буде щось хороше.

2 комментария

Написать комментарий
 • Аноним
  22 апреля 2020
  Выбросить телевизор на помойку.
  Ответить
 • Игбун Хохлов
  22 апреля 2020
  По сравнению с дупомовием коронавирус значительно меньшее зло.
  Ответить
💬 Последние комментарии
Гость
И такое было. А "британка Марджори Куинн, проживавшая в городке Трутнов в Северной Чехии, в июне 1945 года в письме сестре с ужасом описывала убийства и изнасилования, которые творили местные жители в отношении этнических немцев".
Гость
А ведь "только на Западе это творили гораздо более жестокими методами. Пора бы уже об этом говорить открыто и громко"... и предвзятые "законы Бенеша на официальном уровне современная Прага так и не осудила". И отчего так?
Гость
и такое было. А "ританка Марджори Куинн, проживавшая в городке Трутнов в Северной Чехии, в июне 1945 года в письме сестре с ужасом описывала убийства и изнасилования, которые творили местные жители в отношении этнических немцев".
Гость
А некоторых "людей не стоит ненавидеть, их можно даже пожалеть, ибо их психика не выдержала столкновения с реальностью"...
Гость
А некоторых "людей не стоит ненавидеть, их можно даже пожалеть, ибо их психика не выдержала столкновения с реальностью"...
е
т.е. скачущая биомасса на майдане это те с кем должны все считаться? они скакали в рабочее время, за чей счет? питание на этих скачках за чей счет? проживание, снабжение? ответь на эти вопросы хотя бы себе, а потом будешь свое "особо ценное мнение" тут выкладывать.. Тебе не нравится то что кричали там?так с чего ты взял что все прям обожали ваши майданные кричалки.. забыл какие? вспомни и подумай еще раз о том что ты написал..
Гость
А ведь "население, состоящее из русских, румын, молдаван, греков, цыган, гагаузов, болгар, училось жить отдельно от Киева. Результаты с точки зрения унитарного государственного устройства современной Украины катастрофические". … а неоправданная "украинизация сеет вражду и ненависть между многонациональным населением". … "Украинский язык не является самостоятельным языком и представляет собой наречие составляющее 70% русских, 12%румынских, 12% польских слов. А остальные производные венгерских, австрийских, литовских слов! Украинский не более чем диалект или патуа": (патуа (раtois)обозначает локально ограниченную речь определённых групп населения, главным образом сельского".