Хворі виборці будуть голосувати в окремій кабінці виборчої дільниці
Обществоbastion.tv21 октября 2020

Хворі виборці будуть голосувати в окремій кабінці виборчої дільниці

Обласна влада уточнює перелік заходів безпеки, які застосують на дільницях у день виборів.

Ще у вересні Кабмін України затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Вимоги порядку подібні до вже відомих норм профілактики. Вони включають:

· Забезпечення на дільниці антисептика для рук.

· Обов’язкове носіння маски або респіратору, а для членів ДВК – ще й рукавичок та захисного щитку.

· Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення - не рідше одного разу на 4 години.

· Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.

· Мають бути обладнані місця для збору та утилізації засобів індивідуального захисту.

· Бажано користуватися власною ручкою.

Крім цих, будуть і специфічні вимоги для забезпечення волевиявлення громадян. Наприклад, члени ДВК мають право попросити тимчасово зняти маску для підтвердження особи громадянина. Громадян будуть вимірювати температуру на вході та опитувати щодо наявності симптомів респіраторних захворювань. Кабмін рекомендує не брати з собою на дільницю дітей. 

Громадяни, які перебувають на самоізоляції зможуть проголосувати за місцем проживання. Для цього вони мають не пізніше 20:00 останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України.

Може статись так, що людина виявить симптоми хвороби у день виборів. Як пояснила голова Полтавської обласної ТВК Людмила Сердюк, такий виборець також зможе проголосувати.

«Для таких виборців буде облаштована окрема кабінка на дільниці, яка буде відрізнятись кольором», - повідомила голова облТВК. 

Людмила Сердюк зауважила, що вичерпний перелік вимог буде озвучено завтра на відеоконференції у Полтавській ОДА.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
Религия не сильно важна, но зато там лучше всех знают как жить на Украине, кого избирать и какие законы принимать
Луна-2
Вот из Канады и рулят- Канада не православная страна.Там у них католичество..
е
Так самые патриоты и так подальше от России... Например в канадщине
Луна-2
Есть ...Но укро-патриоты будут ассоциировать её с красной звездой из Кремля...У этих упоротых обезьян слишком развита ненависть к России. Поэтому, все что кажется нам нормальным, для них это вызывает шок.вот и придают главной ёлке страны такой уродливый вид.Лишь бы подальше от России.
е
Елена, ты конечно будешь комментировать столь великие достижения Украины по руководством твоих героев... Ждемс
е
Кроме тебя, сидишь тут безработная и злобно шипишь на всех кто зарабатывает своим трудом
е
Ага не испортит...а продолжение при сказки не помнишь?))) но ты продолжай верить.. И займись наконец делом, а то пенсии не будет..