Обществоinvak.info25 окт.

Інклюзивне навчання забезпечують лише 43% середніх шкіл – МОН

nk_hauz/4_zN8jd7R.jpeg

В Україні тільки 43% закладів загальної середньої освіти забезпечують вихованцям інклюзивне навчання.

Таку цифру назвала заступниця міністра освіти і науки Віра Рогова під час презентації інформаційної кампанії «Для дітей суспільство без бар’єрів», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перед нами стоїть сьогодні завдання, що кожна школа має бути інклюзивною. На жаль … маємо тільки 43% закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням. Хоча ми дійсно до 2030 року повинні зробити кожну школу інклюзивною. І не треба чекати 2030 року, якщо є мама і є дитина, і вони приходять отримувати послугу, вони мають отримати цю послугу», – наголосила Рогова.

Вона нагадала, що у 2017 році державна субвенція на інклюзивну освіту становила 209 млн грн, а цьогоріч сягнула 501 млн грн.

«Це велика сума для того, щоб надати послуги нашим дітям. Більш того, у нас велика кількість створених інклюзивно-ресурсних центрів, і оплата праці педагогічних працівників здійснюється за рахунок держави. Цього року виділено 52 млн грн на підручники саме для дітей з інклюзивною освітою і для дітей з особливими потребами. У 2021 році урядом виділено 490 млн на придбання шкільних автобусів. Сьогодні в нас ще є потреба – 72 спеціальні автобуси саме для дітей з особливими потребами», – розповіла заступниця міністра.

За її словами, нині в Україні працюють 24 тисячі фахівців у сфері інклюзивної освіти, проте цієї кількості недостатньо. «Це мають бути підготовлені професійні люди з цінностями, з компетентностями, які потрібні саме для інклюзивної освіти», – переконана Рогова.

Окрім того, вона розповіла, як правильно подати заявку і влаштувати дитину на інклюзивне навчання: «Якщо трапляються випадки, що ви приходите з висновком інклюзивно-ресурсного центру, пишете заяву, і вам відмовляють, звертайтеся обов’язково у департамент освіти своєї області. І якщо вам відмовили у департаменті освіти, або, на ваш погляд, розглянули неправильно вашу заяву, ви маєте повне право звернутися у Міністерство освіти».

Рогова уточнила, що на сьогодні в Україні створено 648 інклюзивно-ресурсних центрів. «Вони дають висновок, з цим висновком батьки пишуть заяву директору школи…І директор школи не має права відмовити дитині – навіть якщо вона буде одна така в школі – саме на інклюзивне навчання», – наголосила заступниця глави МОН.

Як повідомлялося, у грудні 2009 року Україна ратифікувала основні міжнародні документи у сфері забезпечення прав дітей згідно зі світовими стандартами освіти, соціального захисту та охорони здоров’я. Передусім йдеться про статтю 24 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, в якій визначено обов’язок держави щодо реалізації інклюзивної моделі освіти, тобто створення такого предметно-просторового спеціального середовища, яке б дало змогу всім дітям бути однаково рівними учасниками навчального процесу в єдиному освітньому просторі відповідно до їхніх особливостей, потреб і можливостей.

5 липня 2017 року Президент України підписав ухвалені 23 травня того ж року зміни до Закону «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг.

5 вересня 2017 року ухвалили Закон «Про освіту». Відтоді діти з особливими освітніми потребами мають повне право здобувати освіту в усіх навчальних закладах, зокрема й безоплатно – в державних та комунальних.

💬 Последние комментарии
Мяколя
та ввже не забувайте звидки корона вирусь
Ке
чтоб развалить СССР - США перевернула мир и сейчас не откажется
е
Елена, так говоришь Украина социальная страна? ну-ну.. прокомментируй, БРЕХЛО...
е
А куда Украина девала свои продвинутые технологии? Петя их продал и такие как ты?А что со станками в Украине, ЧТО нового сделано при майданутых за ВОСЕМЬ лет? А корабли в Николаеве чего не делают, а заказывают в Турции и покупают сильно бу лоханки по всему шарику?Свой завод разрушили такие как ТЫ! а почему? потому что америкосам конкуренты НЕ НУЖНЫ! так что там с Кравчуком, Кучмой и Ющем при которых страна из богатейших республик бывшего союза скатилась на одно из последних мест в Европе?? Че молчишь? Ответь за свое отношение к ним, че слабо? и не БРЕШИ что уже писала! НЕ БЫЛО этого!...
е
честные люди свою страну за печеньки не продают и не разваливают в угоду америкосам и другим! так что кончай БРЕХАТЬ честная нашлась...
е
очень аргументированный ответ... ничего другого и не ожидал.. так ГДЕ внушение твоей подружке что матерится это нехорошо? что ПОСТОЯННО брехать это плохо?? НЕТ ЭТОГО!...
е
уважают за дела, за поступки, а она тебя за что уважает-то? за маты в сторону оппонентов(хотя утверждает что неприемлет их) или за бездоказательный бред(который РЕГУЛЯРНО тут развенчивают) или может за принципиальную позицию(так ты вечно вертишься как флюгер)???за что, а трепло?