Обществоwww.amazingukraine.pro17 апр.

Куди поїхати на вихідні: 5 парків біля Києва

nk_hauz/-myr7-x3ghet99pg9zwj.jpg

Прогулянка парком завжди гарна ідея для подорожі як з дітьми, так і друзями. Amazing Ukraine пропунує найкращу підбірку парків Київської області, які точно сподобаються кожному.

Межигір’я

nk_hauz/-myr78rzzkzv7dzd7wc9.jpg

Масштабний природний комплекс Межигір’я площею 137 га – «must visit» для багатьох українців. Парк розташоване на правому, високому березі річки Дніпро, дуже пересіченому ярами. Є зоопарк, качина ферма, фазанарій, стайня, кілька озер з качками і лебедями.

Зоопарк займає досить велику територію, на якій розташовані вольєри зі страусами, оленями, кабанами, антилопами, фазанами, але особливу цінність являють червонокнижні дрохви і степові журавлі. Ліс у Межигір’ї в багатьох місцях порубаний, у двох — над набережною, де було зрубано дерева, вже почалися осипи. Є два унікальних дуба, один обхватом 6,5 м (вік 500 років) і другий — з обхватом 5 м (вік близько 400 років), а також старовинний клен обхватом 3,70 м і віком понад 100 років. Ці дерева за всіма параметрами повинні бути взяті під охорону як пам’ятки природи.

Сама ж територія Межигір’я, на думку громадських екологічних організацій, повинна бути оголошена регіональним ландшафтним парком і стати місцем відпочинку жителів Києва і Київської області.

Парк працює щодня з 8 години ранку. Вартість квитків для дітей від 50 грн, для дорослих — від 70 грн. 

Де: Вишгородський район, с. Нові Петрівці

Дендропарк “Олександрія“

nk_hauz/-myr78ldio8ip7lnhq6-.jpg

Державний дендрологічний парк Національної академії наук України. Розташований у північно-східній частині Правобережного лісостепу, за 80 км на південь від Києва на північно-західній околиці міста Біла Церква. Це найбільший (400га) архітектурно оформлений ландшафтний парк в Україні.

Це прекрасне місце для відпочинку і цікавої прогулянки, яка захопить вас на цілий день і проведе не просто по алеях з величних вікових дерев, великих галявин і мальовничих ставочків, а ще й занурить в атмосферу 18го століття, показавши безліч архітектурних спадків тієї епохи.

На території парку діє музей, в якому можна дізнатися історію трьох поколінь його власників, графів Браницьких, і помилуватися 15 скульптурами з білого італійського мармуру від кращих майстрів XIX століття.

Парк працює щодня з 8:00 до 21:00. Вартість квитків для дітей — 15 грн, для дорослих — 20 грн, групові екскурсії — 250 грн. 

Де: Парк «Олександрія», м. Біла Церква

Яготинський імені гетьмана Кирила Розумовського

nk_hauz/-myr78bzwo0ojp7moqnu.jpg

На території парку є унікальні ландшафти з цінними видами флори і фауни. Особливо цінний півострів «Круглий острів», який є унікальним півостровом із раритетною рослинністю центрального лісостепу, що збереглась на пагорбі в межах реліктової долини річки Супій.

Вхід у парк безкоштовний

Де: Київська область, місто Яготин

Парк природи “Беремицьке”

nk_hauz/-myr78kd7mg4vfomg-co.jpg

Парк природи «Беремицьке» – природоохоронний об’єкт на півдні Чернігівської області розташований на лівому березі р. Десни. На території парку облаштовані туристичні маршрути для проведення оглядових та тематичних екскурсій. На територіє парку є мінізоопарк, стайні, музей диких котів, вольєри для тварин, будиночки зі зручностями та наметовий кемпінг , зона для пікніків.

Вартість квитків для дітей — від 30 грн, для дорослих — від 50 грн, групові екскурсії — від 100 грн. Діти до 3-х років відвідують Парк безкоштовно.

Де: Чернігівська обл., Чернігівський р-н, Остерська ОТГ, с. Беремицьке

Регіональний ландшафтний парк “Богуславль”

nk_hauz/-myr78ni6cuzhff5db48.jpg

«Богуславль» — регіональний ландшафтний парк в Україні. Розташований на території міста Богуслав, Київської області.

Ландшафтний парк «Богуславль» простягається на 1,5 кілометри вздовж річки Рось і має площу 7,5 гектарів, з яких 4 гектари займає геологічна пам’ятка природи «Відслонення богуславських гранітів». Каньйон утворено світло-сірими, біотитовими, середньозернистими, рожево-сірими пегматоїдними гранітами. Цим мінералам близько 2 мільярдів років, а належать вони до геологічної ери палеопротерозою. Решту території, а це 3,5 гектари, займає центральний міський парк, подібний до острова: його зусибіч «порізано» річками. Парк пристосовано до відпочинку. В парковій частині влаштована різноманітна інфраструктура, а також встановлено пам’ятник легендарній героїні Марусі-Богуславці — одному із символів та візитівок Богуслава. На місці, де нині височіє пам’ятник Марусі Богуславці, ще у XVII столітті стояла православна Покровська церква, де правив служби її батько.

Вхід у парк безкоштовний

Де: Богуслав, Київська обл.