Обществоukr.media19 авг.

Якщо вам соромно за інших людей, значить, ви володієте дивовижною якістю

З вами буває таке, що ви відчуваєте сором за дії іншої людини?

nk_hauz/h0gmM07ng.webp

З вами буває таке, що ви відчуваєте сором за дії іншої людини, хоча самі не зробили і не сказали нічого подібного? Якщо подібні почуття вам знайомі, значить, ви володієте дивовижною якістю, інформує Ukr.Media.

Вважається, що іспанці першими дали тлумачення такому почуттю, визначивши його як "сором за іншого", а потім вже англійці визначили це як "іспанський сором". Таким воно і увійшло в наш побут.

Суть його дуже проста: коли ви бачите промахи сторонньої людини, ви червонієте, відчуваєте сором і незручність, вам хочеться закрити обличчя руками. Деякі навіть можуть відчувати фізичний дискомфорт.

Якщо почуття сорому і приниження не покидало вас, то це привід задуматися про себе. Психологи вважають, що це вказує на наявність і переживання подібних незручних і безглуздих ситуацій в минулому, тому підняті спогади з глибини нагадують про той жах. Також є ймовірність, що людина живе в рамках нескінченних заборон, які сам ж собі і встановила, не може розслаблятися, не може прийняти свої недоліки.

Але є більш цікава версія про те, що почуття сорому за дії іншого — це прояв особливого рівня емпатії. Людина відрізняється яскраво вираженим почуттям співчуття, милосердя, бажанням укрити того, хто "провинився", аби він уникнув ганьби. Позитивний настрій, доброзичливість і справедливість — за цими рисами характеру можна було виділити тих, хто відчуває "іспанський сором". У них особлива місія в цьому світі.

💬 Последние комментарии
Прохожий
Иелустон вам в помощь, пока ещё США!
I am
Для Украины - finita la comedia
Елена
А кто говорила что Америка с нами?
кипчак
После таких заявлений, скорее всего, говорить будет не с кем. Говори Дж сам с собой, красиво получается.
кипчак
Самое страшкое для Ахметова это то, чо у него появился такой почитатель и пропагандист, как Дима Гордон., заявивший, чо все окружение президента не имеет и 10% мозгов Ахметова. Свяьи с Димой плохая примета, кого он облизывает сегодня, завтра получют от него нож в спину и наборот. Р.Ахметов был и при Партии Регионов первым чловеком, но тогда Дима его не расхваливал, т.е. тогда он разваливал такую перспективную и единственно врную силу, скакал на майдане и воспевал майдан, а теперь проклял майдан, заявил, что майданы - путь к разрухе и нищете и стране нужен Ахметов? Более двуликуго Януса(в нынешнем понимании.Более ему подходит анус) еще поискать. Под прикрытием известных и действительно заслужавающих уважения людей , приглашает на интервью такое дерьмо, что невольно напрашивается ассоцияация доктора Комаровского, который сравнил Гордона с лаборанткой, которая всю жизнь копается в дерьме, проводя анализы.
е
т.е. 80 млн нищих и безработных из 330 млн в твоей Америке это МИЗЕРНЫЙ процент??? и это по АМЕРИКАНСКОЙ статистике..
е
так это ТЫ об этом регулярно ВСЕм рассказываешь.. т.е. исходя из ТВОИХ же слов: это ТВОЯ страсть)))