Обществоday.kyiv.uaJun 21

Львівська Академія сухопутних військ випустила молодих офіцерів

nk_hauz/-mam0cg67ki_lui_ikdv.jpg

Урочистості  відбулися учора, 20 червня, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Уперше випускники, а їх цього року –  понад шість з половиною сотень, слухали промови сидячи. Уперше не було й стройового маршу, про що зазначено у повідомленні на ФБ-сторінці цього військового навчального  закладу. Також лейтенанти підкидали кашкети замість монет, змінивши багаторічну традицію на випуску.

Вітали молодих офіцерів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, заступники міністра оборони Ігор Старобінський та Ігор Халімон, головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак, командувач Сухопутних військ генерал-лейтенант Олександр Сирський, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, голова обласної ради Олександр Ганущин, міський голова Львова Андрій Садовий, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архієпископа УГКЦ владика Степан Сус, представники силових структур, країн-партнерів іноземних армій, духовенство.

Відеозверненням привітали випускників Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Володимир Зеленський та міністр оборони Андрій Таран.

Як зазначив у вступному слові начальник академії генерал-лейтенант Павло Ткачук, цьогорічна церемонія є незвичною, адже через пандемію перебігає за відсутності батьків, близьких та друзів випускників і з дотриманням дистанції.

Також керівник вишу нагадав, що у роки збройного протистояння на Донбасі академія підготовила 18 954 офіцерів, понад 106 тисяч сержантів і солдат. І додав, що  відтепер відповідальність за ефективне керівництво підрозділами, за вирішення бойових задач, за дії і життя підлеглих покладена на новоспечених лейтенантів. «У скрутні для українського народу часи ви не зрадили себе та свою мету, ставши захисниками рідної землі від агресора. Будьте гідні випускників академії минулих років – Героїв України та сотень інших достойних офіцерів», – сказав Павло Ткачук.

На подальшу щасливу службу і життєву дорогу лейтенантів благословив разом з іншими священиками владика Степан Сус.

Варто додати, що 11 випускників академії сухопутних військ закінчили навчання із золотою медаллю. 67 – із дипломами з відзнакою.

Серед випускників  – 131 учасник бойових дій.

Звання лейтенанта отримали й дівчата – їх у цьогорічному випуску двадцять одна.