Обществоfakty.com.uaApr 24

Куди вступити після 11 класу в Україні: список професій і ЗНО

nk_hauz/-mz-ijokt8s_op3k7anx.jpg

Випускники 11 класу мають можливість вступити до вищих або середніх спеціальних навчальних закладів. Однак, щоб вчитися на бажаній спеціальності, необхідно скласти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) та набрати потрібну кількість балів.

Куди вступити після 11 класу в Україні – читайте на Фактах ICTV.

Якщо ваша дитина готується до отримання атестата, то є три варіанти подальшого навчання:

  1. вища освіта – навчання у ВНЗ;
  2. середня професійна освіта – коледжі, технікуми;
  3. спеціалізовані курси.

Вибір навчальних закладів і спеціальностей після 11 класу дуже великий. Якщо досі не можете визначитися зі спеціальністю та вирішити, куди вступити після 11 класу, краще вивчити ринок праці та попит на сучасних фахівців.

Популярні професії та необхідне ЗНО

IT- індустрія. Відучившись на IT-спеціальності в майбутньому можна стати програмістом, web-програмістом, фронтенд-розробником, java-розробником, фахівцем з інформаційної безпеки, системним адміністратором, тестувальником програмного забезпечення тощо.

Предмети, які необхідно скласти на ЗНО для вступу на програміста, – українська мова та математика. В якості третього предмета можна обрати історію України, фізику, біологію, географію, іноземну мову або хімію. Кінцевий вибір залежить від правил навчальних закладів, які ви розглядаєте.

nk_hauz/-mz-iouevo8xu_-pusgf.png

Медицина. З початком пандемії коронавірусу з’явився ще більший попит на медпрацівників. Серед популярних професій – сімейний лікар, медсестра, фармацевт, провізор, стоматолог, косметолог, хірург.

Для того, щоб вчитися на спеціальності медичного спрямування необхідно скласти ЗНО з української мови, математики та третій предмет на вибір – фізика, хімія або біологія.

nk_hauz/-mz-ioqjhxcmvsv8x4pg.jpg

Юриспруденція. Найпопулярніша спеціальність у цій сфері – юрисконсульт. Далі – колектор і помічник юриста.

Необхідне ЗНО для вступу на юридичну спеціальність – українська мова, література та математика. Історія України або іноземна мова – на вибір.

nk_hauz/-mz-ioorgmuvdpdlhi5v.jpg

Економіка. Жодне підприємство не обійдеться без фахівця з економіки, ви можете бути аналітиком-економістом, бухгалтером, фахівцем з зовнішньо-економічної діяльності, фінансистом тощо.

Для того, щоб навчатися в сфері економіки необхідно скласти ЗНО з української мови, літератури та математики. На вибір – історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика або хімія.

nk_hauz/-mz-ioiqmolxoy2jslz5.jpg

Менеджмент. Щоб стати менеджером по роботі з персоналом або HR-менеджером необхідно здати тестування з таких предметів – українська мова, література та математика. На вибір – історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика або хімія.

nk_hauz/-mz-iomqglbntfrp1f7w.jpg

Журналістика. Професія журналіста завжди входить в топ найбільш затребуваних спеціальностей. Друковані видання, інтернет-портали, теле і радіокомпанії збільшуються, завдяки чому створюють нові робочі місця.

Для того, щоб піти вчитися на журналіста після 11 класу, необхідно скласти ЗНО з української мови та літератури, історії України та на вибір – математика, іноземна мова, біологія, географія, фізика або хімія. Також під час вступу до ВНЗ пройти творчий конкурс.

nk_hauz/-mz-ioxavns8z8n1aznb.jpg

Архітектура. Для вступу на даний напрямок будуть потрібні не тільки сертифікати ЗНО з української мови, літератури та математики, а й творчий конкурс, який необхідно скласти при вступі до навчального закладу.

nk_hauz/-mz-iocjjegiywy2qmeq.jpg

Дизайн. Дизайнери інтер’єру, одягу або графічні ніколи не сидять без роботи. Якщо у вас є смак стилю, а також навички малювання, то після 11 класу можете сміливо обирати цю професію.

Для вступу на дизайн потрібні такі сертифікати ЗНО – українська мова, література та математика. Третій предмет на вибір – історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика або хімія.

nk_hauz/-mz-iofvia1nhojez1t2.jpg

Аграрії. Аграрна сфера це вже давно не тільки вирощування овочів, але і перспективний напрямок в економіці та розвитку регіонів. Після 11 класу можна поступити в сільськогосподарський інститут, а відучившись працювати агрономом, агрокібернетіком, біохакером, агроінженером, зоотехніком.

Предмети, які потрібно скласти на ЗНО, – українська мова, література, біологія і на вибір – математика, історія України, іноземна мова, хімія, географія або фізика.

nk_hauz/-mz-iormqxvexx8fyzzz.jpg

Вступити після 11 класу можна також на нанотехнолога, логіста, спеціаліста з інжинірингу, еколога або SMM-фахівця. Не варто забувати й про сферу обслуговування – це не тільки бармени або офіціанти, але ще оператори АЗС, електромонтери, швачки-закрійники, баристи, портьє тощо.

💬 Последние комментарии
3020
К концу коденции у Зедебила рейтинг будут как у недотраленного Хрющенко, в пределах 1 процента. Главное, не дать уйти клоуну за кордон, пусть до конца жизни высаживает 1 миллиард деревьев, как обещал или посадят его, вместе с камарильей.
3020
В этом истинная суть нынешней власти. Одной рукой торгуют, другой рукой воюют. Настоящие Иуды несвоего народа.
Ариключения Электроника
Как так, импортировать грязную и вонючую агрессорскую электроэнергию? Та це ж зрада. Не говоря уже про Беларусь с непризанным президентом.
ЖРИТЕ И ОБЛЯПАЙТЕСЬ!
Жрите "хлеб" из опилок! Заслужили! Скоро и такая "пища" не по карману будет !!!
Весёлый Роджер
Щоб було файно щирюку свидомому домувати, що над москалями вже стали панувати! В РФ на октябрь 2021г: Цукор 1 кг — 46 руб = 15грн - у щирых колонистов - 25,90 грн! Олія соняшникова 1 л — 109 руб = 36 грн, - у ждущих грошей вид панов - 63,00 грн! Яйця 10 шт. — 105 руб = 34 грн – ось тут бачите? Велыка Перемога у ждунов – 32.50 грн!!! Хлеб Дарницкий ржаной ХЛЕБОЗАВОД №22, 700г – 29.89 руб = 9.8 грн, у щеникакнывмырлых – 19.8 грн!!! Паляница Украинская «Хлебозавод №22», 700 г – 46.99 руб = 15.41 грн , а у скакунив - 21.89 грн!!! УСЁ!!! То вже пыхва гэтой пиндо колонии – Занавес!!! Сливай воду гаси свет – пыди сделай панам остатній миньет! «Ще нэ вмэрла Украина, алэ вмэрти мусіть!...» P.S. Эй ждуны панувания, не верите? И не надо – все эти цены можно в Инете легко проверить!
Я буду жаловаться Гитлеру!
Дорогой дедушка Гитлер, ты тупая обезьяна! Я тебе гарантирую это! Урезонь поляков ибо они унтерменши!
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ!!!
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ!!!
Авторские статьи