Обществоtsn.uaOct 31

Кінематограф та креативна індустрія України зазнали значних збитків через пандемію COVID-19

nk_hauz/-mkvcuralycw6nkfxwaz.jpg

Кінематограф та креативна індустрія України зазнали значних збитків через пандемію COVID-19

Режисери наголошують на важливості державної підтримки галузі.

Кінематограф та креативна індустрія в Україні постраждали чи не найбільша внаслідок обмежень через пандемію коронавірусу.

Про це 30 жовтня йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

І це за умов, коли українське кіно лише почало завойовувати серця наших співгромадян і за кордоном. 

Нині ж, кажуть представники кіноіндустрії, головна мета - зберегти фахівців і техніку. І без підтримки тут, мовляв, не обійтися. 

"Обов'язково, держава, якщо вона хоче залишитися державою – повинна підтримувати культуру", - каже Ахтем. 

Визнає, що шукати спонсорів на українське кіно чи вистави і до пандемії було непросто. А в умовах карантину - ситуація погіршилася, каже режисер Олег Маламуж. Бізнес почав заощаджувати, українці стали рідше ходити до кіно чи театрів.

"Інвестиції майже зупинилися. І в цей час держава має допомогти перечекати цей період. Коли довіра і бажання інвестувати повернеться. Коли на цей ринок зможуть знову виділяти гроші", - заявив Маламуж.

Без державної підтримки заклади культури та креативної індустрії можуть зазнати мільярди гривень збитків, а десятки тисяч людей втратять роботу. Тому ще у липні Кабінет міністрів виділив 1 млрд грн на підтримку культури. 

В Українському Культурному фонді певні - цих коштів вистачить, аби галузь протрималася до наступного року та зберегла спеціалістів. А це - майже 2 мільйони робочих місць. 

Тому дуже важливо таку підтримку надавати. 100 мільйонів цьогоріч розподілять на створення патріотичних серіалів. В умовах кризи - більшість телеканалів намагаються економити і менше знімають. Натомість державна підтримка дозволить навіть у скрутні часи створювати новий продукт. Тим паче, що телебачення досі залишається найпопулярнішим каналом комунікації. Режисер Олег Маламуж також сподівається, що завдяки підтримці держави з'являться ще й нетипові для України, але вкрай важливі дитячі проєкти. 

"Якщо дитина не вірить у свою державу, не цікавиться нею, то ми вже спізнились - і нам доведеться перевиховувати людину. А це вже дорожче, і складніше", - сказав режисер.  

За останні роки чимало важливих кроків у культурному напрямку Україна уже зробила. Але поки - якісних україномовних стрічок, визнають режисери та телевізійники, ще не досить, аби повністю забезпечити ефір чи успішний прокат. Тому вкрай важливо, аби держава не залишалась осторонь.

💬 Последние комментарии
Не слуга народа
Власть должна служить людям. Служить! Если люди смогут указать власти на ее функцию, то интерес к политике у власти сразу же пропадет и она разбежиться в разные стороны.
гость
Фаина смелей и сильней многих взрослых,настоящий борец. Надеюсь,мировая общественность,всё-таки услышит нас,тех,кто хочет просто МИРА,справедливости и законности.
Зри в корень
Ну да, а кроме перечисленного в опросе всё остальное - зашибись, правда? Типа жить стало лучше, жить стало веселее, только офшоры малость подвели. Казалось, после Параши, худшего дерьмо-презика уже не будет, ан нет, ЗеЛох ещё дерьмовей оказался по всем пунктам. А офшоры - это просто вишенка на куче говна.
е
Ну ты тупая... Только такая дура как ты и тебе подобные с восторгом воспринимают подобные визиты...ты смотрю статью не осилила, мозгов видимо не хватает понять написанное... Специально для тупых там последний абзац как резюме всей статьи...
Елена
Кто говорила что Америка с Украиной?вот видите.
Гость
Отсосали у мордатого негра толпой и радуются. !
е
Елена, так ты тупенькая продолжаешь утверждать что газ никому не нужен и его можно не покупать????
Авторские статьи