Люди з яким кольором очей краще бачуть у темряві

09.11.2018 12:33 pogliad.ua
Хто ж є власником самих чутливих очей
Хоча людина і не здатна бачити в повній темряві, як деякі тварини, проте, існує ряд факторів, наявність яких допомагає деяким людям робити це краще за інших.

Одним з основних факторів вчені зі Сполучених Штатів називають колір очей. Дослідження показало, те який рівень кольору буде поглинатися сітківкою, залежить від кольору і рівня пігментація клітин хроматофорів. У чорнооких людей висока ступінь пігментації, у карооких ступінь менш інтенсивна, а у власників очей сірого або блакитного кольору рівень пігментації досить низький. Крім того, чим темніше очі, тим товщий шар хроматофорів, що впливає на зниження реакції очей на джерело світла.

Таким чином, блакитноокі люди або з будь-яким іншим світлим відтінком очей бачать в темноті набагато краще. Підсумки дослідження підтверджуються ще одним унікальним випадком, який стався в одному з міст Китаю. Там живе хлопчик, який з народження має неприродно світлий колір очей, нехарактерний навіть для скандинавських народів. Після обстежень, місцеві фахівці з'ясували, що їхній пацієнт має здатність бачити в цілковитій темряві. Китайські фахівці попросили хлопчика в абсолютно темній кімнаті прочитати різні тексти, і у дитини це вийшло. Вчені впевнені, що таке можливо завдяки відсутності будь-якого пігменту в клітинах хроматофорів.

Крім кольору на здатність бачити краще або гірше в темряві впливає загальне здоров'я очей. Навіть при незначній зміні стану очей, людина може почати набагато краще бачити при відсутності освітлення, так і навпаки ця здатність може погіршитися. Крім того виявилося, що ще багато чого залежить від статі людини. Жінки можуть розглядати предмети більш детально, але не на великій відстані від них, в той час як чоловіки можуть бачити далі, але деталізація зображення у них буде набагато нижчою.

Комментарии

Добавить комментарий