Обществоukr.media22 сент.

Як почати повноцінно жити після відносин з аб'юзером: 5 корисних порад

Після відносин з аб'юзером можна повернутися до нормального життя.

nk_hauz/SD42ovN7R.webp

Вихід з токсичних відносин — завжди непростий процес, що вимагає значних зусиль на усіх етапах. Розповідаємо, як повернути себе і повернутися до нормального стану після розриву з аб'юзером, інформує Ukr.Media.

Аб'юзивні відносини — ті, у яких партнер порушує особисті межі іншого, принижує його, допускає жорстокість у спілкуванні і діях з метою придушення волі жертви. У таких відносинах жертва і агресор не міняються місцями — один партнер весь час виступає агресором, а жертва з деяких причин не може вийти з цього союзу.

При цьому такі відносини можуть складатися не лише у парі — подібна модель може спостерігатися всередині родини, наприклад, між батьками і дітьми, але незмінним залишається одне — травмуючий досвід, який переслідує жертву і після розриву з аб'юзером.

Методи, які використовує аб'юзер

  1. Звинувачення (аб'юзер намагається зробити винним свого партнера у усіх труднощах і невдачах).
  2. "Емоційні гойдалки", які закріплюють зв'язок між агресором і жертвою.
  3. Тотальний контроль, за якого аб'юзер контролює кожен крок своєї жертви.
  4. Необ'єктивна критика.
  5. Обмеження (фінансові, фізичні, емоційні).
  6. Газлайтинг — переконання у неадекватності.
  7. Яскраво виражені контролюючі або нездорові ревнощі.
  8. Фізичне насильство або вкрай агресивна поведінка.

Безумовно, вихід з подібних відносин є вкрай непростим процесом, але не менш ресурсовитратною процедурою стане і відновлення після розриву з аб'юзером. Розповідаємо про п'ять головних кроків, які допоможуть прийти до нормального стану, повернути своє життя і не повторити колишніх помилок.

Як повернутися до нормального стану

Усвідомити і прийняти ситуацію

Зазвичай, вийти з таких відносин допомагають почуття самозбереження і сила волі, а також підтримка оточуючих — людина розуміє, що здорові відносини не повинні будуватися подібним чином, а факт того, що у поточному союзі їй загрожує реальна фізична і психологічна небезпека, змушують прийняти даність і почати діяти.

Однак після розриву з аб'юзером багато людей можуть відчувати почуття провини, жалю, навіть жалості до агресора, а також відчувати брак тих емоцій, які були у парі у сприятливі періоди, що може стати причиною повернення у токсичні відносини. Важливо прийняти той факт, що таку людину не можна "зцілити" — не варто забувати про реальні проблеми, які зруйнували ваші відносини.

Відпустити минуле

Цей пункт нерозривно пов'язаний з попереднім. Виходячи з руйнівних для здоров'я і психіки відносин, людина часто відчуває депресію, у результаті чого у неї трапляються рецидиви — вона сумує за власними ілюзіями, емоційними струсами, адреналіном. Саме тому важливо спробувати відпустити минуле, позбутися від емоцій (як позитивних, так і негативних), злості і образи у бік абьюзера та налаштуватися на новий розділ життя.

При цьому навіть не йдеться про те, щоб забути образи і відновити контакт з агресором — важливо взагалі переглянути свої цінності, а також зосередитися на тому, щоб припинити робити аб'юзера (і пов'язані з ним переживання) центром свого життя.

Опрацювати травму

Це може бути і робота разом з психологом, який допоможе виявити корінь проблеми і позбавити вас від неї, і самостійна робота над собою. Потрібно зрозуміти, що починати нові відносини одразу після розриву — це не панацея, оскільки у такий спосіб ви можете знову опинитися у вирі тих самих проблем, якщо не зрозумієте глибинні причини події і не пропрацюєте свої травми, а тому зосередьтеся на собі і власних потребах у цей момент часу.

Подбати про себе

Дозвольте собі те, чого раніше ви собі не дозволяли через обмеження і заборони, що виходять від аб'юзера — займайтеся розвитком, покращуйте самооцінку, освойте нове хобі, витратьте час (і гроші) лише на себе, заведіть домашню тварину, більше спілкуйтеся з друзями і рідними. Такий підхід, що має на увазі вкладення ресурсів у себе, допоможе не лише відпустити минуле, а й накопичити сили і енергію для нового життя.

Не боятися нових відносин

Коли ви проведете роботу над помилками, пройдете попередні кроки і будете готові завести нові відносини, не варто боятися їх — звичайно, це зробити не настільки легко. Вас можуть турбувати сумніви і страхи, але здоровий союз, що побудований на взаємній повазі і довірі, зможе не лише поставити крапку у хворобливому питанні, але й подарувати вам нові емоції і відчуття.

💬 Последние комментарии
гость
Хлопци с рустрата даже "смерть культуры" умудрились описать как махровый идеализм. Определив по каким-то неведомым признаккам, что - если элитарная(выбраковочная) культура "умерла", значит и вся система нежизнеспособна. Почему только америки, если такие же культур-мультур тенденции по всему миру происходят? Сами же сказали, что Сша - это выбраковка всего мигрантского мирового и культурного по жизни, чему тут тогда удивляться - если они собирают на себя всё мировое лайно? Что в мире происходит - то в Сша видно как под лакмусом. Сейчас такую же выбраковку мигрантами (и их культуркой) проходит Европа и Россия, ИндоКитай и Ближний восток, и даже африка с латинским материком в стороне не может постоять. Вот, не может уже поставлять Россия в Сша молодых образованных и культурных мигрантов (тому що их нет не только на экпорт но и для внутреннего потребления) - и в Сша дефицит Рахманиновых и Гапонцевых (ведущий учёный-физик по лазерам родом из СССР, миллиардер по форбсу и предприниматель сколково, умер месяц назад в Сша, куда мигрировал вместе со своей корпорацией, оценивающейся американскими патентатми в 3 млрд$, и не помогли никакие награды и премии Российской федерации). Общественная материя - такой же вид материи, как твёрдое, жидкое, газообразное и ионизированное. И как всякая материя - она не статична, она развивается и переходит из фазы в фазу, деградирует и вновь расчехляется. Если загнивание миграционной культуры, с т.з. хлопцев рустраты - отражает всё американское общество, то почему не осознать, что загнивающее от бескультурья Сша - также отражает в себе всё мировое сообщество? Общественная материя всего мирового сообщества больна бескультурьем, это не национальный диагноз - это мировая тенденция. Хлопчики-пропагандисты изоляционисты-националисты тому живое доказательство.
ALWAS
Чем строже ограничения, тем больше больных. Ведь ограничения- это гиподинамия и невозможность свободно дышать. А прививки- это от прошлых форм. Но ресурс организма отнимают. Новые штаммы их обходят. Там, где меньше ограничений, и болеют меньше. Пример- Швеция или Беларусь. А вирус- он маленький, и под противогаз пролезет.
ALWAS
И сравните с соседней Беларусью, где к болезни отнеслись спокойнее, а количество умерших во много раз меньше. Убивает не вирус, а страх и паника. А если уточнить, то все они имели тяжёлые хронические болезни. А карантины, маски и локдауны лишили их свободно дышать и двигаться. Ведь движение- это жизнь. Убивает не вирус, а борьба с ним.....
---
..*зайду через недельку*-сказала бабочка-однодневка......
---
для того что бы воровать необходимо что бы было что воровать....*что воровать* становится все меньше и поэтому разговоры о патриотизме и демократии становятся все громче и чаще.И врагов и предателей все больше и больше....
ALWAS
Демократия- худшая из возможных форм правления. Когда к власти приходят те, кто много обещает. А потому американцам нужно ожидать худших времён.
ALWAS
Там давно нищих ждут . Чтобы спихнуть сюда всякий мусор. "На тебе, убоже, что нам не гоже".