Обществоfakty.com.uaApr 29

Коли і чому підлітки стають жорстокими – дослідження вчених

nk_hauz/-mzpfqmm1hmdozjmb7a6.jpg

Жорстокість і насильство по відношенню до підлітків в переважній більшості випадків породжує насильницькі фантазії і гіпотетичне бажання помститися. Такого висновку дійшли вчені з Кембриджу. А жорстокість і насильство, пережиті системно і регулярно, збільшують це бажання в рази, доводячи його до стадії цілеспрямованих і усвідомлених дій.

Вчені провели цікавий поведінковий експеримент з 1465 підопічними в пізньому підлітковому і ранньому дорослому віці – від 15 до 20 років.

Дослідники задалися питанням: якою мірою знущання і жорстоке поводження, яке пережили учасники групи за останні 12 місяців, може стати спусковим механізмом до відповідного акту жорстокості і насильства, аж до вбивства?

Уже перші результати приголомшили. Більшість підлітків виявило високий ступінь взаємозв’язку жорстокого з ними поводження з думками про вбивство, напад і приниження інших. Водночас виявилася певна закономірність: з кожним додатково пережитим випадком жорстокості і цькування ймовірність насильницьких намірів зростала на 8%.

А ті, хто зазнали відразу декілько форм віктимізації (глузування, фізичні напади, сексуальні домагання, агресивне виховання з криками і ляпасами) виявили відверте бажання знищити кривдників в 97% випадків.

Передбачувано саме хлопчики виявили велику схильність до насильницького мислення. Але ефект агресивних фантазій у відповідь на багаторазові приниження і низку знущань був дуже схожий в обох статей.

Однак, як показало дослідження, складні життєві обставини, такі як брак грошей в сім’ї, розлучення батьків, не показали помітного впливу на поведінкові зміни. Звідси вчені дійшли висновку, що думки про вбивство провокує конкретна, цілеспрямована, усвідомлена агресія на особистість, а не якісь узагальнені несприятливі фактори в цілому.

– Думки про вбивство інших викликані досвідом міжособистісного заподіяння шкоди, нападами на нашу особистість, а не шкідливими стимулами в цілому, – зазначив Мануель Ейснер, професор, директор Центру досліджень насильства в Кембриджському університеті і провідний автор дослідження, опублікованого в журналі Aggressive Behavior. – Це і є та сама різниця між тими, кого обставини змушують злитися і засмучуватися, і тими, яких вони змушують діяти.

Нагадаємо, що вчора в Києві сталось страшне вбивство. 16-річний підліток звірячим чином розправився зі своїми батьками і молодшим братом. Що штовхнуло його на страшний вчинок? Чи були тому реальні передумови і в чому вони полягали?

Зрозуміти і осмислити причини і мотиви цього злочину, можливо, допоможе психіатрична експертиза, яку наразі проходить неповнолітній вбивця.

💬 Последние комментарии
-----
Рагуляку на гиляку, пропа_Хандонив - на ножи, на ножи! ГЭТЬ бандерлогов! ГЭТЬ МУДАКОВ! Смерть творогам! Панду ГЭТЬ!
Весёлый Роджер
«Член Совета по межнациональным отношениям при президенте России Богдан Безпалько выразил мнение, что ликвидация Украины как государства позволила бы установить мир в Донбассе. Безпалько отметил, что в современных условия нет смысла ожидать от Киева исполнения Минских соглашений, так как украинские власти «не обладают субъектностью», ими управляет Запад….»
Сєдий Педро
Я ж казав, що так можна!
-----
«Ил2 – Елене: 18 марта 2020 - Чёт ты Елена запуталась в своих мыслях - я разве упрекнул тебя в славословии названных тобой отморозков? Да и Шенгена тоды исчо не было в том смысле, что ты упоминаешь, ха! И вот опять пиндостану слава, а укропии ни фига, зрада, мля. Видно понравились тебе пиндосомореманы, вот ты и славишь пиндосию. И себя не забыла похвалить.»
Весёлый Роджер
Привет лапа! Как ты там? Себе верь и только СЕБЕ и ГЛАВНОЕ следи за здоровьем! Ты лампочки в доме все на светодиодные поменяла? Не перепутай с энергосберегающими - те что с витой колбой! У тебя чайник на газе или электро. Вот последний тебе даст +15-25% в потреблении тока! А ещё есть термосы :-))
Весёлый Роджер
Ну так расскажи, что вам дал такой НИЗКИЙ курс гривны? - Хотя опущенный в 2015 на 300% пиндосной хунтой - ы дэ тут ПЕРЕМОГА? В чём она? Шо курс поднялся на 25%? То что у тебя Шмуля, херово с математикой все знают - но тут ты ДЭБИЛ в квадрате и даже НЕ делёный пополам! Вам надо экспорт стимулировать и опускать гривну раз в Пять, а вы на спекулянтов равняетесь и на олигархов, шо переводят всё в офшоры - тому и держат высокий курс для конвертации. Это основы экономики! Ты МУДАК Шмуля, тут НИМА селюков, ты попутал опять с чатом у цензора! "Америка своих не бросает" - точно, она их кидает с высоты 300 метров на бетон!!! А чаму ты не расскажешь про пиндососунов - Албания, Болгария, Грузия, Румыния, Македония, Гвинея з Салом и Без Сала...и др.. дафай рассказывай! Таки чаму ВАМ!! ИМЕННО ВАМ!!! должны ВСЕ пидсоблять и гроши давать? Вы не стали с москалями воевать - не стали- тому що засцали!!! ВСЁ - проект Украина НИКОМУ вже не нужен!!!
Луна-2
Угу .в прошлом году тариф на электроэнергию был - 0,96 копеек за киловатт в час.В этом же году -уже 1 гривна 68 КОПЕЕК. так что кому верить ?Зеленскому, либо квитанциям?