Обществоfakty.com.ua29 апр.

Коли і чому підлітки стають жорстокими – дослідження вчених

nk_hauz/-mzpfqmm1hmdozjmb7a6.jpg

Жорстокість і насильство по відношенню до підлітків в переважній більшості випадків породжує насильницькі фантазії і гіпотетичне бажання помститися. Такого висновку дійшли вчені з Кембриджу. А жорстокість і насильство, пережиті системно і регулярно, збільшують це бажання в рази, доводячи його до стадії цілеспрямованих і усвідомлених дій.

Вчені провели цікавий поведінковий експеримент з 1465 підопічними в пізньому підлітковому і ранньому дорослому віці – від 15 до 20 років.

Дослідники задалися питанням: якою мірою знущання і жорстоке поводження, яке пережили учасники групи за останні 12 місяців, може стати спусковим механізмом до відповідного акту жорстокості і насильства, аж до вбивства?

Уже перші результати приголомшили. Більшість підлітків виявило високий ступінь взаємозв’язку жорстокого з ними поводження з думками про вбивство, напад і приниження інших. Водночас виявилася певна закономірність: з кожним додатково пережитим випадком жорстокості і цькування ймовірність насильницьких намірів зростала на 8%.

А ті, хто зазнали відразу декілько форм віктимізації (глузування, фізичні напади, сексуальні домагання, агресивне виховання з криками і ляпасами) виявили відверте бажання знищити кривдників в 97% випадків.

Передбачувано саме хлопчики виявили велику схильність до насильницького мислення. Але ефект агресивних фантазій у відповідь на багаторазові приниження і низку знущань був дуже схожий в обох статей.

Однак, як показало дослідження, складні життєві обставини, такі як брак грошей в сім’ї, розлучення батьків, не показали помітного впливу на поведінкові зміни. Звідси вчені дійшли висновку, що думки про вбивство провокує конкретна, цілеспрямована, усвідомлена агресія на особистість, а не якісь узагальнені несприятливі фактори в цілому.

– Думки про вбивство інших викликані досвідом міжособистісного заподіяння шкоди, нападами на нашу особистість, а не шкідливими стимулами в цілому, – зазначив Мануель Ейснер, професор, директор Центру досліджень насильства в Кембриджському університеті і провідний автор дослідження, опублікованого в журналі Aggressive Behavior. – Це і є та сама різниця між тими, кого обставини змушують злитися і засмучуватися, і тими, яких вони змушують діяти.

Нагадаємо, що вчора в Києві сталось страшне вбивство. 16-річний підліток звірячим чином розправився зі своїми батьками і молодшим братом. Що штовхнуло його на страшний вчинок? Чи були тому реальні передумови і в чому вони полягали?

Зрозуміти і осмислити причини і мотиви цього злочину, можливо, допоможе психіатрична експертиза, яку наразі проходить неповнолітній вбивця.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
«Елена -01 июля 2020 - …сейчас в Европе хорошо, туда все хотят и в Америку, сделают в Украине такие законы как там и будет у нас как у них,..» Та запанують зрази, зараз уси зарази! «В НБУ ПОГІРШИЛИ ПРОГНОЗ ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ»
Весёлый Роджер
«Елена - 05 мая 2020 - С Парубия спроса нет, неподсуден.,справка прилагается,это лучше,чем охранная грамота, индульгенция на всю жизнь,…» «Елена - 23 апреля 2020 - Татьяна Чорновол … , ку а разумнее тебя ,в разы, притом она кто, к кто ты, никто ты , полный ноль, ха. ..» «А Украина идёт в Европу.»… хотя и мает голую *опу! Сала Уронили! «Елена – 07 августа 2020- … и власть здесь такая, какую выбрал народ.чтобы ты знал.» Сила нации у полной дебилизации? Сало не роняйте, для рагуль-убийц него ховайте!
е
Елена не прокомментируешь? или ты только маты и бред про Роджера и Россию писать в состоянии, а на большее мозгов у тебя тупой дуры не хватает....
е
увы, но да...работать майданутые точно не будут...а нормальный человек в этот гадюшник с дерьмом не полезет..
Луна -2
Пиджачок от Бриони -если помялся, можно заменить на пиджак от Армани , и засучив рукава, можно поработать на свою страну- А то будет у Ющенко - глядя в камеру проникновенным взглядом, и суетливо перебирая руками -сказал -"Эти ручки никогда и ничего не крали "_можно подумать, что в самом деле не нажился тогда на больничке будущего .Нет здесь, и никогда не будет честного президента ,который не валил бы все на Россию. а засучив бы рукава разгребал бы эти авгиевы конюшни.Атмосфера не располагает - воздух особенный для кражи из государственного кармана годится-хотя карман не вечный, и в нем давно уже большущая дыра ,сделанная предыдущими крысами.
------
Биомаса верхов думает только лелеяни,кормлении своей биомасы а не о стране и народе который что то производит ,делает,творит.
-------
В этой стране умные,талантливые не нужны- дно стало властю а там деграданты которые боятся достойных людей.Украиной правит дно общества-истино биомаса типа третяковой и зе.
Авторские статьи