Обществоukr.mediaAug 4

Як припинити бути залежною від кохання: корисні поради

Залежність від кохання можна подолати.

nk_hauz/QM5s2OGnR.webp

Задушити коханням можна навіть тих, хто готовий відповісти вам взаємністю. Ми розповімо, як проявляти власні почуття, не руйнуючи чужі, інформує Ukr.Media.

Симптоми

Вчені доби середньовіччя зараховували кохання до категорії серйозних захворювань. І дійсно, найчастіше, наша занадто сильна прихильність значно більше нагадує психічне відхилення, ніж ніжні почуття. Проблема у тому, що зазвичай самі ми не в змозі помітити перші ознаки "хвороби". Ми можемо схаменутись лише тоді, коли наші близькі біжать від нас геть, боячись не вийти з нерівної боротьби живими. Відтепер ваша кохана людина вже не просто живе поруч з вами, вона перетворюється на центр всесвіту у прямому сенсі цього слова, який визначає усі без винятку події вашого життя. Тепер ви підлаштовуєте під неї свої плани і наміри, забуваючи про власні бажання, а потім вони й зовсім зникають, поступаючись місцем чужим. Кожне слово чоловіка для вас відтепер є законом, причому, що є найнеприємнішим, не лише для вас, але й для усіх оточуючих. Усе це здається вам проявами справжнього сильного кохання. Насправді ж психологи давно знайшли цьому набагато більш точне визначення — залежність.

Кохання — не залежність

У залежності від людини, особливо, якщо вона є односторонньою, немає нічого гарного. Такі відносини більше схожі на напружене стеження: якщо близької людини немає поруч, ваші думки зайняті лише нею, ви не здатні самостійно братися за якісь справи та навіть вирішувати самостійно проблеми, ви, здається, навіть не можете спокійно спати і їсти. Простіше кажучи, за відсутності коханого ваше життя закінчується. Дуже непогано для закоханої жінки, правда, ось у чому проблема: закоханість закінчилася роки три тому, а маніакальне бажання весь час бути разом залишилося.

Немає нічого страшного у тому, щоб залишитись на деякий час без своєї "половинки", повірте, це зовсім не означає, що одразу ж потрібно вплутуватися у сумнівні авантюри і розважатися найоригінальнішими способами. Аж ніяк. Спробуйте залишитись наодинці з собою, обміркувати власні плани на майбутнє, які, повірте, не завжди будуть пов'язані з близькою людиною. Крім того, іноді зовсім непогано на самоті з'їздити у відпустку або хоча б на кілька днів вирватися на природу — короткі перерви лише зміцнюють відносини.

Партнерство

Відносини, якщо йдеться про тривалий зв'язок, не схожі на постійне свято і розваги. Перша пристрасть має властивість досить швидко закінчуватися, а далі потрібно якось влаштовуватися у новому житті, у якому ви тепер не самі, вас двоє. Можливо, для вас буде відкриттям, що у чоловіка величезна кількість власних бажань або навіть вимог, невдоволень, проблем і потреб, які потребують негайного задоволення.

Для вирішення проблем однієї людини разом потрібно не настільки вже й багато — лише партнерство. Забудьте на деякий час про те, що ви коханці, станьте своєму чоловікові справжнім другом, адже зазвичай, це саме те, на що сподівається чоловік, обираючи собі супутницю життя. Не вимагайте від вашого обранця того, що він не в змозі вам надати. Адже якщо дати чоловікові волю і поважати його право на самовизначення, він через почуття подяки і поваги виконає усі бажання жінки. Запам'ятайте, чоловік нічого не винен жінці, а жінка не є слабшою за чоловіка, щоб претендувати на якісь привілеї. Ми зовсім різні, але ми рівні.

Що робити

  1. Проаналізуйте власні звички і запишіть на аркуші паперу ті, які завдають найбільшої шкоди вашим стосункам та особисто вам.
  2. Визначте якості, які здатні допомогти жінкам бути незалежними і щасливими, замість того, щоб повністю розчинятися у відносинах.
  3. На тому ж аркуші паперу створіть список незаперечних аргументів, чому важливо змінити ваші звички.
  4. Пориньте у спогади. Згадайте своє життя до зустрічі з чоловіком мрії, а тепер чесно зізнайтеся собі, на що воно перетворилося зараз. Спробуйте повернути у власну повсякденність усе те, від чого ви відмовилися заради коханого. Згадайте: адже чоловікові, у якому тепер ви розчинилися, сподобалися ви в цілому — з усіма вашими недоліками і захопленнями. Станьте колишньою — і тоді він знову закохається у вас.