Як повідомити дитині погані новини?
Обществоnashamama.com17 мая 2021

Як повідомити дитині погані новини?

Замість того щоб лише захищати дітей від небезпек, насильства чи трагедій, що відбуваються навколо нас, дорослі повинні розмовляти з ними про те, що відбувається. Така розмова може виявитись нелегкою, але якщо ви займете активну позицію, будете обговорювати складні події, використовуючи слова та фрази, що відповідають віку дитини, це допоможе їй відчути себе в безпеці та більш захищеною.

Скільки б дорослі не намагались уникати складних тем, діти часто самі дізнаються про те, що відбувається щось сумне чи страшне. Якщо дорослі не розмовляють з ними про це, діти можуть переоцінити масштаб нещастя або неправильно витлумачити мовчання дорослих. Тому першими піднімайте важкі теми при розмові з дітьми. Коли батьки проводять бесіди на важкі теми, вони тим самим демонструють дітям, що завжди готові прийти їм на допомогу й підтримати.

Проведіть бесіду

- Продумайте те, що ви хочете сказати. Цілком нормально буде заздалегідь продумати майбутню розмову перед дзеркалом або з іншим дорослим. Планування може полегшити бесіду, адже вам не доведеться придумувати й імпровізувати. - Вибирайте спокійний момент. Наприклад, після вечері або під час приготування їжі. У цей час і в цьому місці ваші діти повинні перебувати в центрі вашої уваги. - З'ясуйте, про що дитина вже знає. Наприклад, сталася стрілянина або вибухнула бомба в іншій країні, посилились бойові дії. Спитайте її: «Що ти чув про це?» й уважно слухайте. Слухайте, слухайте і ще раз слухайте. - Діліться з дитиною своїми почуттями. Демонструвати дітям свої почуття нормально. Вони бачать, що ви теж людина. Крім того, вони отримують можливість звернути увагу, що навіть коли засмучені, ви можете опанувати себе і продовжувати розмову. Батьки часто чують: «Будьте зразком для наслідування». Так, це ж стосується й емоцій. - Кажіть правду. Викладайте факти на зрозумілому дитині рівні. Немає потреби вдаватись у дрібні деталі. - З маленькими дітьми вам, можливо, доведеться провести розмову про те, що означає смерть (людина більше нічого не відчуває: ні голоду, ні спраги, ні страху чи болю; ми її більше ніколи не побачимо, але можемо зберегти спогади про неї в наших серцях і думках). - Кажіть «Я не знаю». Іноді відповіддю на запитання повинна бути фраза «Я не знаю». «Чому погані люди так зробили?». Тут буде доречним «Я не знаю». - Насамперед заспокоюйте дітей. Наприкінці бесіди заспокойте своїх дітей і скажіть, що ви будете робити все можливе, щоб оберігати їх і стежити за ними. Переконайте їх у тому, що ви готові відповісти на будь-які запитання або порозмовляти на цю тему в майбутньому. Переконайте дітей, що ви любите їх.

Ці поради та стратегії допоможуть вам провести дитину через кризу. Якщо ви відчуваєте, що не справляєтесь, перевантажені, ваша дитина демонструє постійні ознаки стресу або ажитації, вам варто розглянути можливість порозмовляти з кимось, хто міг би допомогти. Ліцензований фахівець у сфері психологічного (або, якщо потрібно, психічного) здоров'я, такий як психолог (або психотерапевт), може допомогти вам розробити відповідну стратегію подолання стресової ситуації.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
Дневник американца. Воскресенье. Скучно Понедельник. Сосед отравил мою собаку. Вторник. Я отравил собаку соседа. Среда. Сосед зарезал мою жену. Четверг. Я зарезал жену соседа. Пятница. Сосед расстрелял всю мою семью. Суббота. Я расстрелял всю семью соседа. Воскресенье. Скучно.
Гость
Уровень чистокровного жида, и никак иначе.
Гость
Ленка-Шмуля тупо сосет! У неё слов человеческих нет только чмок-чмок ! Тупая придорожная блядина !!!
Голову отрезали
Просто он российский патриот... У него детская психическая травма. Мозжечок травмировался. И теперь он боится чеченских головорезов. Его зарезать нужно.
Юрий
А лечиться не пробовал? Ты хоть когда нибудб был в России? А в Крыму последние пару раз? Или всю жизнь в схроне?
Елена
А Роджеру и поводы не нужны,чтобы выпить, там не важно родился кто помер или женился или развёлся,один хрен,наливай да пей,алкаш.и мерзавец.
Елена
Преступники есть везде,а Роджер мерзавец .