Обществоnashamama.com8 нояб.

Як впоратись з нічними страхами дитини?

Часто діти страждають від приступів страху вночі. В нашому матеріалі ми розповімо, як з ними боротись.

nk_hauz/-mlamxdinn2jnpgjvgfw.jpg

Постарайтесь не панікувати і не метушитися, залишайтеся спокійними. Нічний страх - це не загрозливий для душевного і фізичного здоров'я малюка.

Не робіть необдуманих дій: не намагайтеся будь-яким способом розбудити дитину. Зазвичай достатньо просто дочекатися закінчення нападу. Звичайно, це важко - нічого не робити, а тільки дивитися: потрібно володіти залізною витримкою і спокоєм.

Якщо дитина перебуває в стані вираженого рухового збудження (б'ється і дряпається, намагається схопитися і втекти і т.д.) - забезпечте фізичну безпеку дитини, м'яко утримуючи її на руках або на ліжку.

Уважно спостерігайте за дитиною весь період нападу і після нього, для того щоб в подробицях описати це фахівцеві.

Якщо дитина таки прокинулась, ласкаво заспокойте її, відволікаючи, обережно спробуйте з'ясувати, як вона себе почуває і що, може бути, пам'ятає.

На наступний день ні в якому разі не обговорюйте нічний напад з дитиною. Це може привести до формування невротичних реакцій і появи денних страхів і тривоги. Однак дуже акуратно і дипломатично, не згадуючи прямо нічну пригодц, потрібно зробити обережну спробу з'ясувати можливі спогади про минулу ніч.