Як розвивати у дитини дрібну моторику
Обществоlife.pravda.com.ua06 февраля 2021

Як розвивати у дитини дрібну моторику

Ви не повірите, але навчитися трясти брязкальце важка робота. 

Але ви можете допомогти дитині навчити опанувати дрібну моторику. 

За словами фахівців в галузі раннього розвитку, спритність рук безпосередньо пов'язана з когнітивним розвитком. 

"Через руки ваша дитина демонструє зв'язок між думками і діями", каже педіатр з міста Сент-Пол, США, Рода Ерхардт. 

Тому так важливо слідкувати за розвитком рук вашої дитини і заохочувати дрібну моторику. 

Видання для батьків Parents зібрало усе, що можна очікувати від дитини за перших 12 місяців. Подаємо коротко разом з тактиками розвитку дрібної моторики відповідно до віку. 

Від 0 до 3 місяців

Перші три місяці життя ваша дитина керує руками мимовільно. 

Щоби переконатися у цьому, покладіть палець в долоньку новонародженого і побачите, як його пальці щільно зімкнуться навколо нього. 

Це називається долонний рефлекс, автоматична реакція. Дитина може так міцно скручувати пальці в кулачок або розкривати їх, коли плаче або чимось здивована. 

В найближчі місяці ці рефлекси перетворяться в довільний рух руками. 

Як розвивати дрібну моторику в найперші місяці життя

🤱 Поплескайте брязкальцем по кисті рук. Коли дитина розкриє пальці, акуратно покладіть брязкальце в долоню. Спочатку маля не зможе тримати його дуже довго, але досвід тримання і кидання тренуватиме його для подальшої гри. 

🤱 Переконайтеся, що ваша дитина вміє бавитися на животику. Це має вирішальне значення для зміцнення м'язів спини, плечей, рук і кистей. 

🤱 Дуже корисним в такому віці буде дитячий коврик з дугою, на якій висять іграшки. Покладіть дитину під арку і заохочуйте її дістати іграшки. Це сприятиме координації рук і очей. 

Від 4 до 6 місяців

Це вирішальний період в розвитку дрібної моторики вашої дитини. Протягом цього часу вона вчиться координувати думки з рухом рук. 

Їй вже не цікаво просто тримати в руках іграшку, яку ви їй дали. Вона тягнеться, хапається і свариться через свої улюблені іграшки. 

В цьому віці вони також починають хапатися за свої руки і ноги та передавати предмети з руки в руку, що навчає причинно-наслідкового зв'язку. 

Ігри і примовляння, які допомагають розвивати моторику рук: 

⚽️ Пограйте з дитиною у "тосі-тосі": коли дорослий тримає ручки дитини і вчить її плескати в долоні, примовляючи при цьому: 

"Тосі-тосі, свині в горосі, поросята в гречці, бути суперечці. Тосі-тосі, свині в горосі, та й не всі, та й не всі, бо частина у вівсі, а ще трошки в просі". 

Ця, а також традиційна гра "сорока-ворона" допомагають розвивати координацію. 

⚽️ Тренуйте дитину тримати іграшки. Для цього затискайте м'яку подушку чи м'ячик між руками дитини. 

⚽️ Часто змінюйте позу дитини. Коли немовля вчиться грати в новій для себе позі, його рухливі навички отримують новий виклик і краще розвиваються. 

З 7 до 9 місяців

До цього моменту ваша дитина уже майстер у поведінці зі своїми іграшками. Вона вміє стукати, трясти, випускати з рук і навіть спеціально кидати їх. Для неї це звичайна гра. 

Але найбільшим викликом в ці місяці стане звичайна ложка, якою треба навчитися годувати себе. Вірогідно, дитина може затиснути їжу в кулак, але запхати її в рот це вже зовсім інша історія. 

До кінця цього періоду дитина отримає навики хапати їжу руками, як клешнями, що дозволить їй самостійно їсти і затискати іграшки великим та вказівним пальцем. 

Ігри на розвиток дрібної моторики для дитини після 6 місяців

🍓 Дозвольте їй влаштувати бардак. Це чудове тренування для мізинців. 

🍓 Дозвольте вашій дитині робити усе самостійно. Це дозволить їй тренувати навички і сприяє незалежності. 

З 10 до 12 місяців 

На цьому етапі ваша дитина викарбовує свої знання і переходить до більш складних завдань, таких як керування пальцями незалежно один від одного. 

На практиці це означає, що внутрішні частини її носа та вушок, так само як і ваших, раптово перетворюються на тунелі для дослідження. 

Дитина починає вказувати і використовувати сигнали рукою, щоби дати зрозуміти, що вона хоче, коли просить підняти її чи потримати. 

В цьому віці діти починають плескати в долоні під музику і тягнуться до вас за рукою. 

Варіанти ігор з дитиною від 10 до 12 місяців для розвитку дрібної моторики: 

🔸 Прив'яжіть короткі кусочки кольорової нитки до кожного з пальчиків, щоби рухи кожного з них дитина могла бачити і відчувати окремо. Переконайтеся, що нитка міцно тримається, але при цьому не занадто туго прив'язана. 

🔸 Корисною в такому віці буде гра з глиною. Це трохи стресово для батьків, які надто піклуються про порядок в домі, але у цю гру можна бавитися у ванній чи розстелити на підлозі скатертину. Створіть такі умови, щоби дитина не була обмежена правилами у цій грі. 

🔸 Немовлята в цьому віці розуміють кілька десятків слів, тому придумайте дитині завдання для тренування її моторики і розуміння причин та наслідків. Таким, наприклад, може бути завдання стиснути скриплячу іграшку.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Луна-э2
Карлсон в ужасе на крыше. Сразу горькую запил . От бессилия и злости Даже галстук проглотил
3020
Если бы кто-то не был таким упёртым и себялюбивым, как стадо ослов, и не рисовал себе каждый раз на выборах у порно 80 процентов, а показал честные 55-60, то не надо бы было всяких Автуховичей ловить.
3020
Ахтунг, срочно закрыть отделы с галстук Ами.
3020
Шо, Беня, не ты один под весёлым Роджерсом ходишь. Ша, благородные пираты из Пиндостана, теперь тебе черную метку вручили. Следущий на выход, Ахметка? Все,для любимых транснациональных финансовых групп. Усмешкаа судьбы, чучело ЗЕ, привалило огородника Бе и никакого Путина или все таки Байден давняя консерва Путина.
СИМ
еще не выполнено домашнее задание
Елена
Так, Томос ему в помощь.
3020
Курвы, то все не себе любимым, то на войну с Путиным. Зрада!!! Опера СБУ, это агенты ФСБ, а следаки ГБР-СКР, а военной прокуратуры-ГРУ, Кулеба засланный казачок Лаврова. Да, Еле на?