Обществоukr.mediaAug 19

Якщо вам соромно за інших людей, значить, ви володієте дивовижною якістю

З вами буває таке, що ви відчуваєте сором за дії іншої людини?

nk_hauz/h0gmM07ng.webp

З вами буває таке, що ви відчуваєте сором за дії іншої людини, хоча самі не зробили і не сказали нічого подібного? Якщо подібні почуття вам знайомі, значить, ви володієте дивовижною якістю, інформує Ukr.Media.

Вважається, що іспанці першими дали тлумачення такому почуттю, визначивши його як "сором за іншого", а потім вже англійці визначили це як "іспанський сором". Таким воно і увійшло в наш побут.

Суть його дуже проста: коли ви бачите промахи сторонньої людини, ви червонієте, відчуваєте сором і незручність, вам хочеться закрити обличчя руками. Деякі навіть можуть відчувати фізичний дискомфорт.

Якщо почуття сорому і приниження не покидало вас, то це привід задуматися про себе. Психологи вважають, що це вказує на наявність і переживання подібних незручних і безглуздих ситуацій в минулому, тому підняті спогади з глибини нагадують про той жах. Також є ймовірність, що людина живе в рамках нескінченних заборон, які сам ж собі і встановила, не може розслаблятися, не може прийняти свої недоліки.

Але є більш цікава версія про те, що почуття сорому за дії іншого — це прояв особливого рівня емпатії. Людина відрізняється яскраво вираженим почуттям співчуття, милосердя, бажанням укрити того, хто "провинився", аби він уникнув ганьби. Позитивний настрій, доброзичливість і справедливість — за цими рисами характеру можна було виділити тих, хто відчуває "іспанський сором". У них особлива місія в цьому світі.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Также или почти также, всего полгода назад брехали в одной южной стране, с огромной 350 000 армией, полностью вооруженной и обученной пиндосами! А писли, всего за ДВА дня эта армия разбежалась и сдала страну. А те пропиндосные там пропа_Хандоны, которые орали що их першими заберут у Пиндосию, пачками, эти продажные гандоны, падали с высоты сотен метров из гандоллы шасси самолёта! Ось воно як! Шмяк, та нима жабы! Такой фильм детства - "Королевство кривых зеркал" - цэ xoxляндия продажная! Шо и пидтверждает одно, шо продажный Шмуля свинорылый жабный мудак! ТАК!!!
-----2
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!
Весёлый Роджер
ВРЁШЬ СУКА пидмоскальная! НАГЛО ВРЁШЬ! Ты не наша Лена, с кружевными майданными труселями до колена, вот шо вона писала: "Що Америка та Запад тильки и думувают як пидсобить щирой пробандеровской владе нацистов! Байден ночей не спит, всё сына сваго термушит та одно про Украину ему всё твердит ... Лимпопо, Лимпопо, Лимпопо!" «Елена – 10 апреля 2021 - Всё будет хорошо,не беспокойся,там в Америке,... поможет построить и обустроить страну, …» «Елена, 03.11.2019 20:37 Дадут по любому,не кинут Украину, можете масковские тролли даже не сомневаться, Америка и Европа с нами, хотите вы этого ,не хотите,но по любому помогать Украине будут,даже к гадалке не ходи…» Та ыщо пиСдаболка Елена, всем советовала, шо мол надо строить приманки, ну щоб пиндосы заметили и сели та грошей боХато привезли, ну як на майдане! Надо строить модель литаки C-130 Геркулес, из щирого гивна, у полный размер. Сало не роняем, щирое гивно ховаем!
-----
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!
----
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!
Серж
Пипец. Ещё не всё просвистели??? Я в ахуе!!!
-----
ЕЩЕ раз КРЕТИН сраный - ГОД когда ты был в РОССИИ??? Или пошёл на фуй!