Лісові пожежі змінили карту забруднення зони ЧАЕС, – екологи
Обществоzik.ua30 января 2021

Лісові пожежі змінили карту забруднення зони ЧАЕС, – екологи

Карти забруднення Чорнобильської зони відчуження істотно змінилися після масових пожеж, які спостерігалися в Україні навесні 2020 року. Про це повідомив на пресконференції віцепрезидент Професійної асоціації екологів України Валентин Щербина, передає Укрінформ.

"Кожна нова пожежа формує нову карту забруднення, оскільки підняті у повітря радіонукліди розсіюються там, де раніше було відносно безпечно, де можна було здійснювати якусь господарську діяльність, можна було проводити туристичні маршрути - все це змінилося, і змінилося дуже серйозно. І буде змінюватися надалі, доти, доки не буде знайдено серйозне державне рішення, і не буде прийнято стратегічне бачення щодо майбутнього зони відчуження", - зазначив він.

За словами Щербини, шкідливі викиди залишають відбиток не лише на атмосфері.

"У результаті пожежі радіонукліди можуть потрапити не тільки до повітря, а й до лісової підстилки, ґрунт, до водних об'єктів. І вони вже потрапили у 2020 році, включилися в геохімічний цикл і мігрують, здійснюючи вторинне радіоактивне забруднення. І карти, які були, наприклад туристичні маршрути в зоні відчуження, застаріли", - додав еколог.

При цьому він зауважив, що наявні зараз в Україні лісові системи просто не виконують свого призначення. Оскільки вони не здатні затримувати радіонукліди, бо вичерпали себе після аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Також фахівець пояснив, що упродовж 1993-2020 років в Україні ліси постраждали від 1800 пожеж. Окрім цьього, дерева також масово гинуть через шкідників та хвороби.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Медбро
Врачей материально заинтересовали в приписках о коронавирусе.
Минчане
В Беларуси новые правила : при виде мусора каждый обязан нагнуться,снять штаны и раздвинуть булки.
Пубертат
Это у вас в кыйиви гдержавовсмартфоне а на местах оттоманско-австрийско-российская сонная империя.
Мид
Все должны Украине-она никому ничего не должна. Вот это позиция.
гость
разница в коммерческой стоимости индийской, китайской, европейской и российской вакцины в баксах: астразенека - 2$ по Европе без доставки, индийская 5$ самовывоз, джонсон^2 - 20$ c доставкой, российская 20$ без транспортных расходов, китайская 29$ с гумм.доставкой, пфайзер 39$ полный фарш, модерна 40$ без доставки или 70$ всё включено. Есть ещё супер вакцина из Тайваня от Медиген ценой от 100$ и выше, - но там учёные упёрлись в золотистых хомячков, у которых оказалась зверская восприимчивость к ковиду и какая-то неправильная иммунная реакция на вакцину. Поэтому, все стобаксовые вакцины Медигена уходят в хомячков, а не для людей. Аж завидно.
СВОБОДНАЯ УКРАИНА
а почему унажают урсулу. гендерное равенство а тут крику что кому-то не уступили место??? что гендерное равенсво хорошо пока собственную жопу не усадила и ту вспомнили что она женщина)))) равенство так равенство а то стуло не дали это трагедия а двери придержали это сексизм. как говорят за что боролись на то и напоролись, кушайте не обожритесь.
е
Рада в полном составе с президентом и его семейством во главе пусть идет воюет... Им полезно для здоровья в отличии от остального населения, кроме Елены, ей в радость будет во славу Америки сдохнуть...