Обществоsimya.24tv.uaJun 9

Як правильно казати дитині "ні" та не піддаватися на вмовляння: 5 порад для батьків

nk_hauz/-mbgxzr2imkepyuex5ij.jpg

Коли батьки говорять дитині "ні", вони встановлюють чіткі межі й при правильному використанні показують турботу. Існує багато методів як відмовити дитині, але не всі вони ефективні. Як правильно казати дитині "ні" – читайте у матеріалі.

• Давайте остаточну відповідь

Такі фрази батьків, як: "Подивимося..." чи "Напевно, ні", можуть засмучувати дітей. Вони будуть скиглити, нити й такими діями перетворять невпевнене батьківське "ні" в "так". Тому важливо говорити чітку відповідь. Наприклад, "Ні, ви не можете цього зробити сьогодні" або "Ні, ми не збираємося туди йти". Важливо при цьому говорити твердо та авторитетно, щоб показати, що ви серйозно ставитеся до справи.

Звичайно, можуть бути моменти, коли відповідь справді неоднозначна. У таких випадках варто пояснити, чому так: "Я не впевнений, що ми зможемо піти на пляж. Нам доведеться почекати та подивитися, якою буде погода після обіду".

• Коротко пояснюйте свою відмову

Коротке пояснення того, чому ви говорите дитині "ні", може перетворити вашу відмову в корисний досвід. Наприклад, говорячи: "Ні, ти не можеш зайти в басейн без рятувального жилета", потрібно пояснити, чому цього робити не можна. Так дитина розумітиме потенційну небезпеку.

Краще сказати: "Ні, ти не можеш зайти в басейн без рятувального жилета, тому що ти поки що погано тримаєшся на воді". Так малюк зрозуміє причину відповіді й з меншою ймовірністю піде на ризик, якщо батьків не буде поруч.

• Давайте зрозуміти, що ви не відмовитеся

Незалежно від того, як наполегливо ваша дитина благає і ниє, не піддавайтеся. Зміна вашого "ні" на "так" тільки запевнить малюка в тому, що насправді батьки не мають на увазі те, що говорять. Навіть коли дитина говорить: "Проте це роблять всі інші!" або: "Ти така злий. Ненавиджу тебе!" Не відступайте і нагадайте дитині: "Я люблю тебе, і це моє правило", а тоді перервіть розмову. Не звертайте уваги на легке бурчання та уникайте суперечок щодо своєї відповіді. 

• Впорайтеся зі своїми емоціями здоровим способом

Деяким батькам може не подобатися говорити "ні", тому що не хочуть бути злими або можуть відчувати себе винними через те, що їх дитина засмучена. Важливо зрозуміти свої відчуття, коли говорите "ні", щоб була можливість впоратися з почуттями здоровим і продуктивним чином. Нагадайте собі, якщо дитина відчуває неприємні емоції, такі як смуток і розчарування – це нормально. 

• Переконайтеся, що ви часто говорите "так"

Відповідь "ні" на всі прохання дитини може їй нашкодити. Дітям потрібна можливість досліджувати та пробувати щось нове. Тому важливо, щоб батьки дозволяли їй займатися тим, що корисно для її розвитку. Коли ловите себе на тому, що багато говорите "ні", запитайте себе, чому: втомилися або турбуєтеся, що дитина наведе безлад. Не зробіть "ні" своєю звичкою.

💬 Последние комментарии
Луна- 2
Вообще-то он не одинок - у него семья есть - так что не по адресу...И извини, если бі он искал просто общения, то на этом сайте он бы не сидел. То что ты Роджеру не ровно дышишь , еще не значит и еще -видеть или читать его -это две больше разницы.Ты его не видишь, ты его просто читаешь - и на основании этого делаешь такие идиотские выводы .Так же, как с Роджером, которого ты никогда не видела. Только потому что Роджер и Е показывают тебе твои же измышления, ты их ненавидишь .
ЖРИТЕ И ОБЛЯПАЙТЕСЬ!
Жрите "хлеб" из опилок! Заслужили! Скоро и такая "пища" не по карману будет!!!
е
да мне по фиг шо ты там будешь, поняла дура! Я просто ВСЕМ тут буду демонстрировать ТВОИ тупые утверждения, показывать ТВОЮ продажность и ТВОЕ не умение отвечать за СВОИ слова...дошло безмозглая???
Елена
Послушай несчастный,я просто тебя видеть не буду,всего лишь.
е
Тупенькая как только НАУЧИШЬСЯ за СВОИ слова отвечать, тогда и посмотрим, а пока я тебя, тупую ДУРУ чмырить тут буду!... ибо нефиг было матом крыть прошмандовка... Дошло недоумок или надо с матами для большего уважения???..склеротичка, память у меня хорошая....
Елена
Отдохни Е , посмотри какое-то кино смешное,передачу,не стоит тебе сердце рвать, ничего этим всё равно не добьешься, понимаю ищешь общения, тяжело одному, одиноко.Послушай е ,я к Роджеру имею претензии, больше ни к кому, понимаешь ты это?
е
Елена, твоя аграрная сверхдержава почила в бозе???
Авторские статьи
Авторские статьи1ч. назад
Первое применение "Bayraktar" на Донбассе инсценировка от Квартал-​95
Авторские статьи9ч. назад
Эрдоган, Путин-Беннет и кризис Европы. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи10ч. назад
Занимательная (ироничная) экономика = поучительная культурология и даже местами интересная антропология
Авторские статьи10ч. назад
Китайский ребус. Почему украинские власти боятся, что Америка их «бросает»
Авторские статьи13ч. назад
Уголь не из России ждать 10 месяцев. А холодно сейчас. Юрий Гаврилечко
Авторские статьи14ч. назад
«Вы все врете!». Литва «наехала» на Украину за упрек в покупке белорусского электричества 2
Авторские статьи14ч. назад
Европа готова украсть у Крыма скифское золото для Киева
Авторские статьи14ч. назад
«Идёт зондирование почвы»: почему на Украине заговорили о смене формы правления
Авторские статьи14ч. назад
Великий стратег начинает?