Обществоnv.uaJun 10

Кінотеатри — вже скоро? В Україні відновлюють роботу культурні установи

nk_hauz/-m9rb7bvdek8ihi5syor.jpg

Україна продовжує поетапно виходити з карантину — з середи, 10 червня, в країні поступово будуть відновлюватися масові заходи та відкриватися культурні установи.

8 червня головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що з 10 червня в Україні зможуть відновити роботу перші установи культури. «Зараз ми дивимося, що саме потрапить під це відкриття», - додав Ляшко, допустивши відкриття кінотеатрів. Однак точної дати поновлення їх роботи він не назвав.

Раніше Кабмін ухвалив, що культурні установи зможуть знову відкритися  (зокрема приймати відвідувачів) за рішенням конкретного власника або органу управління.

Також відомо, що виставки, публічні презентації та інші масові заходи в таких закладах поки проходитимуть з певними обмеженнями:

  • одночасне перебування - не більше однієї людини на 5 кв. м загальної площі обгородженої території для заходів просто неба або загальної площі приміщення культурного закладу;
  • відвідувачі у приміщенні закладу мають бути в масках;
  • обов'язкові температурний скринінг та дезінфекція;
  • необхідно за можливості збільшити кількість пунктів вхідного контролю, а контроль вхідних квитків здійснювати безконтактним способом з використанням сканерів;
  • відвідувачі мають дотримуватися дистанції півтора метра на сидячих місцях, а за столиками одночасно може перебувати не більше чотирьох осіб.

Фан-зони поки залишаються під забороною.