Як у дитини проявляється горе та стрес через карантин: поради, як батьки можуть допомогти
Общество24tv.ua10 дней назад

Як у дитини проявляється горе та стрес через карантин: поради, як батьки можуть допомогти

Пандемія COVID-19 заполонила світ і змінила життя дітей та сімей в різних країнах. Діти тепер не ходять до школи, не спілкуються з друзями та мало часу проводять на вулиці. Психологи запевняють, що стрес, який діти можуть отримати через карантин, може проявлятися у формі гніву.

Як наголошують експерти, діти можуть відчувати горе через "втрату дитинства" під час самоізоляції, пише видання Medical Xpress.

Як проявляється стрес та горе в дитини

Психіатр Елізабет Кюблер-Росс розробила модель п'яти загальних стадій переживання стресу та горя.

  • Перший етап – це відмова

Такий етап часто допомагає дітям впоратися з втратою чи змінами в житті. Заперечення характеризується такими реакціями, як уникнення чогось, хаос, шок і страх. Діти можуть бути розгублені, тому що вони не можуть ходити до школи, не можуть спілкуватися зі своїми друзями та родинами через вірус.

  • Другий етап – гнів

Він може характеризуватися розчаруванням і тривогою. Під час цього етапу діти можуть висловлювати почуття, які їх пригнічують. Адже малеча не відчуває себе з безпеці, тому, на маючи досвіду прояву таких почуттів, може виявляти сум і горе через гнів. Під час карантину діти часто висловлюють небажану поведінку, влаштовують істерики тощо.

  • Третій етап – торг

Під час цього етапу діти намагаються домовитися з батьком та "вищою силою" про нову реальність. Вони можуть пообіцяти прибрати свої іграшки, добре вимити руки або носити маску, якщо тільки зможуть повернутися до школи, побачити своїх друзів або пограти в парку.

  • Четверта стадія – депресія, що характеризується почуттям безпорадності

Діти можуть потрапити в цю стадію, коли зрозуміють, що їх торг не змінить обставин. Дитина може відмовитися від чогось, уникати взаємодії з батьками та братами та сестрами тощо. Депресія може проявлятися і у фізичних симптомах, таких як біль у шлунку, головні болі та виснаження.

  • Заключний етап – це прийняття

Під час цього етапу дитина змикається в собі зі своєю новою рутиною та реальністю. У цей момент малюки розуміють, що не все згодом стане на свої місця, але вони звикають до такого життя.

Поради батькам, як допомогти дитині

  • Надайте дітям чесну та просту інформацію про коронавірус та зміни, що відбуваються в їхньому житті, щоб вони могли уникнути дезінформації.
  • Реагуйте на дитячі страхи та емоції. Також для розвитку довіри важливо, щоб батьки говорили дітям правду.
  • Дотримуйтесь своєї рутини: діти можуть розвиватися у своєму звичайному графіку дня. Адже значні зміни в житті можуть створити відчуття втрати контролю і повпливати на поведінку дитини. Тому забезпечте дітям певний розпорядок та самостійність у виконанні щоденних завдань.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
И если поживём...
Гость
И если поживём...
Игбун Хохлов
Old-Wооd - это Старое Полено. Не путать с молодым и красивым.)))
мечты сбываются
Кукухой тронулась данная мамзель! Это ж надо "Я обожаю эту свою рубрику – «бессмысленные убийства " такое обожать. Ничего может когда нибудь и поучаствуешь в своем любимом в качестве жертвы.
нормас
Да зачем снимать? Сидите на измене.
Весёлый Роджер
Кого за ШЕСТЬ лет осудили за преступления на Востоке? Пастор кровавый сидит? Петя твой "вумный" вор - сидит? Осудили 2-3х из сотен тысяч мародеров запизденцев? Сколько за этот год вы уже убили твари! Шо ты эбало своё открываешь - мразь свинорылая! Дерьмо продажное!
Весёлый Роджер
Сто раз писал пропахандон хунты Шмуля, шо ему так жалко, так жалко, шо так мало кацапив поубывало на Востоке и мало земель пид работяг запизденцев освободило от луганских хлеборобов тай донецких шахтеров - алкашей и лентяев!!! «Елена - 12 ноября 2018 - высокий моральный дух воинов всу, а главное защита своей родной земли позволит освободить Донбасс ударами двух танковых соединений с выходом на границу Украинв и дальнейшим освобождением этнических украинцев в орде,которых не слышат...Также по сценарию лугандона будут жечь и захватывать администрации и гос.учреждения в Ростове и Краснодаре....." Вот так пиндоколония Украина, по крови, идёт у Эуропу, прикрыв старой вышиванкой нищебродную *опу!