Обществоsimya.24tv.ua9 июн.

Як правильно казати дитині "ні" та не піддаватися на вмовляння: 5 порад для батьків

nk_hauz/-mbgxzr2imkepyuex5ij.jpg

Коли батьки говорять дитині "ні", вони встановлюють чіткі межі й при правильному використанні показують турботу. Існує багато методів як відмовити дитині, але не всі вони ефективні. Як правильно казати дитині "ні" – читайте у матеріалі.

• Давайте остаточну відповідь

Такі фрази батьків, як: "Подивимося..." чи "Напевно, ні", можуть засмучувати дітей. Вони будуть скиглити, нити й такими діями перетворять невпевнене батьківське "ні" в "так". Тому важливо говорити чітку відповідь. Наприклад, "Ні, ви не можете цього зробити сьогодні" або "Ні, ми не збираємося туди йти". Важливо при цьому говорити твердо та авторитетно, щоб показати, що ви серйозно ставитеся до справи.

Звичайно, можуть бути моменти, коли відповідь справді неоднозначна. У таких випадках варто пояснити, чому так: "Я не впевнений, що ми зможемо піти на пляж. Нам доведеться почекати та подивитися, якою буде погода після обіду".

• Коротко пояснюйте свою відмову

Коротке пояснення того, чому ви говорите дитині "ні", може перетворити вашу відмову в корисний досвід. Наприклад, говорячи: "Ні, ти не можеш зайти в басейн без рятувального жилета", потрібно пояснити, чому цього робити не можна. Так дитина розумітиме потенційну небезпеку.

Краще сказати: "Ні, ти не можеш зайти в басейн без рятувального жилета, тому що ти поки що погано тримаєшся на воді". Так малюк зрозуміє причину відповіді й з меншою ймовірністю піде на ризик, якщо батьків не буде поруч.

• Давайте зрозуміти, що ви не відмовитеся

Незалежно від того, як наполегливо ваша дитина благає і ниє, не піддавайтеся. Зміна вашого "ні" на "так" тільки запевнить малюка в тому, що насправді батьки не мають на увазі те, що говорять. Навіть коли дитина говорить: "Проте це роблять всі інші!" або: "Ти така злий. Ненавиджу тебе!" Не відступайте і нагадайте дитині: "Я люблю тебе, і це моє правило", а тоді перервіть розмову. Не звертайте уваги на легке бурчання та уникайте суперечок щодо своєї відповіді. 

• Впорайтеся зі своїми емоціями здоровим способом

Деяким батькам може не подобатися говорити "ні", тому що не хочуть бути злими або можуть відчувати себе винними через те, що їх дитина засмучена. Важливо зрозуміти свої відчуття, коли говорите "ні", щоб була можливість впоратися з почуттями здоровим і продуктивним чином. Нагадайте собі, якщо дитина відчуває неприємні емоції, такі як смуток і розчарування – це нормально. 

• Переконайтеся, що ви часто говорите "так"

Відповідь "ні" на всі прохання дитини може їй нашкодити. Дітям потрібна можливість досліджувати та пробувати щось нове. Тому важливо, щоб батьки дозволяли їй займатися тим, що корисно для її розвитку. Коли ловите себе на тому, що багато говорите "ні", запитайте себе, чому: втомилися або турбуєтеся, що дитина наведе безлад. Не зробіть "ні" своєю звичкою.

💬 Последние комментарии
Не Елена
НеЛох без бумажки скоро начнёт говорить как Педалик Кличко. Но Педалика хоть в голову часто били, ему простительно, а у этого кадра похоже от дури мозги усыхают.
е
шо опять спрыгиваешь?? так ОТВЕЧАЕШЬ или НЕТ?
Оззи
ДБ. Туристам из других стран можно дать гидов и переводчиков, которые нормально всё расскажут и объяснят. Запад от всего оставляет только обёртку или картинку. Суть, сущность, содержание и наполнение меняет, иногда полностью или на противоположное. Тогда лучше спалили бы дотла собор Парижской Богоматери, нахрена он такой будет нужен? Они бы ещё додумались бордель в нем устроить, а так всего лишь что-то типа дискотеки, шоу-рум бля.
Елена
Успокойся е, успокойся.
Елена
Хе
е
отвечаешь? т.е. 1 декабря + неделя - получается 8 декабря ТЫ отвечаешь за свой базар?! ТАК?
---
....чтоб тебя на Земле не теряли постарайся себя не терять....не знаю чьи это слова,но они теперь всегда будут звучать его голосом....