Кінематограф та креативна індустрія України зазнали значних збитків через пандемію COVID-19
Обществоtsn.ua31 октября 2020

Кінематограф та креативна індустрія України зазнали значних збитків через пандемію COVID-19

Кінематограф та креативна індустрія України зазнали значних збитків через пандемію COVID-19

Режисери наголошують на важливості державної підтримки галузі.

Кінематограф та креативна індустрія в Україні постраждали чи не найбільша внаслідок обмежень через пандемію коронавірусу.

Про це 30 жовтня йдеться у сюжеті ТСН.19:30. 

І це за умов, коли українське кіно лише почало завойовувати серця наших співгромадян і за кордоном. 

Нині ж, кажуть представники кіноіндустрії, головна мета - зберегти фахівців і техніку. І без підтримки тут, мовляв, не обійтися. 

"Обов'язково, держава, якщо вона хоче залишитися державою – повинна підтримувати культуру", - каже Ахтем. 

Визнає, що шукати спонсорів на українське кіно чи вистави і до пандемії було непросто. А в умовах карантину - ситуація погіршилася, каже режисер Олег Маламуж. Бізнес почав заощаджувати, українці стали рідше ходити до кіно чи театрів.

"Інвестиції майже зупинилися. І в цей час держава має допомогти перечекати цей період. Коли довіра і бажання інвестувати повернеться. Коли на цей ринок зможуть знову виділяти гроші", - заявив Маламуж.

Без державної підтримки заклади культури та креативної індустрії можуть зазнати мільярди гривень збитків, а десятки тисяч людей втратять роботу. Тому ще у липні Кабінет міністрів виділив 1 млрд грн на підтримку культури. 

В Українському Культурному фонді певні - цих коштів вистачить, аби галузь протрималася до наступного року та зберегла спеціалістів. А це - майже 2 мільйони робочих місць. 

Тому дуже важливо таку підтримку надавати. 100 мільйонів цьогоріч розподілять на створення патріотичних серіалів. В умовах кризи - більшість телеканалів намагаються економити і менше знімають. Натомість державна підтримка дозволить навіть у скрутні часи створювати новий продукт. Тим паче, що телебачення досі залишається найпопулярнішим каналом комунікації. Режисер Олег Маламуж також сподівається, що завдяки підтримці держави з'являться ще й нетипові для України, але вкрай важливі дитячі проєкти. 

"Якщо дитина не вірить у свою державу, не цікавиться нею, то ми вже спізнились - і нам доведеться перевиховувати людину. А це вже дорожче, і складніше", - сказав режисер.  

За останні роки чимало важливих кроків у культурному напрямку Україна уже зробила. Але поки - якісних україномовних стрічок, визнають режисери та телевізійники, ще не досить, аби повністю забезпечити ефір чи успішний прокат. Тому вкрай важливо, аби держава не залишалась осторонь.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Гость
    31 октября 2020
    Больше свидомых фильмов на мове и все пойдёт на лад ! Сичас режиссёр ;)))’ж синцов подсуетиться и сделат украм новый рагуляцкий Голливуд
    Ответить
Авторские статьи
Политика9 часов назад
Западная Украина с 23 по 27 ноября: В регионе продолжается «перетряхивание» кадров после местных выборов
Политика13 часов назад
Какую «мозаику» собирают искатели «голодомора украинцев»
Видео13 часов назад
Жвания не долетел, но обещал вернуться. Д.Джангиров и Р.Бортник 1
Геополитика14 часов назад
Диего Марадона и монетарная политика
Видео14 часов назад
БесогонTV «Проделки маркиза Карабаса» 3
Экономика15 часов назад
Это очередная профанация. Экономист Алексей Кущ об инициативе Зеленского поддержать малый бизнес в карантин
Экономика15 часов назад
Приватизация Одесского Припортового завода. Часть 2. Конкурс давальческого сырья: Как легально «зайти» на завод и там остаться.
Общество15 часов назад
Веселые истории о нас
Геополитика17 часов назад
Сонный Джо и слабый доллар: какое будущее теперь ждет американские финансы?