Як показують численні дослідження, медитація позитивно впливає на психічне здоров'я
Обществоwww.epochtimes.com.ua8 дней назад

Як показують численні дослідження, медитація позитивно впливає на психічне здоров'я

Як показують численні дослідження, медитація позитивно впливає на психічне здоров'я, допомагаючи поліпшити настрій та знизити рівень стресу. Однак нові дані говорять про те, що ця практика має й інші переваги: порівняно з антистресовим ефектом відпустки, вплив медитації на самопочуття набагато сильніший і триваліший, повідомляє MNN.

У 2016 році вчені з Каліфорнійського університету та Гарвардської медичної школи зібрали групу із 94 здорових жінок у віці 30—60 років. Тридцять із цих жінок уже раніше успішно практикували медитацію, і їх відправили на шестиденний тренінг на курорті в Каліфорнії.

Решта (64 жінки) не займалася раніше медитацією: під час дослідження половина з них просто насолоджувалася відпочинком, а інша половина навчалася за програмою, що проводиться Центром благополуччя Чопра. Навчання включало мантри, йогу та саморефлексію, які були розроблені автором бестселера і духовним гуру д-ром Діпаком Чопра.

У всіх трьох груп вчені збирали зразки крові безпосередньо до та після початку дослідження, а також один раз на місяць і через 10 місяців. Також учасники самостійно заповнювали анкети-опитувальники про стан здоров'я. Дослідники вивчили більше 20 тис. генів кожного учасника, щоб зрозуміти, які біологічні зміни відбуваються в організмі.

Вони виявили, що у всіх трьох груп з'явилися деякі відмінності на молекулярному рівні після тижня на курорті. Найбільш значні зміни були пов'язані із реакцією на стрес і роботою імунної системи.

За даними анкет встановили, що жінки, які виконували медитативні практики, мали менше симптомів депресії та стресу, ніж їхні однолітки. Цей ефект у них зберігався протягом більш тривалого періоду, порівняно з тими жінками, які не медитували.

Дослідження показали, що медитація безпосередньо впливає на фізичне здоров'я: спостерігається зниження артеріального тиску й частоти серцевих скорочень, поліпшення травлення, зміцнення імунної системи.

Співавтор дослідження, доктор філософії, професор неврології Гарвардського університету і директор дослідницької групи з генетики та старіння у лікарні штату Массачусетс Рудольф Танзі (Rudolph Tanzi) говорить:

«Ґрунтуючись на результатах, можна зробити висновок, що користь, яку дає медитація, не є строго психологічною, існують виразні та вимірювані зміни у функціонуванні нашого тіла».

Питання, яке залишилося відкритим, полягало в тому, чи продовжували жінки, які навчалися медитації, далі її практикувати після дослідження, чи поліпшення у психічному та фізичному планах, про які говорилося вище, стало прямим результатом одного тижня занять. Але у будь-якому випадку ефект медитації став очевидним одразу ж після перших сеансів.

Медитація може змінити гени

Крім зняття стресу та симптомів депресії, медитація допомагає знизити кров'яний тиск. Про це йдеться в іншій доповіді.

У 2018 році в Гарварді досліджували стан здоров'я 24 чоловік, які страждають від високого кров'яного тиску. Їм запропонували пройти неінтенсивні сеанси релаксації із тренером, а також протягом 8 тижнів вони слухали вдома компакт-диск із медитативними вправами.

Дослідження показало, що 15-хвилинна медитація (протягом як мінімум 8 тижнів) змінює експресію генів, які регулюють запалення, метаболізм глюкози, циркадні ритми та імунні регуляторні шляхи.

«Відповідно до нових рекомендацій, пацієнти та медики будуть усе більше цікавитися нелікарськими методами, які можуть контролювати кров'яний тиск або посилювати дію виписаних ліків», — упевнений д-р Рендалл Зусман (Randall Zusman).

Іншими словами, щоденна медитація корисна для фізичного та психічного здоров'я.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Елена
    7 дней назад
    Роджер напьётся как свинья и давай медитировать и так каждый божий день и вечер включительно, алкоголик несчастный,до белой горячки медитируюет, мерзавец.,а кое-кто этим пользуется, например американские военные моряки,так сказать халяву на халяву,ха.он потом всё равно ничего не помнит,только попа болит ,ха.
    Ответить
💬 Последние комментарии
Луна-2
А знаешь,воровать надо меньше -то тогда, может и построят и никакого дыма сигарет с ментолом не понадобится.. И МУСОР ПО ВСЕЙ СТРАНЕ С ЧЕКАМ ИЗ ГОРДОГО города Льва находить не будут..А ТО дышите люди львовским гавнецом с примесью кавы зи льиву.
Елена
Ты отсебятину не добавляй выдавая за мои комментарии, нечего добавлять и редактировать, брехун несчастный.
Елена
Красиво ср...ать не запретишь,ха.
Елена
А причём тут чёрная кошка?ты сюда Конфуция не притягивай за уши,то что есть пишу,а не придумываю,сам это знаешь хорошо.
Елена
А что?Дым сигарет с ментолом,не ,не то, дым с мусоросжигающих комбинатов будет поритить прекрасный воздух Львова,пусть в других местах ,где уже есть где утилизировать отходы везут мусор.
Елена
Ну почему навсегда,у тебя просто получается какая-то "Оптимистическая трагедия",кино такое было если не в курсе,а Альцгеймера и Паркинсона забыл?их же до кучи не дописал, склероз батенька, склероз у вас.
Весёлый Роджер
А ты против Шмули напиши шо, вот он тебя и обсрёт тут на два листа - вот и будэ тебе чтиво, ну хоть можэ и не так красиво! :-))