Як знайти «свого» психолога: поради експерта
Обществоwww.cosmo.com.ua26 января 2021

Як знайти «свого» психолога: поради експерта

Серед українців розповсюджений стереотип, що до психотерапевтів треба йти вже в крайньому випадку. Адже це гроші на вітер, краще спитати поради у друзів. Або думати, що впораєтеся самостійно. За цей час негатив накопичується, а старі «таргани» в голові дедалі частіше дають про себе знати. Може, піти до психолога — таки непогана ідея? Просто треба знайти хорошого фахівця. Як це зробити, розповідає психолог реаліті «Від пацанки до панянки» (Новий канал) Наталія Борисова.

Індивідуальний підхід

— Можливо, комусь це питання видається дивним, адже наразі є безліч ресурсів та можливостей, щоб обрати фахівця, — каже психолог. — Можна скористатися рекомендацією друзів, знайомих. Інтернет просто рясніє пропозиціями від психологів. А ще у багатьох виданнях є безліч публікацій та їхніх рекомендації. Здавалося б, он до скількох можна піти. Насправді, це доволі складне та делікатне питання, підхід до якого має бути індивідуальний.

За словами Наталії, не факт, що фахівець, якого порекомендували, зможе вам допомогти. До речі, не кожен розпіарений психолог готовий з вами працювати. Що ж тоді робити?

«Свій» психолог

— Перш за все ви повинні розуміти, що, обираючи собі психолога, ви шукаєте людину, з якою вам буде комфортно, — пояснює Наталія. Хороший психолог ніколи не буде на вас тиснути, нав`язувати свою думку або давати поради. Завдання терапевта — ставити потрібні запитання, щоб клієнт сам знайшов для себе найкраще вирішення проблеми. У вас під час консультації не повинно складатися відчуття, що на вас просто хочуть заробити. Важливо, щоб фахівець щиро хотів вам допомогти і максимально намагався це зробити.

Професійні якості

— Обов`язкова наявність вищої психологічної освіти (можливо, медичної) плюс, сертифікати, що підтверджують спеціалізацію психолога і постійне підвищення кваліфікації, — розповідає Наталія. — Почитайте відгуки про роботу фахівця в інтернеті, подивіться сторінки в соцмережах. Чи подобається вам те, що ви бачите і чуєте?

— Намагайтеся зрозуміти для себе, чи відчуваєте ви те, що фахівець «сильніший за вас», — каже Наталія. — Чи готові йти до вирішення проблеми в його супроводі? Психолог-професіонал не буде змішувати психологію з езотерикою чи магією. Або говорити загадково, побічно, пророкувати вам майбутнє чи залякувати чимось. Вам із фахівцем має бути складно. Маю на увазі, що робота з психологом не може бути безболісною, адже зачіпаються важливі речі, але у вас повинно виникати бажання відкриватися цій людині і разом шукати шляхи душевного зцілення.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
nn
)))
Елена
Дело в том что в руководстве России сидят такие вот роджеры,не такие как этот,это так,старший куда пошлют,гавкать там на оппонентов, разгонять краснопузых,а те что с сотнями миллионов и миллиардеюы имеют,вот они и есть слабость России,они в любой момент предадут, простые русские Вани не предадут Родину,а роджеры продадут, история этому всегда учила,они и есть иуды.Америка с нами.
Игбун Хохлов
В 2014 году Хамерика пыталась свергнуть Асада. Асад обратился за помощью к России. Хамерика осталась в жопе. В 2018 году Хамерика пыталась свергнуть Мадуро. Мадуро обратился за помощью к России. Хамерика осталась в жопе. В 2020 году Хамерика пыталась свергнуть Лукашенко. Лукашенко обратился за помощью к России. Хамерика осталась в жопе. Вывод: Хамерика - глист.
Елена
У американских ВВС и ВМС несравненно больше и самолётов транспортных и кораблей ,с транспортными кораблями,плюс базы и порты обеспечения везде,тут уж и спорить нечего,в разности потенциалов.дурачина ты простофиля.и мерзавец.
Луна-2
Америке с Россией не дружить. Америке с Россией нужно жить . американцам нас не победить У них запасов может не хватить...
Весёлый Роджер
И тут ты мудак Шмуля, просто русофобный обсерун мудак! Больше не назовешь тебя НИКАК!!! Россия за две недели перебросила 170 000 тыс. солдат с техникой и танками на 7000км!!! А твои "передовые" пиндосы- ОДНУ дивизию везли по Европе целый месяц. Ось воно як, ты всосал пердун мудак?!
Елена
Та Америка,та, Россия не союз,так,тень блеклая,а Америка та ещё сила.