Обществоshotam.infoFeb 2

Ірландський практик дав поради "совам", як прокидатися рано із задоволенням

nk_hauz/-m-6mdyic7aivofesvyc.jpg

Ірландський письменник та фотограф Гаррі Гінес вважає, що наш світ створений для “жаворонків”, а не для “сов” і тому у своїй колонці для The New York Times дав поради зі свого досвіду, як прокидатися рано із задоволенням. 

Проблема пізнього пробудження в тому, що замість того, щоб спати 7 чи 8 годин вночі, більшість нічних сов сплять 5-6 годин і дуже важко прокидаються зранку.

А от дослідники з австралійського Університету Фліндерс встановили, що причина пізнього пробудження в біологічному годиннику, який просто повільно працюють. Є люди, у яких біологічний годинник працює набагато повільніше нормального стану.

Як відомо, у більшості здорових людей – 24-годинний природний ритм біологічного годинника. Він впливає на сонливість і внутрішню температуру тіла. Однак людям з порушеною фазою уповільненої сну для завершення циклу потрібно більше часу, тому зазвичай вони лягають спати пізно і, відповідно, прокидаються пізніше.

Від проблеми важкого пробудження сьогодні страждають близько 15% підлітків, і цей стан може стати проблемою на все життя. У них біологічний годинник працює повільніше нормального стану. Таким людям потрібно більше часу для пробудження.