Обществоukr.media1 нояб.

Кілька речей, яким може навчити вас депресивний стан

Депресивний стан може дечому навчити людей.

nk_hauz/thgbAhF7R.webp

Депресія — хвороба, до якої схильна величезна кількість людей, незалежно від віку і положення у суспільстві. Вона виникає на тлі стресів і сильних потрясінь або може бути наслідком генетичної схильності. Пережити депресію — це, безумовно, складний досвід. Однак, як з будь-якого випробування, з нього можна винести кілька цінних уроків. Яких саме — розповімо у матеріалі, інформує Ukr.Media.

Що таке депресія

Депресія — це серйозне захворювання, з яким, за статистикою, зіштовхується понад 20 % населення. Для депресивного стану характерними є поганий настрій, відсутність цікавості до чогось, сонливість, невдоволення власним життям і постійний стрес. З депресією необхідно боротися, самостійно хвороба не відступає. Щоб уникнути рецидивів, зверніться по допомогу до фахівця. Він допоможе вам знайти вірний правильний підхід до лікування. Пам'ятайте, що депресія — це не вирок, а досвід, з якого можна отримати й користь. Ось чому може навчити боротьба з цією хворобою.

Усім людям іноді може бути погано

Одним з помітних симптомів депресії є постійно пригнічений настрій: людина сповільнюється, не може знайти у собі сили працювати, вести активне соціальне життя і тим більше бути привітною. Таких людей ми часто зустрічаємо на вулиці — і, якщо помічаємо, що людина не у гуморі, може скластися враження, що вона є недостатньо компетентним фахівцем, не дуже товариською людиною і просто грубіяном. Але важливо пам'ятати, що у усіх людей трапляються гарні й погані дні. І іноді наш настрій керує нами та нашими вчинками, а не навпаки.

Навіть найгірший день закінчується

У період депресії здається, ніби світ руйнується та більше ніколи й нічого не буде як і раніше світлим. Однак безліч проведених досліджень у всьому світі доводять, що людина, яка пережила депресію, надалі бачить світ яскравішим і кращим, ніж у період до хвороби. Позбавлення, яких ми зазнаємо у період депресії, дозволяють потім побачити світ ще гарнішим, ніж раніше.

Іноді варто сповільнитися, щоб помітити важливі дрібниці

Ще один частий симптом депресії — втрата цікавості до хобі або роботи. Звичні речі припиняють приносити радість, стають частиною щоденної рутини. Усе, що раніше викликало гострі і приємні емоції, у період депресії стає нецікавим і навіть таким, що дратує. Люди, які пережили депресію, радять: не намагайтеся доводити усі свої дії до автоматизму. Раз на тиждень, наприклад, ходіть на роботу незвичним маршрутом, у обідню перерву вийдіть з задушливого офісу у парк, поспостерігайте за людьми. Пам'ятайте, що життя складається з дрібниць, які можуть наповнити ваш день приємними емоціями.

Часом потрібно знайти сили відмовитися від спілкування з людьми і речей, які не роблять вас щасливою

У період депресії приходить розуміння, що багато людей зовсім не знають вас справжню. Здається, ніби усе, чим наповнене життя, насправді не має ніякої цінності. Звичайно, розлучитися з другом дитинства складно, але, якщо ваші відносини більше не приносять радості спілкування, а лише вимотують морально, необхідно знайти у собі сили розірвати цей зв'язок. І викинути незручні черевики. І здати на переробку колючий шарф.

Депресія вчить не виснажувати себе і уникати стресів

Постійні переробки, брак часу на відпочинок, занепокоєння і метушливість можуть призвести до появи хронічної втоми — ще одного симптому, що супроводжує депресію. Ті, хто пережили депресію, відзначають, що важливо вчасно зупинитися, дозволити собі перепочити, якщо здається, що сили закінчуються. Не допускати появи ознак перевтоми — важливе завдання, з яким ви зобов'язані впоратися, щоб не стати заручницею депресії.

Дає зрозуміти, наскільки важливо вміти вибудовувати особисті кордони

Особисті кордони — це те, що визначає припустиме і неприпустиме, що приходить ззовні. Головне завдання полягає у тому, щоб чітко визначити для себе ці межі і розуміти, коли їх порушують. Не соромтеся прямо говорити про свої бажання і про те, що вас не влаштовує у відносинах. Пам'ятайте, що у першу чергу ви відповідальні за свої почуття і говорити "ні" — нормально. Намагатися завжди бути зручною людиною шкідливо для ментального здоров'я. Усвідомлюйте, що для вас є прийнятним, а що ні, — це може запобігти появі депресії.

Депресія вчить, що іноді корисно здаватися

Іноді трапляється таке, що найкращий спосіб вирішити проблему — не вирішувати її. Але здаватися — зовсім не означає перекладати відповідальність за своє життя і вчинки на чужі плечі. Іноді це означає дозволити собі піти від нав'язливого "треба", прислухатися до внутрішнього голосу і не дозволити складній ситуації перемогти вас.

Прислухатися до внутрішнього голосу

Психологи усього світу сходяться на думці про те, що інтуїція — це один з найпотужніших механізмів мозку, до якого потрібно вчитися прислухатися. Внутрішній голос часом здатен зупинити нас від необдуманих дій або вчинків. Тіло може повідомляти вам, що щось йде не так, не лише фізичним нездужанням, але й на енергетичному рівні. Вчіться прислухатися до внутрішнього голосу, щоб досягти гармонії і відсторонитися від зовнішнього шуму, зосередившись на собі і своїх відчуттях.

💬 Последние комментарии
Елена
Как известно его☝️ того ☝️,сами знаете кого называют Теснейшим,а что это значит?а это то что он скрывает ине раскрывает свои планы,а это значит,что всё может быть, расслабляться,как Роджер на Мальте,нам нельзя, бережного бог бережёт.А Роджер козёл.
Елена
Завидно то как козлоослику,это капитализм, здесь чем больше состояние,тем больше работящий , умнейший человек,не халявщик,не сидящий и ждущий кого бы раскуркулить и тут же пропить эти деньги , вот такие они Роджер, ударники капиталистического труда, только вместо грамот,благодарностей и всяких там переходящих флагов награды у еих в денежном выражении, они развивают свои бизнеса, платят налоги,дают людям работу,одни от них козлоослик ништяки всем,а тебе зависть, вот такие они , красавцы и вот такой ты мерзавец.хе.
РОССИЯ ЖДЁТ ХОЛОДОВ?
Россия для вторжения в украину применит ББМ - БОЕВЫХ БЕЛЫХ МЕДВЕДЕЙ! Драпающую в панике ЗСУ преследовать будут БПР - БОЕВЫЕ ПИНГВИНЫ РОССИИ, забрасывающие укров 120мм яйцами! А в это время куев будут бомбардировать БОЕВЫЕ ГАГАРЫ снарядами по 500кг. К вечеру этого дня украина капитулирует!!!
Весёлый Роджер
А кстати, дэ вони эти людины? Що тварь, уси сгынули? Эй мразь пропиндосная, ну как поясни? Дэ переговоры с диспетчерами? Яка така там военная тайна скрыта? Ась мразь! Отвечай!!!
Весёлый Роджер
ОЙ що ты казал, ты соби у дупу пальцем так попал! А коди твои нациковые батальоны стреляли, вы що тоди орали - так то не ВСУ, то мол добробаты, ми за них не отвечаем! Забул вже, падла ты продажная, мразь щирая!
Весёлый Роджер
Этого не деятель так сказал - а твой сраный МИ-6 набрехал! А ты МУДАК, продажная дешёвка - это передал!
Весёлый Роджер
В отношении лица Голоса щирого маразма - то за свиной пархатой рожей Зели, мордами: 1 - Ринат Ахметов - $ 2,8 млрд; 2- Виктор Пинчук - $1,4 млрд; 3 - Петр Порошенко - $1,4 млрд; 4 - Александр и Галина Герега - $1,3 млрд; 5 - Геннадий Боголюбов - $1,2 млрд; 6 - Юрий Косюк - $1,1 млрд; 7 - Константин Жеваго - $1,1 млрд; 8 - Игорь Коломойский - $ 1 млрд; 9 - Вадим Новинский -$810 млн; 10 - Александр Ярославский - $725 млн; 11 - Сергей Тигипко - $650 млн; 12 - Дмитрий Запорожец - $650 млн; 13 - Филя Жебровская - $480 млн; 14 - Алексей Вадатурский - $450 млн; 15 -Геннадий Буткевич - $415 млн; 16 - Виктор Карачун - $410 млн; 17- Евгений Ермаков -$410 млн; 18 - Николай Злочевский - $400 млн; 19 - Валерий Хорошковский - $400 млн; 20 – Степан Черновецкий - $390 млн; 21 - Владислав и Ирина Чечеткин - $ 380 млн; 22 - Вагиф Алиев - $375 млн; 23 - Дмитрий Фирташ - $370 млн; …… ты ыщо почти 80 щирых пацриотив за счастье УСИХ xoxлов! - таки морд народа пиндоколонии - не видно !!! Сало не роняем, ровными шматами, для хероев -убийц детей него ховаем!