Майже половина шкіл в Україні мають інклюзивні класи
Обществоeducation.24tv.ua5 дней назад

Майже половина шкіл в Україні мають інклюзивні класи

Цього навчального року майже 43% з всіх шкіл в Україні організували інклюзивне навчання для учнів з особливими освітніми потребами. Таких закладів освіти приблизно 7 тисяч зі всіх.

В Україні станом на січень 2021 року в інклюзивних класах навчається понад 25 тисяч учнів. Про це стало відомо завдяки дослідженню щодо якості інклюзивної освіти.

Ця кількість майже в 10 разів перевищує дані п’ятирічної давнини. Загалом у школах створено понад 18 тисяч інклюзивних класів.

Скільки учнів з ООП має бути у класах

Зазначимо, що згідно з порядком організації інклюзивного навчання у школах, в одному класі може бути щонайбільше три учня з особливими освітніми потребами (ООП).

Проте, як показує практика, часто дозволена кількість дітей з ООП в одному класі порушується, і їх може бути від 1 до 8 учнів. Така проблема виникає через підвищений попит на школи, які вже впроваджують інклюзивне навчання.

Адже такі заклади освіти мають позитивний імідж, достатній штат корекційних педагогів, сформоване інклюзивне освітнє середовище, мають відповідну матеріально-технічну базу тощо.

Важливо! За кожну дитину з ООП школа отримує кошти субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки. За ці гроші дитину необхідно забезпечити допоміжними засобами для навчання та додатковими психолого-педагогічними послугами.

Як показало опитування випускників шкіл, які були учасниками інклюзивного навчання, найбільшою проблемою для них самих залишається облаштування приміщень. На їхню думку, потреби таких дітей у школах не визначалися (фактично, про них не питали).

До слова, батьки можуть звернутися до інклюзивно-ресурсних центрів, через Портал ІРЦ, якщо відчувають занепокоєння щодо розвитку їхньої дитини. Всі послуги безкоштовні та повністю фінансуються державою .

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Медбро
Врачей материально заинтересовали в приписках о коронавирусе.
Минчане
В Беларуси новые правила : при виде мусора каждый обязан нагнуться,снять штаны и раздвинуть булки.
Пубертат
Это у вас в кыйиви гдержавовсмартфоне а на местах оттоманско-австрийско-российская сонная империя.
Мид
Все должны Украине-она никому ничего не должна. Вот это позиция.
гость
разница в коммерческой стоимости индийской, китайской, европейской и российской вакцины в баксах: астразенека - 2$ по Европе без доставки, индийская 5$ самовывоз, джонсон^2 - 20$ c доставкой, российская 20$ без транспортных расходов, китайская 29$ с гумм.доставкой, пфайзер 39$ полный фарш, модерна 40$ без доставки или 70$ всё включено. Есть ещё супер вакцина из Тайваня от Медиген ценой от 100$ и выше, - но там учёные упёрлись в золотистых хомячков, у которых оказалась зверская восприимчивость к ковиду и какая-то неправильная иммунная реакция на вакцину. Поэтому, все стобаксовые вакцины Медигена уходят в хомячков, а не для людей. Аж завидно.
СВОБОДНАЯ УКРАИНА
а почему унажают урсулу. гендерное равенство а тут крику что кому-то не уступили место??? что гендерное равенсво хорошо пока собственную жопу не усадила и ту вспомнили что она женщина)))) равенство так равенство а то стуло не дали это трагедия а двери придержали это сексизм. как говорят за что боролись на то и напоролись, кушайте не обожритесь.
е
Рада в полном составе с президентом и его семейством во главе пусть идет воюет... Им полезно для здоровья в отличии от остального населения, кроме Елены, ей в радость будет во славу Америки сдохнуть...