Обществоukr.mediaAug 20

Кілька корисних порад, які допоможуть навчитися приймати правильні рішення

Приймати рішення можна досить легко.

nk_hauz/G--m9x7nR.webp

Робити вибір завжди нелегко, а особливо складно стає з віком, коли досвід дозволяє передбачити наслідки і зрозуміти, що чекає попереду. Ми з'ясували, як полегшити муки вибору і навчитися слухати себе, інформує Ukr.Media.

Думайте у темряві

Чи помічали ви, що найцікавіші ідеї найчастіше приходять вночі? Це відбувається не без приводу. Приглушене світло (або ж його цілковита відсутність) занурює наш організм у стан спокою і розслабленості, наш мозок починає поступово відволікатися від метушні, буденних справ і перемикається на пізнання себе.

Вимкніть світло, сядьте зручніше або навіть ляжте та починайте думати про усе і ні про що, поступово підходячи до роздумів про нагальну проблему. Щойно у вас почнуть виникати ідеї, швидше записуйте їх. Чим більше вийде тим, краще. Вранці перечитайте свої нічні замітки — повірте, щось з цього вас якщо не врятує, то надихне.

Приймайте рішення вранці

Усі рішення необхідно приймати вранці. Увечері і вночі вмикається творче та емоційне сприйняття світу і себе, але геть вимикається раціональне мислення, без якого краще не приймати рішення.

Складайте списки

Складати списки — улюблене заняття усіх ледарів. Розписати на рік вперед завдання і плани, а потім не виконати жодного — класика жанру. Однак якщо підходити до складання таблиць з розумом, то можна значно полегшити собі життя, особливо, якщо справа стосується прийняття рішень.

Перебуваючи перед вибором, ми боїмося зробити неправильний крок, побоюючись наслідків, які обрушаться лавиною на втомлену від роздумів голову. Крім того, найчастіше ми вже маємо деякі уявлення про те, що на нас чекає залежно від вибору. Як у казці, ліворуч підете або праворуч підете, ви вже вибудували хоча б приблизний план наслідків і трохи уявляєте, з чим будете мати справу. Від цього і варто відштовхуватися.

Напишіть на чистому аркуші паперу усі можливі виходи з ситуації або рішення, які ви можете прийняти щодо питання, яке хвилює. Позначивши усі шляхи, оберіть перший зі списку і уявіть, що ви вже прийняли це рішення. Пориньте у ситуацію, коли зворотного шляху вже немає і вибір зроблений. Оцініть усі ризики і відчуття. Виконайте таке з кожним пунктом. На думку психологів, подібні виверти допомагають не лише зрозуміти, правильно вчинити, але і чого ви хочете насправді.

Запитуйте чужу думку (але не покладайтеся на неї)

Попросіть когось іншого, чия думка для вас має значення, з боку розповісти про рішення, яке для вас здається найбільш правильним. Нехай ця людина наведе свої плюси і мінуси стосовно вашої позиції. Зазвичай це допомагає або усвідомити вже прийняте вами рішення і погодитися з собою, або ж, навпаки, зрозуміти, наскільки сильно ви помилялися, і почати шукати нові виходи.

Слухайте ритмічну музику

Кілька років тому британські вчені з'ясували, що ті люди, які слухають ритмічну музику, приймають рішення швидше і більш усвідомлено, ніж ті, які обирають релаксуючі мелодії. Напевно, річ у тім, що повільні пісні створюють ліричний настрій, що не сприяє роботі і екстреним рішенням.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Думувай Луночка, думувай! Надо с голой *опой скакать за лидером, за бохатой страной! То нычого шо тоби сейчас наЭбывают жидо-бандеровци, шо РУССКИЙ язык запретили, що скоро в Инет будете входить по спец коду от хунты и тильки на сайты типа цензор и тп. То нычого, що у того лидера, ихний презик объявил о выделении 10 млрд $ на борьбу, не поверишь..., с голодом внутри страны, то ничего що там 42 млн сидят на продуктовых карточках, цэ лидер, то ничего що та страна является лидером по количеству зараженных Ковидом, вона же также лидер, по количеству смертей от него, та то ничего! Щирое счастье - цэ коди ты чекаешь, що через 1000 рокив запануваешь! Надо об этом думувать и щенивмырло всем спивать! Та Сало не ронять, а запизденским поддонкам убийцам него ховать!
Елена
Думай милай,думай,в твоём случае это звучит хорошо,думать то можно, только результаты раздумий отрицательные,то есть их нет,милай
Луна-2
а знаешь милай.-Есть в России такая машина - "Лада_Калина"Она идет на экспорт . и продается .Это уже о чем -то говорит .Дальше не одной нефтью и газом страна живет - Она еще и вакцину выпустила -"Спутник".Дальше -корабль построила выпустила его в День ВМФ.теперь сравним Украину ?что она выпустила - что она сделала за эти годы?Корабль свой построила ? "Гетьман Сагайдачный "-ДО СИХ ПОР ПЛАЧЕТ В СТОРОНКЕ,от зависти..По зерновым она упустила свою позицию не только России , которая стала мировым лидером по продаже зерна , но И Белоруссии.лекарства так вот - я покупаю много лекарств - так вышло - и смотрю сделано в , ГДЕ БЫ ТЫ ДУМАЛ,-Россия .Так что дорогой , не надо придет время дай срок ,-РОССИЯ БУДЕТ ПЕРВОЙ СРЕДИ ДЕРЖАВ
ЛУНА-2
"Спасенье всегда приходило с востока" Навряд ли оно придет сейчас Для этого дела нужен час Хотя бы до этого нужно созреть . Пока же ..Об этом не нужно речь...
Елена
Россия стала высокотехнологичной державой, выпускает автомобили уровня Мерседеса и Бентли, её компьютера и смартфоны тоже лидеры мировых брендов, парфюмерия, самолёты всех классов и типов вытеснили с рынка Боинг и Аэробас, теперь Россия не поставляет сырье и резиновые голоши ,газ и нефть за рубеж, теперь только нефтепродукты высокой переработки,масла, смазки , Россия сейчас лидер по выпуску космических спутников, навигационных систем, кораблестроение в мире судов всех видов и классов тоже в мировых лидерах,медпрепараты и лекарства, медицинское оборудование лучшее в мире,нето что при совке, россияне уже и почти и не работают, всё делается в автоматическом режиме,а они постоянно ездят по миру туристами,вот такая жизнь настала в России по словам Роджера,хе, совсем епнулся.
Луна-2
Тогда за что нести ответственность за звездно -полосатые грязные трусы ," КОТОРЫЕ ВО ДВОРАХ И ВЕЗДЕ ВИСЯТ"
лУНА-2
Действительно у каждого свое - но тогда не обижайтесь -если и вас пошлют по матери.Е -ШКА.
Авторские статьи
Топ новость3ч. назад
Тариф 90 гривен за куб вместо 7,4. Почему в ЕС вновь обострилась ситуация с газом и что это значит для Украины
Авторские статьи11ч. назад
AUKUS - Россия - Франция - Германия -Китай// Дмитрий ДЖАНГИРОВ и Тарик НЕЗАЛЕЖКО
Авторские статьи11ч. назад
Богатая страна и обворованный народ 1
Авторские статьи12ч. назад
Жизнь без газа, или Чем пахнет зелёная власть? 1
Авторские статьи13ч. назад
Что при Зеленском предлагают праздновать и отмечать жителям Украины 1
Авторские статьи13ч. назад
"Кураторы с двух этажей на Банковой". Как собрали голоса под закон об олигархах и ждать ли отставки Разумкова
Авторские статьи14ч. назад
Вспомнил Путина и нашёл новый объект для критики: как Зеленский съездил на Генассамблею ООН 1
Авторские статьи14ч. назад
Конец идиллии 2
Авторские статьи14ч. назад
Борьба за определение того, когда искусственный интеллект представляет собой «высокий риск» 1