Обществоua.interfax.com.ua2 янв.

Із 1 січня посилюється захист викривачів корупції

nk_hauz/-lxwkpmt7mlffxm7taa9.jpg

Із 1 січня 2020 року набирає чинності закон №198-IX, який вносить зміни до законодавства щодо посилення захисту викривачів корупції.

Документ від 17 жовтня 2019 року вносить зміни в закон № 1700-VII "Про запобігання корупції" і доповнює його пунктами, що підсилюють правовий захист осіб, які викривають корупційні дії посадових осіб.

Зокрема, ст. 531-539 забезпечують умови для повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов'язаних із корупцією правопорушень, встановлюють порядок перевірки за повідомленням викривача, визначають права та гарантії захисту викривача і його близьких осіб, а також гарантують захист трудових прав викривача.

Останній пункт передбачає, що викривачу, його близьким особам не може бути відмовлено у прийомі на роботу, їх не може бути звільнено або примушено до звільнення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності або піддано з боку керівника іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова у призначенні на вищу посаду, зменшення зарплати тощо) або загрозі таких заходів впливу у зв'язку з повідомленням про можливі факти корупції.

Крім того, ці зміни забезпечують право викривача на конфіденційність і анонімність, на отримання інформації та встановлюють юридичну відповідальність викривача.

Авторские статьи