Обществоvgolos.ua25 авг.

«Хороше» життя не обов'язково має бути щасливим, - нові дослідження психологів

nk_hauz/mua_GzV7g.jpeg

Що робить життя людини «хорошим»? І як ми це виміряємо? Такі питання старі, як саме людство, з багатьма можливими відповідями. Але нове дослідження робить наголос на способі життя, яке є «психологічно багатим».

На думку соціальних психологів Шигео Оісі з Університету Вірджинії і Ерін Вестгейт з Університету Вірджинії, це багатство визначається незвичайними, різноманітними, складними переживаннями, які, можливо, викликають зрушення в перспективі для людини, що переживає їх.

Їх нове дослідження показало, що для деяких людей психологічно насичене життя важливіше, ніж щастя чи набуття сенсу - дві основні області, якими, як правило, займаються поточні психологічні дослідження, коли справа доходить до оцінки «хорошого» життя.

«На відміну від щасливого ​​або осмисленого життя, психологічно багате життя найкраще характеризується різноманітністю цікавих і таких, що змінюють перспективу переживань», - пишуть дослідники у своїй опублікованій статті.

«Ми представляємо емпіричні докази того, що щастя, сенс і психологічне багатство взаємопов'язані, але є різними і бажаними аспектами хорошого життя з унікальними причинами і корелятами».

Дослідники не говорять, що психологічне багатство діє цілком незалежно від щастя або осмисленості, але що це частина нашого благополуччя, яка вимагає більшої уваги.

Для щасливого життя необхідні такі цілі, як позитивні емоції і загальне задоволення, в той час як набуття сенсу життя пов'язане з реалізацією нашого потенціалу і максимальним розкриттям наших талантів, досягненням цілей і зміною ситуації.

У трьох опитуваннях, що охоплюють 1336 студентів коледжів, Оіші і Вестгейт виявили, що психологічне багатство можна відокремити від щастя і сенсу, коли мова йде про людей, які оцінюють своє життя і благополуччя.

«На відміну від щастя, наше уявлення про багатство допускає моменти дискомфорту і неприємних емоцій», - пишуть вони.

Крім прагнення до щасливого (гедонічним) життя і осмисленої (евдемоніческой) життя - ідеям, висунутим Аристотелем, - психологічно багате життя може запропонувати інший спосіб оцінки того, максимально ми використовуємо наші дні, і розробки способів, які ми могли б захотіти змінити наше життя на краще.

«Разом ця робота виводить нас за рамки дихотомії гедоністичного і евдемонічного благополуччя і закладає основу для вивчення психологічного багатства як ще одного виміру хорошого життя», - пишуть дослідники.

💬 Последние комментарии
Голос разума
Мы имеем во врагах Россию...? Интересное умозаключение. Готова ли ты отстаивать свои интересы, интересы своей семьи, своих друзей, своей страны?
Игбун Хохлов
Хохлочурка, и что конкретно не выполняется?
---
вы же поставили верховенство интересов эвропы и своих желаний выше верховенства конституции Украины в 2014году. Почему другие не могут сделать то же самое =или *а нас за что?*.Теперь вы едите то ,чем кормили других-хавайте и скачите.
Голос разума
Верховенство своих интересов и желаний над интересами и недействующими законами Украины? ФАНТАСТИЧЕСКОЕ ОТКРОВЕНИЕ !!!!
Каменяр
Я говорю про виконання РФ своїх законів Договор между Российской Федерацией и Республикой Крым о принятии в Российскую Федерацию Республики Крым и образовании в составе Российской Федерации новых субъектов Статья 3 1. Российская Федерация гарантирует всем народам, проживающим на территориях Республики Крым и города федерального значения Севастополя, право на сохранение родного языка, создание условий для его изучения и развития. 2. Государственными языками Республики Крым являются русский, украинский и крымско-татарский языки.
А мы ведь верили....
"Союз нерушимый республик свободных ......." В одной строчке сразу 2 мифа.....
Я
Дано пора в суд и на плаху.