Обществоglavred.infoOct 20

Кліматолог розповіла, які проблеми в Україні з водою і смогом

nk_hauz/-mk1kof2auipmzwzl4o9.jpg

Віра Балабух відомий кліматолог і географ-метеоролог розповіла, яка проблема в Україні спостерігається з водними ресурсами.

Своє бачення ситуації вона висловила в рамках чату на Главреді.

"Можу сказати, що якість води істотно погіршується. І зараз дуже потрібні нові методи її очищення. Ця тенденція характерна не тільки для Києва, а й для всієї України. У деяких регіонах ця проблема стоїть дуже гостро, наприклад, у східних областях", - заявила вона.

За словами Балабух, станом на сьогодні українське повітря забруднюється не промисловими підприємствами (якось було за часів СРСР), а автомобільним транспортом.

"Що стосується якості повітря, то, здавалося б, у нас не така потужна промисловість, як у радянські часи, коли працювала велика кількість заводів, які давали велику кількість викидів, тому якість залишає бажати кращого. Але зараз істотно на якість повітря впливає автомобільний транспорт. Атмосфера має здатність очищатися, і при наявності опадів, туману, вітру частинки, що потрапляють в атмосферу, розсіюються та осідають. Але якщо у нас тривалий період немає дощу і туману, повітря не очищається", ‒ заявила вона.

Особливо, на думку Балабух, ситуацію в Україні ускладнюють і антициклони.

"Якщо у нас переважає область високого тиску, антициклони, а саме їх повторюваність зростає протягом останніх років, то для них характерне таке явище як затримні шари. Тобто в атмосфері утворюються такі шари, які затримують забруднювальні речовини, що виникають у земної поверхні, і не дають можливості їм розсіятися. Як наслідок, атмосфера стає бруднішою, часто виникає смог, особливо коли починаються масштабні пожежі", - підсумувала вона.

💬 Последние комментарии
3020
Пусть Израиль попросит и Украина, бесплатно отдаст Зеленского, Вальцмана, Коломойского и иже с ними. Граждане страны ua устали от этих жадных тварей. Там прийдется защищать землю обетованную, а не марадерить.
наблюдатель
И такое бывает. "За прошедший год получили широкое распространение теории заговора. Их суть: евреи, еврейский народ или государство Израиль стоят за пандемией или наживаются на ней, проводя широкомасштабную кампанию вакцинации", — говорит президент Европейского еврейского конгресса Вячеслав Моше Кантор.
Kelvin Ericksson
Ik wil Kelvin Ericksson heel erg bedanken voor het feit dat ze me een beter en standaard leven hebben gegeven... Ik heb de ATM-kaart gekregen van de bezorgservice... Ik wil dit medium gebruiken om iedereen die in de VS woont en EUROPA om alstublieft vandaag de juiste keuze te maken Kelvin Ericksson is echt... GEPROGRAMMEERDE ATM-KAARTEN zijn echt en werken perfect CONTACTEER KELVIN ERICKSSON: BLANKATMMASTER5555@GMAIL.COM WAT-APP:+319705033695
гость
И как-то так.
Гость
И если поживём...
Весёлый Роджер
ВСЁ – Шмуля Сруль включил Петра!!! Или Макс - такой же бот-мудак! Или «наблюдатель» – эбнутый обсератель! Всё Шмуля_Елен устал - у него кынчилась методичка с планом обсерания России, настало время проги-бота Петра и так забьёт весь сайт щирым гивном до утра!
наблюдатель
Кому чего... и такое бывает.