Обществоukr.mediaJun 17

Як відмовити друзям або членам родини, які хочуть позичити гроші

Проявити співчуття і визнати їх складну ситуацію.

Коли друг або член родини просить позичити гроші, це завжди ніяково. Особливо це стає проблемою, якщо ви зовсім не хочете давати їм свої кровні. Ви губитеся, не знаєте, як впоратися з ситуацією і можете ненароком серйозно зіпсувати відносини з близькими людьми, інформує Ukr.Media.

nk_hauz/-mcjl2-p8v4ozlkjgybt.jpg

Ось як правильно поводитися, щоб відмовити людині і при цьому залишитися з нею друзями.

Щире співчуття

Хоча є винятки, більшість людей, які просять позичити гроші, роблять це з почуттям нерішучості. Сумною обставиною є те, що позичати гроші незручно для обох сторін. Швидше за все, людина, яка запитує, соромиться це робити, тому що фінанси завжди пов'язані з нашою самооцінкою.

Якщо ви не можете позичити гроші, проявіть співчуття до іншої людини і визнайте складну ситуацію, в якій вона знаходиться. Потім принесіть вибачення за те, що ви хотіли б допомогти їй але, на жаль, в цей час ви не можете. Уточніть причину, по якій ви не можете допомогти. Нарешті побажайте людині удачі.

Реальна допомога

Якщо вам вдасться пом'якшити відповідь "Ні", ви можете запропонувати попрацювати з її щомісячним бюджетом, щоб дати можливість рухатися вперед. Якщо людина безробітна або зайнята на неповний робочий день, ви можете надати їй кілька пропозицій щодо пошуку роботи. Допоможіть чимось крім грошей, тож людина залишиться вам вдячною.

Можете домовитися з тим, хто зможе допомогти їй вирішити проблеми. Наприклад, знайдіть фахівця по кредитах, юриста, знайдіть того, хто зможе надати їй хоча б тимчасову роботу. Але робіть все це, тільки якщо ви самі того захочете і якщо у вас є така можливість. Спеціально розриватися заради цього не варто — буде чесніше просто відмовитися.

Будьте чесні, ви не зобов'язані хотіти давати гроші

Якщо ви просто не хочете позичати, нічого страшного, якщо ви будете повністю чесні. Скажіть людині, що ви дотримуєтеся політики не позичати гроші друзям і родині, тому що ви не хочете неприємних почуттів між вами. Якщо людина позичала у вас гроші в минулому і не повертала їх, можна м'яко освіжити її пам'ять, не будучи грубим. Це не завжди можливо, але спробувати варто.

Ви могли б сказати, що не хотіли б, щоб ця людина була ще в боргу перед вами. Незалежно від вашого підходу, не питайте, навіщо їй потрібні гроші, щоб не посилювати збентеження. Швидше за все, вона добровільно поділиться інформацією. Важливо просто проявляти доброту по відношенню до іншої людини. Пам'ятайте, що їй теж неприємна ця ситуація, але не давайте ввести себе в оману.

Без довгих пояснень

Завжди пам'ятайте, що це ваші гроші, які хтось просить позичити. Ви не зобов'язані пояснювати, чому ви не хочете віддавати їх. Скажіть просто: "я знаю, що зараз важкі часи, і мені дуже шкода, що я не можу допомогти". Це, звичайно, може бути складніше, якщо запитувач — це той, про кого ви дійсно дбаєте, але якщо у вас немає додаткових коштів або ви просто віддаєте перевагу не давати гроші в борг, завжди можна ввічливо відмовитися.

Зрештою, вам нема про що засмучуватися в цій ситуації. Ви багато працюєте, щоб заробити ці гроші, тому ви ніколи не повинні відчувати себе зобов'язаним роздавати позики друзям і родині (особливо якщо ви не впевнені, що вони повернуть вам позику). Якщо інша людина змушує вас відчувати себе винуватим, це недолік його характеру, не приймайте це на свій рахунок.

Незалежно від того, наскільки близькі ваші відносини, ви не їх особистий банк. Не давайте принижувати себе, тиснути на жалість або совість. Стійте на своєму і пишаєтеся собою за те, що ви прийняли найкраще для вас рішення — дати відмову. Зрештою, вам просто потрібно навчитися поважати себе і свої інтереси.

💬 Последние комментарии
Луна-2
Путин хочет собрать СССР?-а чем плохо тогда было -Тогда мы были сильными,даже Сша нас боялись. и Вместе .По одиночке нас легко разбить это уже доказано .А вместе нас не разбить ... никому... Жаль что Кулеба - этот дурачок местного разлива этого не понимает..
Луна-2
Частные клиники -берут очень дорого а делают и лечат так же,если не хуже - и за анализы -простенькие - и за все придется платить ...Инвесторы выкупят не больницы, а здания и приспособят их для своих нужд - Вот тебе очередное сокращение мед персонала - а это не одна тысяча высококвалифицированных врачей. и младшего медперсонала -кУДА ОНИ ДЕНУТСЯ ГДЕ ОКАЖУТСЯ -В чЕХИИ И польше ..А кто же будет лечить нас?
Елена
А в Москве нищих попрошаек нет?вон Роджер тоже попрошайка у российских олигархов,только он не на улице стоит,а за компом деньги отбивает, только ты этого не понимаешь,в отличие от тебя он за а свою писанину деньги имеет.,а я нет,шоб ты знал.
ЕСТЬ ТРИ ВЕРСИИ
1). Сработала ловушка принципа ,,петля туземцев- людоедов,, . Детишки играли. Не повезло. 2). Сработала ловушка принципа ,,петля туземцев- людоедов,, . Шишов бежал получать посылку-закладку и попался. Навели специально. 3). Сработала ловушка принципа ,,петля туземца- людоеда,, . Украинские гитлерюгенды проводили ,,военные учения,, . Удавили целенаправленно!
Елена
Роджер говорит что это пережитки прошлого,теперь время частных клиник ,там супер-пупер врачи лечат самыми передовые ми методами,поэтому слепого сделают зрячим, тупого умным,а Роджера хорошим человеком,они ведь двигатели прогресса,а то пережитки Полпота,так что радуйся е, Украина социальное государство.
Вотс нью беспризорщина
Банды, банды, банды Нью-Йорка... Идет к тому, что эти бездомные отрежут голову нашему любимому Такеру и станут новыми и успешными хозяевами жизни.
е
Елена, вот она твоя супер Америка.. Что ж она не в состоянии НИФИГА сделать у себя? Видишь нищих у них много и ещё одна, т.е. ТЫ им на хер не нужна, но ты ж тупая, этого не понимаешь...
Авторские статьи
Топ новость1ч. назад
«Такие ракеты перехватить невозможно»: как Россия реализует программу создания гиперзвукового оружия
Новости дня3ч. назад
Открытое письмо Путину: Грузия вымаливает дружбу у России
Авторские статьи4ч. назад
Кулеба: Путин хочет «собрать СССР». Сеть: «Лучше быть едиными и великими!» 7
Авторские статьи6ч. назад
«Кровавая неделя» Донбасса
Новости дня8ч. назад
Связи с "Боцманом" из "Азова". Что известно о смерти белоруса Шишова, которого нашли повешенным в Киеве 1
Политика9ч. назад
«Ещё плодоносить способно чрево, которое вынашивало гада» 1
Авторские статьи9ч. назад
У Европы всё меньше охоты слушать бредни страны-анекдота 2
Геополитика9ч. назад
ЕС отплатит Литве за отказ от приема беженцев той же монетой
Авторские статьи12ч. назад
«Процесс начался ещё до Олимпиады»: коллега Тимановской по сборной Белоруссии — о её характере и скандале с выдворением 2