Як собака-помічник робить хворих на деменцію щасливішими: унікальна історія
Общество24tv.ua11 июня 2020

Як собака-помічник робить хворих на деменцію щасливішими: унікальна історія

Собаки можуть стати чудовими помічниками для людей, які страждають на деменцію. Історія 85-річного британця Кена Вілла і лабрадора Каспи це підтверджує.

9-річний лабрадор Каспа – це одна з десяти собак у Великобританії, яка навчена надавати практичну та емоційну підтримку людям з хворобою Альцгеймера та іншими формами нейродегенеративного стану. Про це пише видання Daily Mail. 

Каспа став найкращим другом 85-річного британця з деменцією. Собака втішає чоловіка, коли йому стає сумно, і відволікає, якщо він сердиться.

Які обов'язки собаки-помічника

Собака може приносити мішечок, який захищений від укусів, з ліками у встановлені терміни та допомагає обережно людині роздягнутися, використовуючи рот.

Що цікаво, собака-супутник спонукає чоловіка до фізичних вправ, розгортаючи килимок для вправ, і виводить на щоденні прогулянки. Найголовніша мета навчених собак – повернути сміх і радість у життя людей.

Також до обов'язків Каспи належить принести пляшку води до Кена, коли він недобре себе почуває і лежить в ліжку, дістати взуття та забирати газету від дверцят.

Каспа – мій найкращий друг. Я б без нього загубився, – зізнається 85-річний Кен.

Як навчають собак. Переважно для допомоги людям обирають лабрадорів та золостих ретриверів. Дресирування проходять щонайменше два роки. Тварина повинна жити з хворою людиною або, як правило, з подружжям. 

Що навчена робити собака, якщо господарю стало погано

Якщо собака відчує, що з Кеном щось не так, він піде до дружини чоловіка і підскочить, щоб попередити її. 

Що відомо про хворих на деменцію

Другий за поширеністю тип деменції після хвороби Альцгеймера, судинна деменція вражає приблизно 150 000 людей у ​​Британії. Такі симптоми, як труднощі в плануванні та концентрації уваги, розвиваються після зменшення припливу крові до мозку (через інсульт, високий кров’яний тиск або старіння) і призводять до загибелі клітин мозку.

Ті, хто мають судинну деменцію, також можуть почати страждати від апатії, депресії чи тривоги, а також стають більш емоційними та загалом схильними до перепадів настрою.

Дружина Кена згадала, що після діагностування хвороби чоловік "замкнувся у своїй спальні на кілька місяців".

Так, Кен стає все менше рухливим, більше забувати, а також емоційним і плаксивим. Видання пише, що прихід у будинок Каспи кардинально змінив життя хворого.

"Якщо Кен сумує, Каспа приносить йому іграшку і підштовхуватиме Кену, поки він не гратиме з ним… Або якщо Кен сидить на стільці і починає плакати, Каспа покладе голову в коліни, і Кен почне обіймати його", – додала дружина британця.

Що відомо про проєкт "Собаки деменції"

Проєкт працює з 2012 року. Наразі результати свідчать про чимало переваг. До них належить поліпшення емоційного самопочуття хворих та підвищення якості життя і впевненості у людей з деменцією.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Петро
Урегулирование ситуации с Донбассом сегодня не выгодно ни одной из сторон, ибо ни одна из сторон конфликта, а это США и Россия не достигли ожидаемых или нужных им результатов. Любое решение сегодня предполагает "потерю лица" одной из сторон. Компромисса нет и пока не предвидится. Украина, вернее её правящая верхушка является на сегодня единственной стороной получающей политические, моральные и материальные/финансовые выгоды. Поэтому Украина будет изображать интенсивный бег на месте, подыгрывая американцам, как заказчикам и спонсорам этого конфликта. Деньги не пахнут, даже, если это запах украинской крови! Европа здесь, просто попала. Была у них идея тупо подмять под себя Украину и доить её на остове приснопамятного договора ассиЦияции, но..., Украина - есть колония США. и они, и только они определяют кто и как будет грабить и юзать их собственность (дружно вспоминаем "Фак ю ЕС" от пани Нуланд). Так что, конфликт будет очень долгим, пока одна из сторон (США или РИ) не сойдет с дистанции и, скорее всего, по внутренним причинам. Поэтому сегодня так актуальна гибридная война по внутреннему разрушению США и РИ. Естественно, у РИ не было бы шансов, если бы американцы не воевали бы с Китаем, ЕС и всем миром :) А так гуртом и батьку побить можно...
гость
Да, не легко быть советником по России. Потому как "умом Россию не понять".))) Ну, пусть пытаются.))
христианин
А что тут говорить? Храмом, Божьим домом была София, и остаётся. И не надо по этому поводу ссориться. Уж 500 лет, как не стало Византии с Константинополем. Всё течёт, всё меняется. В России после революции сколько храмов и церквей разрушили! Один Храм Христа-Спасителя чего стоил! А сколько священников убили ретивые латыши-стрелки и прочие активисты! Но Церковь Христова выжила. И Храмы - Дома Божьи новые стоят. Божьего всем благословения и Мира на Земле.
гость
Да. Причём не в виде окрашенной воды. Все войны-перевороты-революции по всему миру организованы Англией.
Андрей
А Напиховшек там служить будет?
мм
Тупик Украина!((
мм
очень познавательно