Як уберегти дитину від комп'ютерної залежності: порада психолога
Общество24tv.ua17 апреля 2020

Як уберегти дитину від комп'ютерної залежності: порада психолога

У батьків часто виникають конфлікти з дітьми через комп’ютернііі іги, особливо на карантині, коли малеча має багато вільного часу. Тому психологиня Наталія Холоденко дала кілька порад для батьків, як уберегти дитину від ігрової залежності.

"Життя" дитини в інтернет-світі є однією з перших і найглобальніших проблем 21-го століття, каже Наталія Холоденко виданню Сегодня.

"Я неодноразово працювала з залежними від комп'ютерних ігор підлітками і знаю, що найстрашніше – це те, що у них з'являється байдужість до людей. Для них не має значення – мама, тато, друг, їм ніхто не потрібен. У них все в комп'ютері", – каже Холоденко.

Психологиня відповідальність за це переносить на батьків, адже саме вони повинні приділяти активну увагу дитині і знаходити час на те, щоб пограти з нею. До того ж, вона радить готуватися до цієї проблеми заздалегідь, в ранньому віці обмежувати дітей.

Наталія Холоденко переконана: виховувати дитину слід на власному прикладі. Тому якщо мама або тато лаятимуть чадо за те, що воно постійно сидить в телефоні або планшеті, а самі робитимуть так само, нічого не вийде.

"Для дітей має велике значення, чи дотримуються батьки того, чого вчать дітей. Якщо тато курить, то говорити підліткові, що курити шкідливо, – дивно. Всі повинні перемагати свої слабкості заради формування особистості дитини", – зазначила Холоденко.

А практикуюча психологиня Альона Головіна визначила власні поради для батьків щодо того, як вберегти дітей від комп’ютерної залежності, пише Шпальта

  • Власний приклад

Виховуйте не тим, що говорите, а тим, як живете і що показуєте дитині. По можливості відкладайте свої ґаджети та згадуйте, що ще приносить вам задоволення. Корисно влаштовувати профілактичні вечори тиші та розмов, казок і сімейних історій чи захоплюватися якимсь хобі.

  • Турбуйтеся про рівень своєї психічної енергії

У кожного з нас є так званий "контейнер психічної енергії". Хороші переживання і враження наповнюють контейнер, погані – спустошують. Побачивши виснаженого дорослого, дитині нічого не залишається, як ховатись у віртуальних світах. Тому поповнюйте свої ресурси енергії.

  • Створюйте теплий та безпечний простір

Оберігайте, розвивайте таланти і підтримуйте індивідуальні інтереси ваших діток. Цікавтеся захопленнями малюка, розділяйте їх погляди та допомагайте у всьому і побачите, що у вас виросте щаслива дитина.

  • Створюйте сімейні правила й обов’язки

Створені разом ритуали, свята, правила й обов’язки можуть істотно полегшити сімейне життя та зробити його класним. Проводьте більше часу з дітьми.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
К ты что Николай II ,что говоришь о себе во множественном числе?а вообще тебя сколько?,ха.
Елена
Что-то в лиси.
Елена
Что-то в лист здохло,у Роджера моё присутствие не наблюдается,ха,знаешь козлоослик, что-то тут не то,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Весёлый Роджер
Да Нет, он просто школяр бандеромавпёнок - тупой эбнутый ребёнок!
Весёлый Роджер
Можэ то так, а можэ ы ны так! Тильки одно не пойму, откуда такой гонор у проигравшего, смокчущего пиндосный х.й, причём без масла!? Скики масок холуям паны прислали? Во-во! А не подскажешь дэбил париотичный, ПЯТЬ котлов у xoxлoвермахта цэ дэ було? Алле Карл, ПЯТЬ!!! А в последнем пид Дебальцево за несколько часов вы потеряли почти ДВЕ дивизии салоедов и мечтателей о скидках на ЖКХ и бесплатном проезде!!! Сейчас это преподают в арт. колледжах Британии, как ВЫСШЕЕ мастерство работы артиллерии в современной войне! Так що смокчи и далее – холуй ты и нищебродный моральный урод! Доскакались «до самого краю…»!
продолжение следует-враг буде
Да кстати я не нарик и не пьяница А С нациков смеюсь за идиотов их считаем ...Уж больно лозунги такие как у Гитлера - а чем он кончил -это думаю тебе известно, гитлерюгенд паршивый...
от подстилки кацапской
Зачем брать нам Британию? и Львив ваш гуанистый, и Киев ?Львов сам уйдет к полякам, (Кстати МИЛОК ТЫ ЗАДНИЦЫ СТАРИКАМ МЫТЬ УЧИСЬ _ ПРИГОДИТСЯ), а Киев сам придет к нам -даже проситься будет в состав РФ....игра по -крупному еще не начиналась .