Як правильно казати дитині "ні" та не піддаватися на вмовляння: 5 порад для батьків
Обществоsimya.24tv.ua4 дня назад

Як правильно казати дитині "ні" та не піддаватися на вмовляння: 5 порад для батьків

Коли батьки говорять дитині "ні", вони встановлюють чіткі межі й при правильному використанні показують турботу. Існує багато методів як відмовити дитині, але не всі вони ефективні. Як правильно казати дитині "ні" – читайте у матеріалі.

• Давайте остаточну відповідь

Такі фрази батьків, як: "Подивимося..." чи "Напевно, ні", можуть засмучувати дітей. Вони будуть скиглити, нити й такими діями перетворять невпевнене батьківське "ні" в "так". Тому важливо говорити чітку відповідь. Наприклад, "Ні, ви не можете цього зробити сьогодні" або "Ні, ми не збираємося туди йти". Важливо при цьому говорити твердо та авторитетно, щоб показати, що ви серйозно ставитеся до справи.

Звичайно, можуть бути моменти, коли відповідь справді неоднозначна. У таких випадках варто пояснити, чому так: "Я не впевнений, що ми зможемо піти на пляж. Нам доведеться почекати та подивитися, якою буде погода після обіду".

• Коротко пояснюйте свою відмову

Коротке пояснення того, чому ви говорите дитині "ні", може перетворити вашу відмову в корисний досвід. Наприклад, говорячи: "Ні, ти не можеш зайти в басейн без рятувального жилета", потрібно пояснити, чому цього робити не можна. Так дитина розумітиме потенційну небезпеку.

Краще сказати: "Ні, ти не можеш зайти в басейн без рятувального жилета, тому що ти поки що погано тримаєшся на воді". Так малюк зрозуміє причину відповіді й з меншою ймовірністю піде на ризик, якщо батьків не буде поруч.

• Давайте зрозуміти, що ви не відмовитеся

Незалежно від того, як наполегливо ваша дитина благає і ниє, не піддавайтеся. Зміна вашого "ні" на "так" тільки запевнить малюка в тому, що насправді батьки не мають на увазі те, що говорять. Навіть коли дитина говорить: "Проте це роблять всі інші!" або: "Ти така злий. Ненавиджу тебе!" Не відступайте і нагадайте дитині: "Я люблю тебе, і це моє правило", а тоді перервіть розмову. Не звертайте уваги на легке бурчання та уникайте суперечок щодо своєї відповіді. 

• Впорайтеся зі своїми емоціями здоровим способом

Деяким батькам може не подобатися говорити "ні", тому що не хочуть бути злими або можуть відчувати себе винними через те, що їх дитина засмучена. Важливо зрозуміти свої відчуття, коли говорите "ні", щоб була можливість впоратися з почуттями здоровим і продуктивним чином. Нагадайте собі, якщо дитина відчуває неприємні емоції, такі як смуток і розчарування – це нормально. 

• Переконайтеся, що ви часто говорите "так"

Відповідь "ні" на всі прохання дитини може їй нашкодити. Дітям потрібна можливість досліджувати та пробувати щось нове. Тому важливо, щоб батьки дозволяли їй займатися тим, що корисно для її розвитку. Коли ловите себе на тому, що багато говорите "ні", запитайте себе, чому: втомилися або турбуєтеся, що дитина наведе безлад. Не зробіть "ні" своєю звичкою.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
трамп
С одним согласен реальная зп меньше официальной статистике... но это также справедливо и к США и к России и к Украине. И не надо писать свою чепуху о том ты там был ты с людьми разговаривал.... а если хочешь поразговаривать так найди наших пенсионеров русских или украинских и спроси у них им пенсии в 13 000 рублей в месяц на ЖИЗНЬ( а не существование) хватает???? Меня просто поражает когда люди сидят по уши в авнище и еще кукарекают... у себя порядок наведите сделайте зп по 2000-3000 баксов и пенсии хотя бы по 1000 а потом будете умничать...
Елена
Живи там,до конца своих дней.
Елена
Ты же подонок писал что золота Горбачев оставил 290 тон,где ещё 40?а получил горбатый около 1200 тонн,чуть меньше,такой же пидар..ас как и ты, Нобелевскую премию получил,хе,ты наверное плакал тогда от зависти,что не ты её получил,чувырло.
Кот Матроскин
Стало быть пенсии военным хер подымут. Нууу, спасибо, деловые партнёры!
Елена
Трудно Луночка трудно жить,такой хорошей и доброй женщине,но такой блондинке, сочувствую, сожалею,но видимо никто не в силах помочь.,а Роджер мерзавец,он за копейку удавится,чем кому-то нуждающемуся дать, тварь.,он тварь.
трамп
я так понимаю что ты совсем деграднул??? твой мозг полностью перестал воспринимать адекватную информацию и это печально... но то такое по официальной информации средння зп в украине 500 долларов в россии 700 долларов а в загнивающих штатах 4000 и этим все сказано)))) То есть моя информации из интернета это ЛОЖЬ а эта статейка из того же самого интернета ЧИСТАЯ ПРАВДА????? Д-ДЕГРАДАЦИЯ)))) твой мозг давно умер человек с ником "е" наверно над ним долго думал напрягая свою одну извилину и то почти прямую)))
Елена
За 500 семей в России у которых 40% доходов во всей России сказать не хочешь?одним миллиарды долларов,другим 11 тысяч рублей,это если ещё работа на месте, веселись,гуляй на 11 тысяч рублей,да гандон?