Обществоwww.golos.com.uaJun 17

Історичні замки передали найбільшому музею України

nk_hauz/-ma0vrtj19zn2g0q04io.jpg

Олеський, Підгорецький та Золочівський замки передали у відання одному з найбільших музеїв України - Львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького. До складу галереї входить з десяток музеї, загальна кількість експонатів нараховує понад 62 тисячі.

Усі замки давно були музеями і перебували у складі галереї, а передача на баланс лише впорядкувала правовий статус цих історичних пам'яток. Акт приймання-передачі підписали Міністерство культури та інформаційної політики та Львівська ОДА, яка досі опікувалася цими замками. 

"Відтепер Галерея мистецтв зможе повноцінно утримувати і реставрувати ці історичні будівлі за рахунок коштів державного бюджету", -- прокоментував заступник голови ОДА Юрій Холод.

Серед переданих об'єктів -- і монастир капуцинів та костел св. Антонія у селищі Олесько-Буського району. На початку року обвалився дах костелу, відновлення якого потребує чималих коштів. Відтепер усіма цими об'єктами опікуватиметься Міністерство культури та інформаційної політики.

У Львові галерея європейського мистецтва була створена міським магістратом у 1897 році, а першими експонатами стали твори художників В. Леопольського, Я. Стики, Ф. Вигживальського та Я. Матейка.

💬 Последние комментарии