Обществоnashamama.com17 мая

Як повідомити дитині погані новини?

Замість того щоб лише захищати дітей від небезпек, насильства чи трагедій, що відбуваються навколо нас, дорослі повинні розмовляти з ними про те, що відбувається. Така розмова може виявитись нелегкою, але якщо ви займете активну позицію, будете обговорювати складні події, використовуючи слова та фрази, що відповідають віку дитини, це допоможе їй відчути себе в безпеці та більш захищеною.

nk_hauz/-m_spcvgkq1aboyaty8e.jpg

Скільки б дорослі не намагались уникати складних тем, діти часто самі дізнаються про те, що відбувається щось сумне чи страшне. Якщо дорослі не розмовляють з ними про це, діти можуть переоцінити масштаб нещастя або неправильно витлумачити мовчання дорослих. Тому першими піднімайте важкі теми при розмові з дітьми. Коли батьки проводять бесіди на важкі теми, вони тим самим демонструють дітям, що завжди готові прийти їм на допомогу й підтримати.

Проведіть бесіду

- Продумайте те, що ви хочете сказати. Цілком нормально буде заздалегідь продумати майбутню розмову перед дзеркалом або з іншим дорослим. Планування може полегшити бесіду, адже вам не доведеться придумувати й імпровізувати. - Вибирайте спокійний момент. Наприклад, після вечері або під час приготування їжі. У цей час і в цьому місці ваші діти повинні перебувати в центрі вашої уваги. - З'ясуйте, про що дитина вже знає. Наприклад, сталася стрілянина або вибухнула бомба в іншій країні, посилились бойові дії. Спитайте її: «Що ти чув про це?» й уважно слухайте. Слухайте, слухайте і ще раз слухайте. - Діліться з дитиною своїми почуттями. Демонструвати дітям свої почуття нормально. Вони бачать, що ви теж людина. Крім того, вони отримують можливість звернути увагу, що навіть коли засмучені, ви можете опанувати себе і продовжувати розмову. Батьки часто чують: «Будьте зразком для наслідування». Так, це ж стосується й емоцій. - Кажіть правду. Викладайте факти на зрозумілому дитині рівні. Немає потреби вдаватись у дрібні деталі. - З маленькими дітьми вам, можливо, доведеться провести розмову про те, що означає смерть (людина більше нічого не відчуває: ні голоду, ні спраги, ні страху чи болю; ми її більше ніколи не побачимо, але можемо зберегти спогади про неї в наших серцях і думках). - Кажіть «Я не знаю». Іноді відповіддю на запитання повинна бути фраза «Я не знаю». «Чому погані люди так зробили?». Тут буде доречним «Я не знаю». - Насамперед заспокоюйте дітей. Наприкінці бесіди заспокойте своїх дітей і скажіть, що ви будете робити все можливе, щоб оберігати їх і стежити за ними. Переконайте їх у тому, що ви готові відповісти на будь-які запитання або порозмовляти на цю тему в майбутньому. Переконайте дітей, що ви любите їх.

Ці поради та стратегії допоможуть вам провести дитину через кризу. Якщо ви відчуваєте, що не справляєтесь, перевантажені, ваша дитина демонструє постійні ознаки стресу або ажитації, вам варто розглянути можливість порозмовляти з кимось, хто міг би допомогти. Ліцензований фахівець у сфері психологічного (або, якщо потрібно, психічного) здоров'я, такий як психолог (або психотерапевт), може допомогти вам розробити відповідну стратегію подолання стресової ситуації.

💬 Последние комментарии
РОССИЯ ЖДЁТ ХОЛОДОВ?
Россия для вторжения в украину применит ББМ - БОЕВЫХ БЕЛЫХ МЕДВЕДЕЙ! Драпающую в панике ЗСУ преследовать будут БПР - БОЕВЫЕ ПИНГВИНЫ РОССИИ, забрасывающие укров 120мм яйцами! А в это время куев будут бомбардировать БОЕВЫЕ ГАГАРЫ снарядами по 500кг. К вечеру этого дня украина капитулирует!!!
Весёлый Роджер
А кстати, дэ вони эти людины? Що тварь, уси сгынули? Эй мразь пропиндосная, ну как поясни? Дэ переговоры с диспетчерами? Яка така там военная тайна скрыта? Ась мразь! Отвечай!!!
Весёлый Роджер
ОЙ що ты казал, ты соби у дупу пальцем так попал! А коди твои нациковые батальоны стреляли, вы що тоди орали - так то не ВСУ, то мол добробаты, ми за них не отвечаем! Забул вже, падла ты продажная, мразь щирая!
Весёлый Роджер
Этого не деятель так сказал - а твой сраный МИ-6 набрехал! А ты МУДАК, продажная дешёвка - это передал!
Весёлый Роджер
В отношении лица Голоса щирого маразма - то за свиной пархатой рожей Зели, мордами: 1 - Ринат Ахметов - $ 2,8 млрд; 2- Виктор Пинчук - $1,4 млрд; 3 - Петр Порошенко - $1,4 млрд; 4 - Александр и Галина Герега - $1,3 млрд; 5 - Геннадий Боголюбов - $1,2 млрд; 6 - Юрий Косюк - $1,1 млрд; 7 - Константин Жеваго - $1,1 млрд; 8 - Игорь Коломойский - $ 1 млрд; 9 - Вадим Новинский -$810 млн; 10 - Александр Ярославский - $725 млн; 11 - Сергей Тигипко - $650 млн; 12 - Дмитрий Запорожец - $650 млн; 13 - Филя Жебровская - $480 млн; 14 - Алексей Вадатурский - $450 млн; 15 -Геннадий Буткевич - $415 млн; 16 - Виктор Карачун - $410 млн; 17- Евгений Ермаков -$410 млн; 18 - Николай Злочевский - $400 млн; 19 - Валерий Хорошковский - $400 млн; 20 – Степан Черновецкий - $390 млн; 21 - Владислав и Ирина Чечеткин - $ 380 млн; 22 - Вагиф Алиев - $375 млн; 23 - Дмитрий Фирташ - $370 млн; …… ты ыщо почти 80 щирых пацриотив за счастье УСИХ xoxлов! - таки морд народа пиндоколонии - не видно !!! Сало не роняем, ровными шматами, для хероев -убийц детей него ховаем!
ИДЁТ ТРЕТИЙ ДЕНЬ ГОСПЕРЕВОРОТА В уКРАИНЕ.
ИДЁТ ТРЕТИЙ ДЕНЬ ГОСПЕРЕВОРОТА В уКРАИНЕ.
"каменяр" и "голос разума" - ГОВНОПЛЮИ!!!
"каменяр" и "голос разума" - говноплюи! НАБИРАЮТ ПОЛНЫЙ РОТ ГОВНА И ПЛЮЮТ ВО ВСЕ СТОРОНЫ. ЗАБАВА ТАКАЯ У ЭТОЙ НАЦИИ!