Обществоukr.media20 авг.

Кілька корисних порад, які допоможуть навчитися приймати правильні рішення

Приймати рішення можна досить легко.

nk_hauz/G--m9x7nR.webp

Робити вибір завжди нелегко, а особливо складно стає з віком, коли досвід дозволяє передбачити наслідки і зрозуміти, що чекає попереду. Ми з'ясували, як полегшити муки вибору і навчитися слухати себе, інформує Ukr.Media.

Думайте у темряві

Чи помічали ви, що найцікавіші ідеї найчастіше приходять вночі? Це відбувається не без приводу. Приглушене світло (або ж його цілковита відсутність) занурює наш організм у стан спокою і розслабленості, наш мозок починає поступово відволікатися від метушні, буденних справ і перемикається на пізнання себе.

Вимкніть світло, сядьте зручніше або навіть ляжте та починайте думати про усе і ні про що, поступово підходячи до роздумів про нагальну проблему. Щойно у вас почнуть виникати ідеї, швидше записуйте їх. Чим більше вийде тим, краще. Вранці перечитайте свої нічні замітки — повірте, щось з цього вас якщо не врятує, то надихне.

Приймайте рішення вранці

Усі рішення необхідно приймати вранці. Увечері і вночі вмикається творче та емоційне сприйняття світу і себе, але геть вимикається раціональне мислення, без якого краще не приймати рішення.

Складайте списки

Складати списки — улюблене заняття усіх ледарів. Розписати на рік вперед завдання і плани, а потім не виконати жодного — класика жанру. Однак якщо підходити до складання таблиць з розумом, то можна значно полегшити собі життя, особливо, якщо справа стосується прийняття рішень.

Перебуваючи перед вибором, ми боїмося зробити неправильний крок, побоюючись наслідків, які обрушаться лавиною на втомлену від роздумів голову. Крім того, найчастіше ми вже маємо деякі уявлення про те, що на нас чекає залежно від вибору. Як у казці, ліворуч підете або праворуч підете, ви вже вибудували хоча б приблизний план наслідків і трохи уявляєте, з чим будете мати справу. Від цього і варто відштовхуватися.

Напишіть на чистому аркуші паперу усі можливі виходи з ситуації або рішення, які ви можете прийняти щодо питання, яке хвилює. Позначивши усі шляхи, оберіть перший зі списку і уявіть, що ви вже прийняли це рішення. Пориньте у ситуацію, коли зворотного шляху вже немає і вибір зроблений. Оцініть усі ризики і відчуття. Виконайте таке з кожним пунктом. На думку психологів, подібні виверти допомагають не лише зрозуміти, правильно вчинити, але і чого ви хочете насправді.

Запитуйте чужу думку (але не покладайтеся на неї)

Попросіть когось іншого, чия думка для вас має значення, з боку розповісти про рішення, яке для вас здається найбільш правильним. Нехай ця людина наведе свої плюси і мінуси стосовно вашої позиції. Зазвичай це допомагає або усвідомити вже прийняте вами рішення і погодитися з собою, або ж, навпаки, зрозуміти, наскільки сильно ви помилялися, і почати шукати нові виходи.

Слухайте ритмічну музику

Кілька років тому британські вчені з'ясували, що ті люди, які слухають ритмічну музику, приймають рішення швидше і більш усвідомлено, ніж ті, які обирають релаксуючі мелодії. Напевно, річ у тім, що повільні пісні створюють ліричний настрій, що не сприяє роботі і екстреним рішенням.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Ты же ему в искренней любви клялась - здесь все свидетели - и вот нате вам ,отказываюсь от любимого Роджера - ой нехорошо это, плохо кончится, типа как у Зеленского с Ахметовым,.Святкин в исполнении Быкова встречал так немцев - ты же встречаешь своих же друзей...
------
как порошенко помогал сьесть януковича а потом по приказ у сьели и порошенко .
ЖРИТЕ, ПАДЛЫ !!! И ПОДАВИТЕСЬ !!!
КАРАТЕЛЕЙ ЗСУ КОРМЯТ КАШЕЙ С ОПАРЫШАМИ !!! ДЛЯ ПРИВЫКАНИЯ К ЧЕРВЯМ !!!
------
Попутно сметет ахметава в угоду транснациональных компаний.Дошла очередь и до него .сметали олигархов во многом руками олигархов.и вот олигархоеда- крысоеда решили публично казнить.Отслужили оигархи транснацинальным компаниям пора их вкокошитьчто самим занятся украиной напряму без посредников.Поверти тут не то что жалости не будт а будетхищное остервенение в ничтожении населения украины любыми способами.
Елена
Он Луночка влевать не будет в жизни,такие как он как крысы в тылу сидят,притом где-то в зарубежном,а встретить если его доведётся встречу,но так как Святкин(Леонид Быков) в фильме Аты- баты шли солдаты, примерно так.его точно так встречу.
СТЕСНЯЮСЬ СПРОСИТЬ.
А в украине в продаже есть ли футболки с портретом их пердизидента зеленского? Ну, там на байтракторе верхом, или с трызубцем в одной руке, и с джовелином в другой?
-------
зе делает все чтобы остатся у власти.Под шумиху переворота он обоснует все свои действия по подавлению свободного выбора людей.Нужен инцидент вот вам переворот.