Обществоukr.media19 авг.

Як швидко позбутися від проблеми і почати радіти життю

Як проблему перетворити в завдання.

nk_hauz/2YxCW0nng.webp

У вас немає грошей на нові меблі, вас звели галасливі сусіди, ви ніяк не можете домогтися кар'єрного підвищення? Проблеми можуть бути різними, але якщо ви знаєте один універсальний спосіб, ви зможете позбутися від будь-якої з них! Якщо вам така заява здасться надто самовпевненою, прочитайте цю статтю до кінця і спробуйте застосувати цю техніку. Швидше за все, вас чекає успіх!

Отже, у вас проблема. У всякому разі, ви впевнені, що, скажімо, відсутність грошей — це проблема. Вся біда в тому, що дуже часто, стикаючись з якимись обставинами, ми навішуємо на них ярлик — «проблема». А якщо трохи змінити кут зору? Якщо ви втрачаєте багато сил і енергії, гаряче обговорюєте з подругами і чоловіком ваші матеріальні труднощі, ваша увага зосереджена на проблемі, а не на її вирішенні, інформує Ukr.Media.

Спробуйте переформулювати: перед вами — не проблема, а завдання. Адже проблема — це якась перешкода, яка заважає нам досягти поставленої мети. А завдання дає можливість знайти рішення і домогтися бажаного. Поміняйте фразу. Замість того, щоб висловити проблему: «у мене немає грошей», сформулюйте завдання: «я хочу збільшити свій дохід на 5000 (10000, 15000) гривень. Як я можу це зробити?».

Як тільки ви задаєте собі це просте питання, ваша проблема перетворюється в завдання і ви, замість безплідних нарікань на бідність, починаєте думати, діяти, пробувати.

Перетворюємо проблему в завдання

Ось кілька прикладів того, як це можна зробити:

  • "Я самотня" — "я хочу навчитися будувати відносини з людьми. Що для цього я повинна робити?".
  • "Я весь час хворію" — "я хочу розібратися в причинах мого поганого самопочуття".
  • "У мене погані сусіди" — "що я можу зробити, щоб налагодити відносини з сусідами?".
  • "У мене не виходить будувати кар'єру" — "як я можу реалізувати свої професійні навички?".
  • "Я живу нудним життям" — "що треба поміняти в моєму житті, щоб відчувати себе задоволеною ним?".
  • "У мене тісна квартира — "Як мені облаштувати квартиру, щоб відчувати себе в ній комфортно?".

А чи була проблема

До речі, цілком можливо, що вже на цьому етапі ви зрозумієте: а проблеми-то ніякої і не було! Мало того: ви прекрасно з самого початку про це знали, просто вам подобалося нарікати на якісь непереборні перешкоди на шляху до щастя. Адже так набагато зручніше. Скажімо, ви незадоволені своєю зовнішністю: вважаєте себе товстою і негарною. Поставивши собі завдання: "що мені робити, щоб відчувати себе привабливою?". Ви раптом усвідомлюєте: вам так звично в своєму недосконалому тілі, ви так боїтеся якихось змін і експериментів із зовнішністю! Або ви ховаєтеся за некрасивість як за ширму: «зі мною не знайомляться чоловіки тому що я товста, а зовсім не через те, що я підсвідомо вважаю всіх чоловіків зрадниками».

Як працювати з завданням

Приготуйтеся до того, що, після того, як ви поставите собі завдання, вам належить серйозна робота.

  • Якщо завдання занадто складне, розбийте його на кілька дрібніших. Наприклад, щоб поліпшити своє самопочуття, вам варто розібратися не тільки з тим, які хвороби терзають ваше тіло, але і з тим, які ваші емоції і почуття провокують погане самопочуття. Можливо, ваші хвороби мають психосоматичні корені?
  • Продумайте кілька варіантів вирішення завдання. Наприклад, щоб збільшити свій дохід, ви можете підшукати додатковий заробіток або знайти роботу з великим окладом. Або, як варіант, проаналізувати свої витрати: може, ви витрачаєте забагато?
  • Оцініть плюси і мінуси кожного варіанту. По можливості, запишіть їх — так ви зможете наочно оцінити, яке з рішень для вас найоптимальніше.
  • Складіть конкретний план дій: що і коли ви будете робити для того, щоб вирішити задачу? Важливо не відкладати початок дій на безвік (почну стежити за фігурою після відпустки), а братися за виконання завдання прямо зараз.
💬 Последние комментарии