Ліси в Рівненській області зникнуть через 30 років — дослідження
Обществоaspekty.net30 августа 2020

Ліси в Рівненській області зникнуть через 30 років — дослідження

Різке збільшення вирубки лісів на території низки областей загрожує важкими екологічними наслідками в середньостроковій перспективі. Про це повідомило інформагентство Інтерфакс-Україна з посиланням на дані дослідження, проведеного компанією EOS Data Analytics, Інститутом космічних досліджень Національної академії наук та Державного космічного агентства.

Згідно з отриманими даними, у Житомирській області із серпня 2019 року по серпень 2020 року вирубали майже на 20% більше лісу, ніж за аналогічний попередній період. У Рівненській області вирубка лісу зросла в 2,5 рази, до 5 395 га.

При такій динаміці вирубки Рівненська область може залишитися без лісу вже через 30 років, а Житомирська — через 38 років, відзначаються в EOS Data Analytics.

Дослідження проводилося за допомогою технології супутникового аналізу. «Сьогодні, завдяки супутниковому моніторингу, можна мало не щодня відстежувати зміни лісового покриву і відстеження людського фактора, який цьому сприяє», — зазначив директор з продажу EOS Data Analytics Роман Медведєв.

Він нагадав, що безконтрольна вирубка дерев та іншої рослинності може привести до важких екологічних проблем: опустелювання, ерозії і зменшення родючості ґрунту, повені та вимирання диких тварин.

Це також збільшує ризик повторення катастрофічних пожеж весни 2020 року — коли в Житомирській області у квітні вогонь знищив п’ять сіл.

Написать комментарий
Авторские статьи
Политика18 минут назад
Оппозиционному журналисту Дмитрию Васильцу сожгли дом. Зеленский и посол США молчат
Геополитика19 минут назад
Анатолий Вассерман: «Отравление» Навального – это операция Трампа против Германии
События в миречас назад
ВИДЕООБОРЗЕНИЕ: приветствие невидимок от Байдена, досадный ляп председателя Европарламента и рукоприкладство президента Гвинеи
Политика2 часа назад
Директивное управление Украиной
События в мире2 часа назад
"Ребят, мы там в номере, когда вашего травили, орудие убийства оставили, можете себе забрать"
Политика2 часа назад
В “деле Юрченко” всплыли расценки голосования по “зеленому тарифу”
Экономика3 часа назад
Прощай, квартира! На Украине будут жестоко бороться с долгами за коммуналку 2
Общество3 часа назад
ПИНОККИО-ФАШИСТ
Политика4 часа назад
Мендель в хаки и конспирация Садового. Как прошел визит Зе во Львов в день ввода советских войск