Як працювати віддалено і не зійти з розуму? 5 порад для продуктивної роботи вдома
Обществоlt.ogo.ua28 марта 2021

Як працювати віддалено і не зійти з розуму? 5 порад для продуктивної роботи вдома

Для когось дистанційна робота – це справжній порятунок, інші ж помічають, що почали працювати набагато гірше. Розповідаємо, як ефективно працювати з дому, при цьому не шкодячи своєму здоров’ю.

Такий формат роботи може залишитись з нами надовго. Деякі компанії вже дозволяють своїм працівникам не ходити в офіс. Якщо правильно організувати дистанційну роботу, вона стане для вас справжнім скарбом та зробить вас більш продуктивним працівником.

У чому переваги

Дистанційна робота розв’язує ряд проблем, які можуть виникнути при роботі з офісу та дає можливість звільнити більше часу для себе.

  • Вам не доводиться годинами добиратись до роботи на громадському транспорті.
  • Якщо у вас не надто дружній колектив, то з дому ви можете менше контактувати з ними.
  • Ви можете самі вибудовувати собі графік.
  • Атмосфера дозволяє вам генерувати більше ідей.
  • Ви можете працювати не лише вдома: у кафе, в іншому місті, у коворкінгу тощо.
  • Ви у вас більше часу для родини, спорту та прогулянок.

Що може піти не так

Здається, що дистанційна робота – це справжній рай, чи не так? Проте не все так солодко. Часом працювати з дому – це не тільки морально важко, а ще й шкідливо для здоров’я. Ось деякі недоліки:

  • Вам важко точно розподілити робочий та особистий час.
  • Через більш гнучких графік ви часто перепрацьовуєте.
  • Навіть якщо ви не дуже комунікабельна людина, вам може не вистачати емоційного контакту з колегами.
  • Через постійну сидячу роботу починає боліти шия, спина, частіше відчувається головний біль та сухість в очах. До офісу ж ви все одно прогулюєтесь, а під час роботи можете вийти на обід чи забігти до колеги.

Як правильно організувати робочий процес

Щоб дистанційна робота була в радість, слід попіклуватись про своє психічне та фізичне здоров’я. Дотримуйтесь цих правил і ваше самопочуття значно покращиться.

1. Правильно розташуйте монітор

Монітор не повинен стояти занадто близько, а середина екрану має бути на кілька сантиметрів нижче рівня очей. Налаштуйте екран так, щоб світло було м’яким, а шрифт – не занадто мілким. Якщо ви сидите на відстані 50 сантиметрів від екрана, то шрифт повинен читатись з відстані 150 сантиметрів.

І слідкуйте за тим, щоб лікті не висіли у повітрі, а лежали на столі.

2. Змінюйте положення тіла

Намагайтесь час від часу робити коротку зарядку. Якщо немає такої можливості, то хоча б просто пройдіться, попрацюйте стоячи або пересядьте на інший стілець.

3. Слідкуйте за поставою

Ніякі методи не допоможуть, якщо ви сидітимете у зігнутому положенні. Добирайте такий стілець, щоб ви могли весь час сидіти рівно – і наприкінці дня ви подякуєте собі за це.

4. Правильне освітлення

Краще, щоб зранку світло у кімнаті було холодним, а ввечері – теплим та м’яким. Також не варто сидіти спиною до вікна, щоб екран не відблискував. Або ж потурбуйтесь про щільні штори.

5. Полюбіть відпочинок

Ставте собі нагадування протягом дня, адже у робочому хаосі так легко забути про те, що варто пообідати, прогулятись чи просто кілька хвилин подивитись у вікно. Це вже значно покращить ваше самопочуття.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Всё верно, там просто забыли дописать "... защиты Свободы И БАНДЕРОВСКОГО слова".
Весёлый Роджер
Ты Шмулёк, мразь безродная и подзаборная, защитник убийц детей, ты лучше себе на дупе нарисуй красные линии, щоб дальнобои бачили на скики тебе засаживать! Понял мудак?
кипчак
Какой кошмар! По версии украинской власти и "патриотов" - сплошные враги народа. Факельные шествия и прочие бандеровские прелести с дерьмом, драками и оскорблениями обеспечены. Лучше бы все-таки сначала последних изолировать в учреждения, где им подлечат психику, объяснят элементарные правила этики и культуры, обучат кое-каким трудовым навыкам , подготовят к посильной малоинтеллектуальной работе.
Весёлый Роджер
Нет «е», он не ответит - у Шмули сейчас: Лужков в Лондоне, «Русский лес» и «крабы», всё по методичке – треба отработать тему. Иначе не получит 10 грн/ день. Он классический жмот - кашерный нищеброд – за такие гроши либо удавится, либо будет писать ахинею.
Весёлый Роджер
Ну правильно, всё по твоему и Лужок и Ильич - оба в кепках ходили и в Лондоне жили. ТакЪ? А вот раз и ты тварь сразу язык у дупу засунул. А из какого города Лужок с супругой вылетели в Германию на операцию? Ну ...? и шо там на цензоре сказано ... мразь брехливая ... всё слился!? А из Москвы! Ось воно як! А в Лондоне Лужок из 10 лет и полгода не прожил, ну как и твой Ильич!
кипчак
Как не прислушаться к словам умного человека Чичваркина, ведь он один из русских оппозиционеров, которых так любит Европа и США. Прекрасное видение прекрасного будущего. Не место ватникам традиционной ориентации, с христианскими моральными ценностями в Европе и далее, всех калек уничтожить, остальным выдать по стволу - пускай друг друга перестреляют, баб отправить на панель. Вот это и есть райская жизнь, если верить передовым людям планеты.
Елена
Иди в жопу со своими методичками,нет их и не лепи горбатого,я сама по себе, сколько можно это говорить.