Як за три тижні «сови» можуть стати «жайворонками»
Обществоaspekty.net02 марта 2020

Як за три тижні «сови» можуть стати «жайворонками»

Існує думка, що перевиховати завзятих «сов» у «жайворонків», якщо не неможливо, то дуже важко.

Всіх без винятку людей можна розбити на дві великі групи по тому, якого способу життя вони дотримуються. Одні схильні вставати «ні світ ні зоря» і відходити в обійми Морфея теж порівняно рано. Інші ж не проти полежати вранці, але можуть до півночі (і більше) не спати та відчувають себе абсолютно нормально, інформує Ukr.Media.

Існує думка, що перевиховати завзятих «сов» у «жайворонків», якщо не неможливо, то дуже важко. Але це твердження буквально нещодавно було спростовано британськими й австралійськими вченими. Дослідники знайшли спосіб порівняно швидкого, а, головне, м’якого перевиховання людей з звичками «сов».

Головне тут, треба розуміти, науковий підхід. Він полягає в тому, що потрібно строго дотримуватися певного режиму. Вчені вирішили перевірити свою теорію експериментально, і запропонували 22 абсолютно різним людям стати учасниками досвіду, які ведуть спосіб життя «сов».

Спочатку лікарі вивчили кожного з них з точки зору медицини. Потім добровольці були розподілені на дві групи. Першій були видані інструкції, які полягали в тому, що вони повинні були лягати й вставати на 2 — 3 години раніше, ніж звикли.

Так само випробовувані зобов’язалися приймати їжу у строго визначений час, відмовитися від приймання кави в другій половині дня і денного сну. Ще одна важлива умова полягала в тому, щоб їх фізична активність була перенесена на ранок.

Так тривало три тижні. Весь цей час члени контрольної групи вели особисті щоденники, де відзначали все, що так, чи інакше, стосується інструкцій. А вчені тим часом обробляли результати. І вони виявилися дивовижними!

Виявилося, що «сови», що виконували всі пункти, перестали відчувати дискомфорт вранці. У них зменшилася депресія, а розумові й фізичні здібності перестали бути пригнічені. Одночасно, «сови» з іншої групи не показали будь-яких змін у своєму розпорядку.

Написать комментарий