Коли дитина повинна почати говорити перші слова?
Обществоnashamama.com11 мая 2021

Коли дитина повинна почати говорити перші слова?

Це залежить від розвитку та особливостей кожного малюка. Як правило, діти вимовляють перші усвідомлені легкі слова після дев’яти-десяти місяців. До речі, перше слово, вимовлене дитиною свідомо, може бути зовсім не «мама». У цій статті ми розглянемо докладно, зі скількох місяців дитина починає говорити усвідомлено. І дізнаємося, як навчити дитину говорити мама.

Спочатку дитина наслідує, повторюючи різні склади за дорослими і звуками за тваринами. Повторюючи склади кілька разів поспіль, виходять повні слова. Однак такі слова, як ми вже говорили, він вимовляє несвідомо. Після півроку він слухає і вже починає розуміти дорослих. Так, формується пасивний словник немовляти.

Осмислено діти починають говорити до року. І тут формується вже діючий активний словник, коли дитина не тільки розуміє, що йому говорять дорослі. Але і розуміє слова, які він розуміє сам. До року словниковий запас дитини становить близько десяти слів, до півроку він розширюється до 15-20.

Як правило, малюки починають швидше розуміти і говорити слово дай, а не мама і тато. Судячи за статистикою, таких дітей понад половини. Крихітка з радістю повторює звуки за тваринами, особливо якщо в родині живуть домашні вихованці. Вже до півроку він може вміти нявкати, гавкати і навіть гарчати. При цьому він не тільки повторює звуки, але й імітує інтонацію.

Навчатися мови дитина починає вже з перших днів життя. Він чує різні звуки і мова дорослих. Відбувається адаптація до навколишнього звукового світу. Незабаром дитина має навчитися розрізняти обличчя і голоси близьких людей, які проводять з дитиною багато часу. Звичайно, в першу чергу, це мама.

Голос матусі виділяється серед інших. Дитина швидко схоплює його звучання. Тому саме мати повинна частіше і довше інших спілкуватися з немовлям і постійно розмовляти з ним. Активне спілкування допоможе освоїти мову, і незабаром малюк вже зможе вимовити перше усвідомлене слово.

Написать комментарий