Обществоhealthy.24tv.ua2 янв.

Коли людям сняться найдивніші сни: дослідження

nk_hauz/-mpypfnyikczaqsm5e2i.jpg

Дослідження показало, що люди бачать дивні метафоричні сни ближче до ранку, і вони зазвичай пов'язані з реальними подіями з далекого минулого.

Як відбувалося дослідження

У дослідженні брало участь 68 студентів, з них 58 дівчат. Середній вік – 25 років. Їм потрібно було по будильнику вставати чотири рази протягом ночі, тобто кожні дві години, пише Psych News Daily.

Після пробудження потрібно було переказувати на диктофон зміст свого сну. А вранці – заповнювати форму, в якій потрібно оцінювати їхню дивакуватість, інтенсивність, зв'язок з реальністю й емоційне забарвлення. В середньому, за вісім нічних інтервалів добровольці записували п'ять сюжетів.

Вчені розділили записані сни на дві категорії: ранню і пізню ніч. Сни ранньої ночі – ті, які добровольці бачили протягом перших чотирьох годин сну. Пізньої ночі – протягом останніх. Всього вийшло 173 ранніх і 177 пізніх снів.

Різниця між снами

Добровольці оцінювали сни пізньої ночі як більш вигадливі, метафоричні й дивні. Вони були більш емоційними, інтенсивними й "важливими". Досвітні сни, швидше за все, були пов'язані з далеким минулим. А сни ранньої ночі – з часом неспання. При цьому різниці в рівні стресу або негативу між двома типами снів не було.

Чому так відбувається

Відмінності в змісті можуть бути пов'язані з процесами, що відбуваються уві сні. Наприклад, активація спогадів – з консолідацією пам'яті. У наступному дослідженні автори хочуть з'ясувати, чи пов'язана дивина снів з творчими здібностями людини.

💬 Последние комментарии
макс
Олимпиада в Китае пройдёт с 4 по 20 февраля. В это время Китай не будет захватывать Тайвань, чтоб не испортить себе праздник. Конечно, праздник ему могут попытаться испортить США, как они уже неоднократно делали (одно только 08.08.08 чего стоит). Но я думаю, китайцы тогда плюнут и совместят праздник с расстрелами. А РФ будет брать Украину синхронно с Тайванем.
Елена
Где тут Россия придурок?
ера
моя бабушка...таких вяселых называла...ФетюкЪ
Елена
За 200 тысяч бурятов я не писала.
Елена
Насчёт правдивости своих комментариев я писала,зартсывай если не помнишь.
Елена
Аия туда не хожу,и нациков не люблю,сто раз писала,так шта не надо.
Елена
Отчего не позвонишь мне отчего,вечер грустен и не жду я нечего,по влюблённому я городу иду , разговорчики опять с собой веду, разговорчики вопросики опять,как тебя понять ,ну как тебя понять, почему ты не звонишь мне почему,вечер грустен и не нужен никому...